نیویورکر: روحانی با گفتگوی تلفنی با ترامپ مخالفت کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«نیویورکر: روحانی با گفتگوی تلفنی با ترامپ مخالفت کرد» رئیس‌جمهور فرانسه قصد داشته است تا با تلاش خود یک گفتگوی تلفنی را بین رئیس‌جمهور اسلامی ایران و رئیس‌جمهور آمریکا برقرار کند ولی روحانی حاضر به این گفتگو نشده است

تیمی از تکنسین‌ها و کارشناسان برای ایجاد یک خط تماس امن وارد هتل شدند تا این گفتگو در ساعت 9 و 30 دقیقه شب انجام شود.ماکرون در این باره گفته بود: صادقانه بگویم، اگر روحانی خاک آمریکا را بدون دیدار با ترامپ ترک کند، این یک فرصت ازدست‌رفته خواهد بود، چون او طی ماه‌های آینده نیز به آمریکا باز نخواهد گشت و ترامپ نیز به تهران نخواهد رفت، ولی روحانی فقط سرش را تکان داد و خندید.

نیویورکر در ادامه نوشت: مأموریت ماکرون دستیابی به یک توافق شفاهی بین روحانی و ترامپ بر سر یک طرح 4ماده‌ای برای تسریع روند دیپلماسی بود تا مانع از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه شود. تنش‌ها در منطقه از زمان خروج ترامپ از توافق هسته‌ای و تشدید تحریم‌ها علیه ایران و حملات پهپادی اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی تشدید شده است.

ماکرون امیدوار بود که این گفتگوی تلفنی بتواند زمینه لازم برای نخستین دیدار بین رؤسای جمهور ایران و آمریکا را از زمان انقلاب اسلامی در سال 1979 میلادی فراهم کند. نیویورکر به‌نقل از منابع آگاه نوشت: تلاش‌های ماکرون برای برقراری این تماس تلفنی به جایی نرسید. وی این تماس را برقرار کرد ولی روحانی حاضر به شرکت در این گفتگوی 3جانبه نشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسئولیت عدم گفت‌وگو در نیویورک با آمریکاست/خنده روحانی،‌ علامت تسلیم نشدن مقابل فشارهاستسخنگوی دولت: *مسئولیت عدم گفت‌وگو در نیویورک با آمریکاست *خنده روحانی،‌ علامت تسلیم نشدن مقابل فشارهاست *ظاهرا هر کاری آقای روحانی انجام دهد مورد انتقاد برخی قرار می‌گیرد *برخی کشورها پیام‌هایی از سوی عربستان برای روحانی آوردند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تجمع جوانان اسرائیلی با هدف مبارزه با تغییرات آب و هواییآنها در این تجمع به دولت هشدار دادند که در صورت نابودی زمین، «هیچ سیارۀ جایگزینی برای زندگی وجود ندارد».
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی مشترک با هدف مقابله با جریان اسلام‌هراسی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقابله با خشونت علیه زنان با حذف واژه‌ی 'زن' | DW | 30.09.2019لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت پس از بررسی دو ساله در قوه قضاییه با تغییر نام و با عنوان 'لایحه صیانت، کرامت و امنیت بانوان در برابر خشونت' برای تصویب به هیئت دولت رسید. نکات منفی و مثبت این لایحه کجاست؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: شرط ما برای دیدار سران 1+5 با آقای روحانی، لغو تحریم‌ها بود/ با اعضای کنگره گفت‌وگو کردمظریف: *شرط ما برای دیدار سران ۱+۵ با آقای روحانی، لغو تحریم‌ها بود *اقتصاد و آینده مردم را در گرو دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی‌دهیم *با اعضای کنگره گفت‌وگو کردم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زمان امضای برجام نامه‌ای به روحانی فرستادیم که رسانه‌ای نشد/ می‌توان با ایجاد یک کار ویژه مشترک بین مردم و دولت در جنگ اقتصادی ایستادگی کردنماینده رهبر در شورای عالی امنیت ملی گفت: در قضیه برجام وقتی موضوع توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۵ + ۱ مطرح بود ما با مطالعه توافقات صورت گرفته متوجه ایراداتی شدیم. ما همان زمان نامه‌ای برای آقای روحانی فرستادیم که رسانه‌ای نیز نشد و در آن نامه به ایراداتی که در این توافقنامه وجود داشت، اشاره کردیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »