نیمی از کشاورزان ۳ استان ایران به مسافرکشی و کارگری روی آورده‌اند

07/09/1400 09:59:00 ب.ظ

اصفهان

عضو شورای شهر اصفهان از بیکار شدن ۵۰ درصد کشاورزان در سه استان اصفهان ، یزد و چهارمحال و بختیاری به دلیل بی آبی خبر داده و گفته است آن‌ها به رانندگی اینترنتی و کارگری روی آورده‌اند. اخبار_ایران

محمد‌رضا فلاح که نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها نیز هست به خبرگزاری ایلنا گفت: حق آبه کشاورزان اصفهان  در طومار شیخ بهایی ثبت شده که اینها دنبال همان حق آبه شان هستند. وی تاکید کرد: این که اعلام می کنند ۷۰ درصد آب کشاورزی استان اصفهان به شکل سنتی انجام می شود کذب و حرف اشتباهی است و کشاورزان اصفهان  به سمت و سوی  آب های قطره ای برای کشت و کارشان رفته اند. چرا که از مشکل بی آبی در استان آگاهند.

فلاح اضافه کرد: بیش از ۵۰ درصد از کشاورزان استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد به دلیل بی آبی، مشکلات اقتصادی و عدم رونق کشاورزی شغل شان را تغییر داده و گاهی بعضی‌های شان به مسافرکشی اینترنتی و کارگری روی آورده اند. وی ادامه داد: مابقی کشاورزان نیز به سختی دارند کار می کنند و مشکل بی آبی دارند. دولت باید به اینها تسهیلاتی بدهد که نوع کشاورزی شان را تغییر دهند و به سمت و سوی کشت‌های گلخانه‌ای بروند که کمترین میزان مصرفی آب را در پی دارد و بیشترین بازدهی را هم داشته باشند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

نیمی از کشاورزان سه استان‌ شغل‌شان را به دلیل بی آبی از دست داده‌اند/ انتقال صنایع اصفهان به استان‌های ساحلی مقرون به صرفه نیستعضو شورای شهر اصفهان و نماینده اصفهان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه بیش از 50 درصد کشاورزان 3 استان اصفهان ، یزد و چهارمحال و بختیاری به دلیل بی آبی شغل شان را از دست داده و یا تغییر داده و به رانندگی مجازی و کارگری روی آورده اند، گفت : آن تعدادی هم که باقی مانده‌اند دولت باید برایشان چاره اندیشی کند.

نگرانی از ورود 'اومیکرون' به کشور از طریق امارات / مراقبت از مرزهای خوزستان تشدید شودپیش‌بینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از ورود «اومیکرون» به کشور تا «یکی، دو ماه آینده» فرهاد ابول‌نژادیان: اگر همان گونه که کرونای دلتا وارد کشور شد، این سویه نیز وارد کشور شود پیش‌بینی می‌شود در یک تا دو ماه آینده سویه اومیکرون نیز وارد کشور شود. هواپیمایی ماهان گفت کمتر یک هفته میاریمش

تذکر یک نماینده مجلس به وزارت نیرو برای جبران خسارت خشکسالی کشاورزان اصفهانتذکر یک نماینده به وزارت نیرو برای جبران خسارت خشکسالی کشاورزان اصفهان : *وضعیت کشاورزان اصفهان نیاز به گفتن ندارد *درخواست کمک آن‌ها را شنیدید *خسارت خشکسالی و تدبیر بارگذاری‌های ناروا در زاینده‌رود باید با تصمیمات گفته شده از سوی وزارت نیرو اصلاح شود

اکران آنلاین 'رستاخیز' از ۱۶ اسفند ماه / یک درخواست از مدیران فرهنگی داریمتهیه کننده فیلم سینمایی 'رستاخیز' خبر داد که سرانجام این فیلم از ۱۶ اسفند ماه همزمان با تولد حضرت ابوالفضل (ع) در پلتفرمی که برای عرضه جهانی آن طراحی شده است، اکران آنلاین می شود. بک رستاخیزاینجاست.لشکرعمرسعدو.....را ببینیددرمقابل کشاورزان وزن وبچه بدون سلاح

