نیروی هوایی ترکیه بار دیگر مواضع کردهای سوریه را بمباران کرد | DW | 10.11.2019

10/11/2019 11:45:00 ق.ظ

یک ماه پس ازآغاز عملیات نظامی در شمال سوریه، درگیری شدیدی بین ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان کرد روی داده است. افزون بر رویارویی نظامی در منطقه تل تمر و راس‌العین، نیروی هوایی ترکیه اقدام به بمباران مواضع کردها نموده است.

سوريه, ترکیه‌

یک ماه پس ازآغاز عملیات نظامی در شمال سوریه، درگیری شدیدی بین ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان کرد روی داده است. افزون بر رویارویی نظامی در منطقه تل تمر و راس‌العین ، نیروی هوایی ترکیه اقدام به بمباران مواضع کردها نموده است.

یک ماه پس ازآغاز عملیات نظامی در شمال سوریه، درگیری شدیدی بین ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان کرد روی داده است. افزون بر رویارویی نظامی در منطقه تل تمر و راس‌العین ، نیروی هوایی ترکیه اقدام به بمباران مواضع کردها نموده است.

این درگیری‌ها در منطقه تلتمر و راس‌العین روی داده است. تل‌تمر حدود ۴۰ کیلومتر از مرز ترکیه با سوریه فاصله دارد. این در حالی است که شهر راس‌العین در منطقه مرزی واقع است.در جریان درگیری‌های اخیر، چهار سرباز ارتش سوریه کشته‌ شده‌اند. این خبر از سوی خبرگزاری رسمی سوریه،"سانا" رسانه‌ای شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدگفته می‌شود که چند رزمنده کرد و سرباز وابسته به ارتش دولتی سوریه در جریان این درگیری‌ها کشته‌ شده‌اند. بر اساس خبری که از سوی منابع خبری کردهای سوریه منتشر شده، در جریان درگیری‌های اخیر بین نیروهای ارتش ترکیه و واحدهای وابسته به ارتش سوریه، پنج سرباز سوری کشته و ۲۶ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

تسهیلات ویژه برای پژوهشگران خارجی در ترکیه

حفر چاه آب توسط ترکیه در مزارشریف افغانستانبنیاد دیانت ترکیه یک حلقه چاه آب را در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ افغانستان حفر کرد. - خبرگزاری آناتولی ❤🙏💙

'ترکیه کشوری مهم نه تنها برای منطقه بلکه برای کل جهان است'یک مقام عالی رتبه وزارت دفاع پاکستان در گفت‌وگو با آناتولی از تقویت روابط اسلام آباد-آنکارا و نقش ترکیه در حل و فصل معادلات منطقه‌ای و جهانی سخن گفت. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه سال گذشته 1.17 میلیارد دلار دارو صادر کرد

ظریف وارد فرودگاه آنتالیای ترکیه شدمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در بیست و چهارمین نشست وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی «اکو» به ترکیه سفر کرده است ‌.

وزیران خارجه ترکیه و ایران در آنتالیا دیدار کردندوزیران امور خارجه ترکیه و ایران در شهر آنتالیا دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی اول سر ج.ا رو میکنن زیر آب ، بعد میرن سراغ رجب قلدر

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه از درگیری‌های شدیدی بین شبه‌نظامیان کرد و سربازان ترکیه خبر داده است.روند اخذ مجوز کار برای پژوهشگرانی که قرار است در چارچوب برنامه‌های رهبران جهانی محققین در ترکیه فعالیت کنند، تسهیل شد.بنیاد دیانت ترکیه یک حلقه چاه آب را در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ افغانستان حفر کرد.جهان "ترکیه کشوری مهم نه تنها برای منطقه بلکه برای کل جهان است" یک مقام عالی رتبه وزارت دفاع پاکستان در گفت‌وگو با آناتولی از تقویت روابط اسلام آباد-آنکارا و نقش ترکیه در حل و فصل معادلات منطقه‌ای و جهانی سخن گفت.

گفته می‌شود که نیروی هوایی ترکیه مناطقی در شمال سوریه را نیز هدف حملات خود قرار داده است. این درگیری‌ها در منطقه تلتمر و راس‌العین روی داده است.11. تل‌تمر حدود ۴۰ کیلومتر از مرز ترکیه با سوریه فاصله دارد.2019 کابل/خبرگزاری آناتولی بنیاد دیانت ترکیه در چارچوب پروژه «یک قطره حیات» در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ واقع در شمال افغانستان یک حلقه چاه آب حفر را کرده و آن را در اختیار اردوگاه آوراگان گذاشت. این در حالی است که شهر راس‌العین در منطقه مرزی واقع است. بدین‌ترتیب روند اخذ مجوز کار برای پژوهشگرانی که قرار است در چارچوب «برنامه‌های رهبران جهانی محققین؛ افق 2020 و اروپا» در ترکیه فعالیت کنند تسهیل خواهد شد. در جریان درگیری‌های اخیر، چهار سرباز ارتش سوریه کشته‌ شده‌اند. این کنفرانس توان ارائه راه حل هایی برای مسائل جهانی را داراست‌.

