هزینه و فایده اربعین؛ اگر از آسمان تیر و سنگ هم ببارد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در جهان ذهنی رهبران ایران، راهپیمایی اربعین فراتر از آیین مذهبی، یک قدرت‌نمایی تمام‌عیار در مقابل دشمنان جمهوری اسلامی است که به قول یحیی رحیم‌صفوی، «اگر از آسمان تیر و سنگ هم ببارد» باز هم نباید خللی در اربعین ایجاد شود. گزارش علی رنجی پور👇 اخبار_ایران

اربعین امسال، غرامت فوت ۴۰ میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه ۲۰۰ میلیون تومان و از کارافتادگی و نقص عضو تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان است.اربعین در فضای تنش‌آلوده خاورمیانه، حکم برگزاری مانور در میدان جنگ را دارد. تنش‌ میان ایران و رقبای منطقه‌ای و البته ایالات متحده به اوج خود رسیده است. در چنین شرایطی برگزاری مانور، بیش از آنکه نمایش پیشگیرانه قدرت باشد، در حکم تحریک رقبای منطقه‌ای است و احتمال شعله‌ور شدن جنگ و درگیری را بیشتر می‌کند.

اگر فرض کنیم همه چیز مطابق میل و خواسته ایرن پیش رود، تا یک ماه دیگر، ایران یک راهپیمایی با شکوه دیگر را با موفقیت تمام کرده است. این راهپیمایی قطعا مخالفان ایران در عراق را خشمگین خواهد کرد. خواه این مخالفان را گروه‌های سیاسی فرض کنیم یا مردمی ناراضی که در شرایط سخت و شکننده اقتصادی عراق، بزرگ‌ترین تظاهرات عمومی را به چشم دیده‌اند که در آن غذای رایگان، محل اسکان و انواع و اقسام خدمات رایگان در اختیار زائران قرار داده شده تا فرصتی برای عرض اندام سیاسی ایران در عراق فراهم شود.

در چنین شرایطی پیش‌بینی بودجه‌های اختصاصی، ارائه سوبسید و یارانه‌های دولتی، مشارکت مالی فعال دولت و نهادهای ثروتمند و بانفوذ غیردولتی، مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس، سپاه و… در برگزاری این مراسم تضاد رنگی در جامعه ایران را بیشتر می‌کند. قطعاهمه کسانی که در مراسم اربعین شرکت می‌کنند، هوادار سیاسی جمهوری اسلامی‌ نیستند. بعضی افراد مذهبی غیر سیاسی‌اند، حتی بعضی غیر سیاسی و غیرمذهبی‌اند. اربعین برای بعضی از شرکت‌کنندگان، به خصوص در میان جوانان کم‌درآمد، جنبه تفریحی دارد؛ سفر گروهی ارزان و در دسترس که نه‌تنها مزاحم ندارد، بلکه مطلقا تحت حمایت حکومت برگزار می‌شود. اما این فرصت به همبستگی پایدار اجتماعی حتی میان گروه‌های مشارکت‌کننده هم منجر نمی‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بروز موارد تک‌گیر آنفلوآنزا در کشور/ توصیه به زائران اربعینبروز موارد تک‌گیر آنفلوآنزا در کشور عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا درباره وضعیت بروز آنفلوآنزا در کشور با توجه به ورود به فصل سرما، گفت: تاکنون موارد تک‌گیر بیماری آنفلوآنزا در ماه جاری گزارش شده است، اما خوشبختانه جزو موارد شدید بیماری محسوب نمی‌شدند. این ادمین ایسنا نمیدونم به چه زبان مادری تسلط داره. تیتر خبرهاش نیاز به ترجمه از مبدأ دری و پشتو به فارسی داره. 😀
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مرز خسروی از فردا صبح باز می‌شوددبیر ستاد اربعین از بازگشایی مرز خسروی از فردا صبح خبر داد و گفت: زائران می‌توانند از ساعت ۷ صبح تا ۱۶ از این مرز تردد داشته باشند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

امین حیایی: "اربعین" فرصتی است تا خصلت‌های حسینی در ما زنده شود- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimامین حیایی: *اربعین فرصتی است تا خصلت‌های حسینی در ما زنده شود *ایام اربعین روزهایی است که همه ما رشادت‌ها، شجاعت‌ها، وفاداری‌ها و صفات نیک انسانی را درون خودمان یادآوری می‌کنیم درسته میزان زمان هر آدمیه ولی نمی دونم چرا ناخودآگاه یاد کلیپ ایشون با آقای گلزار میوفتم! نه بابا خوب شد گفت سلبریدی جان دهنتُ ببند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اینفوگرافیک| اهمیت راهپیمایی اربعین در کلام رهبر معظم انقلاب- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimمجموعه‌ای از مهم‌ترین توصیه‌ها و بیانات رهبر معظم انقلاب درباره راهپیمایی اربعین حسینی در قالب اینفوگرافیک منتشر شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پیش‌بینی هواشناسی اربعین| گردوخاک در راه است/ زائران خروجی مرز مهران ماسک داشته باشند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimکارشناس سازمان هواشناسی با پیش بینی وقوع گرد و خاک طی امروز برای مهران گفت: امروز شهرهای نجف، کربلا و کاظمین آسمان صاف و آفتابی تا قسمتی ابری خواهند داشت.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ربیعی: تبلیغات مسموم و جعلی ملت ایران و عراق را از هم جدا نمی‌کندسخنگوی دولت: - در مورد اتفاقات روستای چنار_محمودی لردگان، هر گونه استفاده از سرنگ آلوده توسط بهیار وزارت بهداشت را تکذیب می‌کنم. - پرونده مربوط به تخلفات تبعه روس در زمینه ویزا بوده است. اساساً پرونده ایشان پرونده معاونت ضد جاسوسی نبوده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »