ربیعی: تبلیغات مسموم و جعلی ملت ایران و عراق را از هم جدا نمی‌کند

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 107 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 46%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی دولت: - در مورد اتفاقات روستای چنار_محمودی لردگان، هر گونه استفاده از سرنگ آلوده توسط بهیار وزارت بهداشت را تکذیب می‌کنم. - پرونده مربوط به تخلفات تبعه روس در زمینه ویزا بوده است. اساساً پرونده ایشان پرونده معاونت ضد جاسوسی نبوده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی ربیعی روز دوشنبه در نشست خبری گفت: امروز یکی از سیاست های خدشه ناپذیر و بسیار مهم دولت گسترش مناسبات با همسایگان است. توسعه روابط با همسایگان یکی از ضروریات و مسائل مهم در سیاست های دولت تدبیر و امید قرار گرفته است. سفر هفته گذشته رئیس جمهوری به ارمنستان برای حضور در نشست اتحادیه و اجلاس اوراسیا با حضور ۶ کشور منطقه در همین راستا صورت گرفت.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: براساس این موافقتنامه از تاریخ ۵ آبان ۹۸، ۵۰۲ قلم کالا صنعتی و کشاورزی مشمول تثبیت و بعضا کاهش تعرفه خواهد شد که می تواند تاثیر چشم گیری برحجم تجارت ایران و کشورهای اتحادیه اوراسیا داشته باشد. وی اضافه کرد: این مهمترین دلیل برای همت والای جمهوری اسلامی برای ساختن منطقه قوی و مرفه برای همه کشورهای منطقه است به همین دلیل از هر گونه ناآرامی و تنش در کشورهای همسایه نگران و متاثر می شویم و خواهان اهتمام جدی برای حفظ آرامش در همه کشورهای منطقه هستیم به همین خاطر رخدادهای چند روز گذشته عراق مایه تاسف دولت و ملت ایران است.

وی با بیان اینکه اطمینان داریم دولت و ملت عراق از بلوغ و آگاهی کافی برای حل مشکلاتشان برخوردار هستند و به خوبی از عهده آن برخواهند آمد، گفت:‌ راه درست غلبه بر مشکلات وحدت عراق حول مرجعیت این کشور و تکیه بر آن است. جمهوری اسلامی ایران همانند همیشه آمادگی خود را برای ایستادن در کنار برادران و خواهران عراقی و هرگونه کمک به آنها اعلام می‌کند و هیچ شکلی از تبلیغات جعلی و مسموم نخواهد توانست دو ملت ایران و عراق را از هم جدا کند.

ربیعی افزود: نخستین سیاست ما تثبیت زندگی در روستا است که روستائیان و عشایر بتوانند زندگی مناسبی را داشته باشند. سیاست دوم ما مهاجرت معکوس به روستاها بود در همین جهت در اقتصادی کردن کشت، دام و باغداری موفقیت های خوبی داشتیم. ربیعی افزود: روستاها صد در صد به شبکه خانه های بهداشت و مراکز سالم روستایی تحت پوشش قرار گرفته‌اند. ۹۰ درصد طرح پزشک خانواده روستایی و 95 درصد روستاییان از بیمه سلامت تقریبا مجانی استفاده می کنند. بیمه اجتماعی روستاییان 25 درصد را شامل شده است که همینجا از همه روستاییان دعوت می‌کنم با این بیمه آشنا شوند . این می تواند بازنشستگی روستایی را تضمین کند و سالمندی همراه با فقر را بکاهد. بیمه روستایی عشایر با تمهیداتی که اندیشیده این ظرفیت را دارد که بتواند تعداد بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.

وی ادامه داد: به دلیل متغیرها و ذینفعان متعددی که در این تصمیم موثر است هنوز به طور مشخص اتخاذ نشده ولی فکر می‌کنم در مرحله نهایی است. اما آنچه که مسلم است و می‌توانم بگویم این است که هرگونه تصمیم درباره یارانه ها، یارانه های پنهان و به ویژه موضوع سوخت، هرگونه تصمیمی که اتخاذ شود افزایش، توان و رفاه دهک های پایین جامعه در نظر گرفته خواهد شد؛ یعنی مراقبت از دهک ها و طبقه متوسط در این تصمیم گیری ها قطعاً محفوظ است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران ۱ – برزیل ۳؛ تجربه، جوانی را شکست داد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ظریف، «ترور بیولوژیک» نماینده ایران در سازمان ملل را تکذیب کردوزیر امور خارجه ایران ترور بیولوژیک مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده این کشور در سازمان ملل متحد را تکذیب کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اوکراین گیت؛ ترامپ آدام شیف را کلاهبردار و نانسی پلوسی را خائن خواندپیام‌های توییتری خشم آگین آقای ترامپ پس از آن منتشر شد که مارک زید، وکیل افشاگر پروندۀ «اوکراین گیت» از وجود افشاگر دومی نیز خبر داد که نه تنها ادعاهای افشاگر اول را تایید می‌کند بلکه خود نیز «اطلاعات دست اولی» دربارۀ این مکالمه جنجال برانگیز در اختیار دارد. دمکراتها و گلوبالها تخم ترامپ هم نمیتونن بخورن بازم با اقتدار ریس جمهور میشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران 3 - استرالیا یک/ برتری ایران در گام چهارمجام‌جهانی والیبال 2019 ژاپن؛ ایران 3 - استرالیا یک/ برتری ایران در گام چهارم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ با صحبت‌ درباره ایران می‌خواهد حواس‌ها را از استیضاحش پرت کند/ کاخ سفید خود را وارد جنگی دیگر در منطقه نخواهد کرداستاد روابط بین‌الملل دانشگاه پرینستون با انتقاد از سیاست فشار حداکثری، این سیاست را نوعی قلدری و زورگویی دانست و گفت: تصور نمی‌کنم آمریکا خود را درگیر جنگی دیگر در خاورمیانه کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: نظامیان آمریکایی عقب‌نشینی از شرق فرات را آغاز کردنداردوغان: نظامیان آمریکایی عقب‌نشینی از شرق فرات را آغاز کردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »