ایران غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را از سر گرفت | DW | 04.01.2021

15/10/1399 04:34:00 ب.ظ

سخنگوی دولت ایران از شروع تزریق گاز برای تهیه اورانیوم غنی‌شده خبر داده است. آژانس هسته‌ای بر روند غنی‌سازی نظارت دارد. نخست وزیر اسرائیل تأکید کرد اجازه نمی‌دهد ایران به سلاح اتمی دست یابد.

سخنگوی دولت ایران از شروع تزریق گاز برای تهیه اورانیوم غنی‌شده خبر داده است. آژانس هسته‌ای بر روند غنی‌سازی نظارت دارد. نخست وزیر اسرائیل تأکید کرد اجازه نمی‌دهد ایران به سلاح اتمی دست یابد. ربیعی، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا گفته است که روند غنی‌سازی ۲۰ درصدی به دنبال اطلاع‌رسانی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام گرفته است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در همین روز (چهارم ژانویه) در بیانیه‌ای گفت که بازرسان آن نهاد بر روند غنی‌سازی در فردو نظارت دارند. انتظار می‌رود که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس هسته‌ای، به زودی گزارشی در این باره منتشر کند.

در واکنش به بازگشت ایران به غنی‌سازی اورانیوم ۲۰درصدی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اقدام ایران را با هدف"توسعه برنامه هسته‌ای نظامی" دانسته و تکرار کرده است که کشور او اجازه نخواهد داد که ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

نتانیاهو در پیامی توییتری گفت که افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم در ایران، گواهی بر ادامه نقض تعهدات جمهوری اسلامی در چارچوب توافق هسته‌ای (برجام) است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در انتظار"دستور فرمانده" headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

رژیم صهیونیستی غلط کرده با ترامپ Javanmardi75 به رژیم فاسد و تبهکار جمهوری اسلامی - آخوندی که به هیچ یک از اصول اخلاقی ، انسانی و مدنی باور ندارد و بارها آنرا ثابت کرده نمی توان هیچ اعتمادی داشت! چنین رژیمی با چنین پرونده ای را باید نابود که جهان از شرش رهایی یابد! خوش خیالی و نادیده گرفتن چنین رژیمی فاجعه آفرین خواهد بود!

Javanmardi75 نخست وزیر رژیم جعلی اسرائیل غلط کرد. ببينيم و تعريف كنيم. اميدوارم مسئوليت پذيري ِ كشورهاي عضو ناتو و شوراي امنيت عالي نسبت به شهروندان كشور، از مسئوليت نپذيري اقايون در قبال شهروندان كشور بيشتر باشه و فاجعه چرنوبيل، يا مشابه اون اينجا اتفاق نيوفته

واکنش نتانیاهو به آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم در ایرانادعاهای واهی نتانیاهو: *افزایش غنی‌سازی اورانیوم در ایران نقض پایبندی‌های قبلی است و نشان دهنده نیت این کشور برای تولید سلاح هسته‌ای است *اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد که به سلاح هسته‌ای دست یابد ما کار خودمونو میکنیم گوووووررر پدر هر بی ناموسی که میخواد هرچی بگه. این مرتیکه یابو بهتره بره اول منابع سلاح های هسته ای خودشو از بین ببره. واللا مردک خودشیفته با اون دولت جعلی چرا باید سلاح اتمی داشته باشه؟؟!!

ارزیابی اتحادیه اروپا از غنی‌سازی ۲۰ درصدی‌ در ایراناتحادیه اروپا: غنی‌سازی ۲۰ درصدی تخطی قابل ملاحظه‌ ایران از پایبندی به توافق هسته‌ای است به کیرم کیرم تو باسن کل مسئولین اتحادیه اروپا مادرتون گایدس

واکنش‌ها به غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم؛ نتانیاهو: هدف ایران تولید سلاح هسته‌ای استبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه در واکنش به تصمیم ایران برای افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم تا خلوص ۲۰ درصد گفت که این تصمیم نشان دهنده هدف ایران برای تولید سلاح‌های هسته‌ای است و اسرائیل چنین اجازه‌ای را به آن‌ها نخواهد داد. من مخالف ساخت سلاح و امثال اینا بودم اما این کرم ریزیای شما بیناموسا مثل خروج از برجام و ترور سلیمانی داره ثابت میکنه بمب اتم لازمیم که حداقل دهن شما لاشیارو ببندیم چشم گور باید دنبال سلاح هسته رفت ایران اشتباه کرد سر برجام چهار سال را از دست دادن نتها راه برای ایران داشتن سلاح هسته‌ای است و تو نتانياهو ناقابل تر از چيزي هستي كه بخوايم براي نابوديت بمب اتم داشته باشيم

واکنش‌های آمریکا و اسرائیل به غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم در ایرانیک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ساعاتی پس از اعلام موضع نزدیکترین متحد خاورمیانه‌ای این کشور، اسرائیل، تصمیم و اقدام اخیر ایران به غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را «اخاذی هسته‌ای» خواند. شما بفکر تظاهرات مناطق اشغالی باشید و توی کار بزرگ‌ترها دخالت نکنید 😎 ایران میبایستی این فتوای فرسوده اش هرچه زودتر جمع کند و بُمب اتمی خودرا زیر کوه زاگرُس بترکاند یا آزمایش کندمثل هندوپاکستان اینکار درسال 1998 انجام دادن کسی انتظار خوردن کله پاچه با بایدن نداشته باشد ! چونکه تکرارا گفتن بدون بررسی به موشكهای ایران برگشت به برجام ممکن نيست 🤣🤣🤣🤣🤣

انتقاد تروئیکای اروپا از آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی ایران در فردوانگلیس، آلمان و فرانسه در بیانیه‌ای مشترک نسبت به اقدام ایران برای غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم ابراز نگرانی کردند. تروئیکای اروپایی غلط کرد!😇 تروئیکای اروپایی و آقا اجازه شان (امریکا) به تعهدات بازگردند،ایران نیز باز خواهد گشت این پرروئی و طلبکاری بیشرمانه است که چند سال ایران به تعهدات خود عمل کند و آنها ریاکارانه دم از تعهد بزنند و عمل نکنند قرار داد هسته ای (برجام) جاده یکطرفه نیست!