پدر روح الله زم: پیش از محکمه و دادگاه، از حکم اعدام فرزندم مطلع بودممحمدعلی زم، پدر روح‌الله زم به‌تازگی با انتشار تصویری از پسرش در صفحه اینستاگرام خود نوشت که از ابتدا از اجرا شدن حکم اعدام فرزندش مطلع بوده است.پدر خدا پدرت رو بیامرزه ، یعنی میخواهی بگی با اونهمه خیانت گل پسرت ( یادم هست یکبار هم گفتی روح الله دیگه پسر من نیست) انتظار داشتی کیت کت بدن دستش؟ سزای خیانت در همه ممالک و مذاهب مرگ بوده و هست . روح‌الله رو کشتن چون مادر خامنه‌ای، اسلام شیعی و صد البته جمهوری اسلامی رو گای.د آنچنان که دردش تا زمان به درَک رفتن ج.ا همچنان با این نظام منحوس، همراه خواهد بود، بدون التیام. پس آدم ربایی و قتل عمد بوده ربطی به به عدل و عدالت و دادگاه و دادگستری نداشته.

تمهیدات ایران برای جلوگیری از ورود جهش جدید کرونا به کشوروزارت بهداشت: *به افرادی که قصد مسافرت به آفریقای جنوبی دارند توصیه می‌کنیم سفر خود را به تاخیر بی‌اندازند *نهایت سختگیری اعمال خواهد شد *ما پرواز مستقیم از این کشورها نداریم *برای ورود فرد غیرایرانی از کشورهای یاد شده به ایران ممانعت ایجاد خواهیم کرد خوب به این تصاویر نگاه کنید همشون سربازان وظیفه ارتش هستند نیروی زمینی ارتش چه معنایی داره؟ اولا میدونن سرباز وظیفه ادم نمیکشه پس بخاطر کمبود نیرو اینارو اوردن تازیاددیده بشن دوما یگان ویژش کم اورده یا لغو دستور میکنه که از ارتش کمک گرفتن .

استان‌وایر- عضو شورای شهر اصفهان از بیکار شدن ۵۰ درصد کشاورزان در سه استان اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری به دلیل بی آبی خبر داده و گفته آن‌ها به رانندگی مجازی و کارگری روی آورده‌اند.محمد‌رضا فلاح در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در این باره، اظهار داشت: این که اعلام می کنند 70 درصد آب کشاورزی استان اصفهان به شکل سنتی انجام می شود کذب و حرف اشتباهی است و کشاورزان اصفهان  به سمت و سوی  آب های قطره ای برای کشت و کارشان رفته اند.دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در هشتاد و نهمین نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (۶ آذرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام‌شده وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹، شهرهای رامهرمز، شوشتر و دزفول در وضعیت زرد و ۲۴ شهرستان دیگر در وضعیت آبی قرار دارند و هیچ شهر نارنجی و قرمزی در استان خوزستان نداریم.به گزارش ایسنا، محمدتقی نقدعلی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر نیرو گفت: وضعیت کشاورزان اصفهان نیاز به گفتن ندارد.