این خبر از سوی خبرگزاری رسمی سوریه،"سانا" رسانه‌ای شده است.. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید گفته می‌شود که چند رزمنده کرد و سرباز وابسته به ارتش دولتی سوریه در جریان این درگیری‌ها کشته‌ شده‌اند. بر اساس خبری که از سوی منابع خبری کردهای سوریه منتشر شده، در جریان درگیری‌های اخیر بین نیروهای ارتش ترکیه و واحدهای وابسته به ارتش سوریه، پنج سرباز سوری کشته و ۲۶ نفر دیگر مجروح شده‌اند. از تعداد تلفات احتمالی حملات هوایی ارتش ترکیه به مواضع کردها در شمال سوریه اطلاع دقیقی منتشر نشده است. پایبندی به آتش‌بس خبرگزاری رسمی ترکیه،"آنادولو" با انتشار گزارشی از پایبندی دولت ترکیه به توافق آتش‌بس خبر داده است.» - آینده و دورنمای روابط سیاسی و دفاعی ترکیه و پاکستان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ «ما روابط بسیار دوستانه و صمیمی با ترکیه داریم.

ولادیمیر پوتین و همتای ترکیه‌ای خود، رجب طیب اردوغان در ماه اکتبر بر سر برقراری آتش‌بس در شمال سوریه به توافق رسیده بودند. باید یادآور شد که عملیات نظامی ترکیه روز نهم اکتبر آغاز شده بود. پیش از آن، اعلام شده بود که واحدهای وابسته به یگان‌های مدافع خلق مناطق تحت کنترل خود در شمال سوریه را ترک کرده‌اند. خروج و عقب‌نشینی نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه عملا راه را برای آغاز عملیات نظامی ترکیه هموار ساخته بود. پس از توافق اکتبر رهبران روسیه و ترکیه قرار بر کنترل مشترک منطقه شمالی و حائل بین دو کشور ترکیه و سوریه بود. - روابط پاکستان با ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ «ما به مانند ترکیه با ایران نیز روابط حسنه‌ای داریم.

ترکیه بر آن است تا پس از تخلیه این منطقه از رزمندگان کرد، تا حدود دو میلیون نفر از آوارگان سوری را در این منطقه اسکان دهد. خروج نیروهای کرد از راس‌العین تایید شده است. این در حالی است که هنوز در برخی از نقاط مرزی، گروه‌های وابسته به شبه نظامیان کرد حضور دارند. همین موضوع به رویارویی بیشتر ارتش ترکیه و رزمندگان کرد دامن می‌زند. ترکیه از آغاز عملیات نظامی خود در شمال سوریه، موفق به کنترل حدود ۴۸۰۰ کیلومتر مربع از خاک شمال سوریه شده است.

کنفرانس سوریه در لندن در همین رابطه قرار است در حاشیه نشست ناتو، نمایندگان چهار کشور ترکیه، آلمان، فرانسه و بریتانیا در روزهای سوم و چهارم دسامبر در لندن در یک کنفرانس شرکت کنند. هدف از این کنفرانس رسیدگی به وضعیت آوارگان سوری است. این کنفرانس در ادامه کنفرانسی برگزاری می‌شود که با شرکت نمایندگان کشورهای یاد شده در استانبول برگزار شده بود. ابراهیم کالین، سخنگوی دولت ترکیه گفته است که هدف از این کنفرانس یافتن راه‌حلی صلح‌آمیز برای بحران سوریه و ایجاد منطقه حائل بین دو کشور سوریه و ترکیه است. این در حالی که جلسه کمیته قانون اساسی سوریه بدون نتیجه به پایان رسیده است.

در این کمیته نمایندگان دولت اسد و همچننین نمایندگان نیروهای اپوزیسیون حضور دارند. گرچه گفته می‌شود که توافق‌هایی بین دولت سوریه و اپوزیسیون به دست آمده است، اما این توافق‌ها نتوانسته‌اند به یک توافق جامع فرا رویند. بر اساس اطلاعاتی که از سوی سازمان ملل متحد منتشر شده، قرار است این کمیته بار دیگر روز ۲۵ نوامبر تشکیل جلسه دهد. در همین زمینه: .