هشدار بی سابقه آکادمی فرانسه به دولت: زبان انگلیسی را از کارت های ملی حذف کنید

17/10/1400 04:12:00 ب.ظ

آکادمی فرانسه که متولی زبان و ادبیات فرانسوی محسوب می شود به دولت فرانسه هشدار داده است تا هرچه زودتر زبان انگلیسی را از کارت های ملی حذف کند. این نهاد درج کلمه های انگلیسی در کارت ملی فرانسوی ها را مغایر مواد قانون اساسی این کشور می داند.

آکادمی فرانسه که متولی زبان و ادبیات فرانسوی محسوب می شود به دولت فرانسه هشدار داده است تا هرچه زودتر زبان انگلیسی را از کارت های ملی حذف کند. این نهاد درج کلمه های انگلیسی در کارت ملی فرانسوی ها را مغایر مواد قانون اساسی این کشور می داند. آکادمی فرانسه از ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه خواسته تا صدور کارتهای ملی بیومتریک را به دلیل استفاده «بیش از حد» از عبارات انگلیسی به حالت تعلیق درآورد.

این آکادمی که بنوعی نهاد متولی زبان و ادبیات فرانسوی محسوب می شود، ادعا می کند که «استفاده مکرر از کلمه های انگلیسی در یک سند ملی و هویتی» خلاف قانون اساسی فرانسه است. آکادمی فرانسه تاکید دارد که کارتهای ملی جدید «هویت ملی» فرانسوی ها را محوکرده است.

کارتهای ملی بیومتریک، که برای اولین بار در اوت ۲۰۲۱ معرفی شدند حاوی یک ریزتراشه و یک QR کد هستند. همچنین برای اولین بار روی این کارت های ملی مترادف کلمه های فرانسوی چون نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد و ملیت به زبان انگلیسی نیز درج شده است.

آکادمی فرانسه می گوید کارت های هویتی جدید با نقض قانون «ژاک توبون» حقوقدان فرانسوی، زبان فرانسه را به یک «زبان اداری» تقلیل داده، در حالی که ماده دوم قانون اساسی این کشور تصریح دارد که «فرانسوی زبان جمهوری است.» headtopics.com

sadeghHedayat19

فرانسه اَز قديم اَيام مركز فاشيسم و اِفراطي گرايي بوده و جاي تأسف يك كشور اوروپايي همچين تفكرات داشته باشه.

متاسفانه ناسیونالیزم زیادی هم درد بدی هست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رالی داکار؛ فرانسه احتمال تروریستی بودن یک انفجار را بررسی می‌کند - BBC News فارسیدادستانی فرانسه گفته است که تحقیقاتی را پیرامون انفجار قبل از آغاز رالی داکار در عربستان سعودی به جریان می‌اندازد. در این انفجار یک راننده فرانسوی به شدت زخمی شد و به یک خودرو تدارکاتی رالی آسیب رسید.

اجباری شدن «گواهی واکسیناسیون» در فرانسه؛ مجلس ملی گام اول را برداشتبا قانونی شدن این لایحه، تدابیر مد نظر دولت از نیمه ژانویه اجرایی و «گواهی واکسیناسیون» در سراسر این کشور جایگزین «گواهی سلامت» خواهد شد. سگ توروح گوه خورشون.

گزینه‌های تنظیم کوکی که کاربر را به ستوه می‌آورد؛ فرانسه گوگل و فیس‌بوک را میلیون‌ها یورو جریمه کردنهاد ناظر بر حفظ حریم داده‌های خصوصی دیجیتال در فرانسه اعلام کرده که جریمه‌ها را بر اساس تعداد کاربران و سودی که از داده‌های جمع‌آوری شده توسط کوکی‌ها ایجاد می‌‌شود، محاسبه کرده است. آزادی مدنی در چالش اون روبات‌یاب‌ش رو هم جریمه کنید

فرانسه از کشورهای اروپایی خواست برای مذاکرات امنیتی با روسیه متحد‌ باشندروسیه پیش‌تر و در پی بالا گرفتن بحران در مرزهای این کشور با اوکراین اعلام کرده بود که قرار است بسته‌‌ای امنیتی را به سران کشورهای اروپایی پیشنهاد کند که خواهان بازدارنگی گسترش ناتو به سمت شرق خواهد بود. فراموش نکن، با توزیع صحیح و راست اطلاعات، از سوی ما یاری دریافت می‌کنید.

«تروریستی بودن» انفجار در حاشیه رالی داکار در عربستان سعودی؛ فرانسه تحقیق می‌کنددادستان ملی ضد تروریسم فرانسه می گوید تحقیقات درباره سانحه ای که پیش از آغاز رالی داکار در شهر جده عربستان سعودی رخ داد، را با احتمال «تروریستی بودن» به جریان انداخته است. عربستان مکان امنب نیست.

فرانسه: مذاکرات وین برای احیای برجام در مسیر مثبتی پیش می‌رودژان-ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز جمعه گفت مذاکرات وین میان ایران و اعضای برجام در مسیر مثبتی پبش می‌رود. ایران بارها فرانسه را به رویکردهای مخرب و اشکال‌تراشی در مسیر مذاکرات متهم کرده بود. به به و به به دوباره محیط مهیا شد برای باجگیریهای بیشتر و چشم بستن بر جنایات بیشتر .چه فردی در پُشت درهای بسته و چه در خیابان‌ها راستی شرکت هواپیمایی اُکراین چه زمانی پروازهایِ ، مرگش، را مجدداً شروع خواهد کرد؟ حال آدم بهم میخوره از تعبیر و تفسیر دمکراسی؟؟؟ توسط کاسبان امروزیش!