محمد‌رضا فلاح که نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها نیز هست به خبرگزاری ایلنا گفت: حق آبه کشاورزان اصفهان  در طومار شیخ بهایی ثبت شده که اینها دنبال همان حق آبه شان هستند.  وی تاکید کرد: این که اعلام می کنند ۷۰ درصد آب کشاورزی استان اصفهان به شکل سنتی انجام می شود کذب و حرف اشتباهی است و کشاورزان اصفهان  به سمت و سوی  آب های قطره ای برای کشت و کارشان رفته اند. عضو شورای شهر اصفهان ادامه داد: حق آبه کشاورزان اصفهان  در طومار شیخ بهایی ثبت شده که اینها دنبال همان حق آبه شان هستند. چرا که از مشکل بی آبی در استان آگاهند. این سویه نیز از آفریقای جنوبی است که تاکنون تنها کمتر از ۱۰۰ مورد از آن تایید شده است. فلاح اضافه کرد: بیش از ۵۰ درصد از کشاورزان استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد به دلیل بی آبی، مشکلات اقتصادی و عدم رونق کشاورزی شغل شان را تغییر داده و گاهی بعضی‌های شان به مسافرکشی اینترنتی و کارگری روی آورده اند.  بنابراین به نظر می رسد عملکرد این دو صنایع  باید به نوعی تغییر کند که  از کمترین آب برای بهره برداری استفاده کنند.  وی ادامه داد: مابقی کشاورزان نیز به سختی دارند کار می کنند و مشکل بی آبی دارند. انتهای پیام.

دولت باید به اینها تسهیلاتی بدهد که نوع کشاورزی شان را تغییر دهند و به سمت و سوی کشت‌های گلخانه‌ای بروند که کمترین میزان مصرفی آب را در پی دارد و بیشترین بازدهی را هم داشته باشند. حتی بسیاری از مردم چهارمحال و بختیاری در  شهر اصفهان ساکنند و اینجا دارند امرار معاش می کنند یعنی خصومتی با یکدیگر ندارند. هنوز نمی‌دانیم که این گونه، واکسن‌گریز است یا واکسن را دور می‌زند یا خیر. بیکاری کشاورزان موضوع تازه‌ای نیست. یک سال قبل در آذر ۱۳۹۹ دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزان اصفهان از اجبار کشاورزان به فروش زمین‌هایشان پرده برداشت و نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی خواستار جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی شد. فلاح اضافه کرد: بیش از 50 درصد از کشاورزان استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد به دلیل بی آبی، مشکلات اقتصادی و عدم رونق کشاورزی شغل شان را تغییر داده و گاهی بعضی‌های شان به مسافرکشی اینترنتی و کارگری روی آورده اند. پیش از آن نیز نماینده وقت استان اصفهان در شورای عالی استان ها از فقر شدید کشاورزان در برخی از مناطق شرق اصفهان خبر داده و گفته بود:«کشاورزان آن‌چنان دچار فقر و محرومیت شده‌اند که تحت پوشش نهادهای حمایتی حداقلی همانند کمیته امداد قرار گرفته‌اند.۲ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال و ۷۵.» با وجود اعتراف مقامات به معضل بی‌آبی و بیکاری کشاورزان، اعتراضات روز جمعه کشاورزان و شهروندان اصفهانی به بی آبی در این استان با دخالت نیروهای امنیتی حکومت ایران به خشونت کشیده شد. دولت باید به اینها تسهیلاتی بدهد که نوع کشاورزی شان را تغییر دهند و به سمت و سوی کشت‌های گلخانه‌ای بروند که کمترین میزان مصرفی آب را در پی دارد و بیشترین بازدهی را هم داشته باشند.

بر اساس گزارش‌های تازه، دست‌کم «۲۱۴ نفر از معترضان» توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند و «۳۰ نفر از معترضان» که از ناحیه چشم مصدوم شده‌اند، در بیمارستان بستری هستند. به نوشته هرانا در میان ۲۱۴ نفری که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند، ۱۳ نفر کودک هستند. وی تصریح کرد: اگر همان گونه که دلتا وارد کشور شد، این گونه نیز وارد کشور شود پیش‌بینی می‌شود در یک تا دو ماه آینده این سویه جدید نیز وارد کشور شود. مقام‌های امنیتی ایران در روزهای گذشته در آمارهای متفاوتی تعداد افراد بازداشت‌شده را ۱۲۰ نفر و در یک موضع‌گیری دیگر ۶۷ نفر اعلام کرده بودند. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .