'ترکیه کشوری مهم نه تنها برای منطقه بلکه برای کل جهان است'

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

یک مقام عالی رتبه وزارت دفاع پاکستان: ترکیه کشوری مهم نه تنها برای منطقه بلکه برای کل جهان است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یک مقام عالی رتبه وزارت دفاع پاکستان در گفت‌وگو با آناتولی از تقویت روابط اسلام آباد-آنکارا و نقش ترکیه در حل و فصل معادلات منطقه‌ای و جهانی سخن گفت.سرلشگر میرزا فوآد امین از مقامات عالی رتبه وزارت دفاع پاکستان که در «کنفراس امنیتی استانبول» شرکت کرده است، در حاشیه این نشست به سوالات خبرنگار آناتولی در خصوص روابط این کشور با ترکیه و ایران پاسخ داد.«کنفرانس بسیار‌ مهمی درحال برگزاری است که می‌تواند به نفع منطقه و جهان باشد.

ترکیه کشوری مهم نه تنها برای منطقه بلکه برای کل جهان است و نقش این ‌کشور در ساختار بین المللی با رهبری رجب طیب اردوغان خیلی مهمتر نیز شده است. من فکر می‌کنم نقشی که ترکیه در جهان امروز دارد، نقش مثبتی است‌. آنکارا نه ضعف بلکه خواهان سرافرازی و تقویت همه کشورهاست.»«ما روابط بسیار دوستانه و صمیمی با ترکیه داریم. ترکیه همیشه از اسلام آباد حمایت کرده و ما نیز متقابلا از آنکارا حمایت می‌کنیم. این حمایتها از زمان تولد پاکستان و حتی پیش از آن آغاز شده است.

دو کشور البته منافع مشترکی در منطقه و جهان برای حمایت از همدیگر دارند. فکر می‌کنم روابط استراتژیک و دفاعی ما در آینده بیش از این نیز تقویت خواهد شد.«ما به مانند ترکیه با ایران نیز روابط حسنه‌ای داریم. پاکستان به دنبال تقویت روابط با کشورهای منطقه و مسلمان از جمله ایران و ترکیه است و در این راستا در حال تعامل و همکاری با این کشورها هستیم.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

منع تعقیب برای شرکت لافارژ در اتهام «مشارکت در جنایت علیه بشریت»یک دادگاه تجدیدنظرِ فرانسه، برای شرکت فرانسوی-سوئیسی لافارژ در اتهام «مشارکت در جنایت علیه بشریت» در سوریه قرار منع تعقیب صادر کرد. با این حال این شرکت همچنان با اتهام «تأمین مالی تروریسم» روبرو است. حقوق بشر یه ابزار مزحک ... !؟ اره بابا کاری نکرده پیگرد داشته باشه، زمان صدام هم میراژ دادن بهش با بمب شیمیایی و موشک اگزوست، اونم پیگرد نداره، اینا حقوق بشر و نقض نمیکنه، ممکنه فقط به حقوق بشر لگد بزنه ولی نقض نمیکنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازتاب جهانی افشاگری آناتولی درباره اخبار جعلی علیه ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه: تصمیم اسرائیل برای ساخت غیرقانونی واحدهای مسکونی جدید را رد می‌کنیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشت تروریست پ.ک.ک در آغری ترکیه از پای درآمدندهشت تن از عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک توسط نیروهای امنیتی ترکیه در استان آغری از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار روسای جمهور ترکیه و مجارستان در بوداپسترجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با یانوش آدر همتای مجارستانی خود در بوداپست دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آکار: ترکیه و آمریکا در قتل البغدادی همکاری نظامی و اطلاعاتی داشته‌اندآکار: ترکیه و آمریکا در قتل البغدادی همکاری نظامی و اطلاعاتی داشته‌اند - گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ دو توافق‌ ترکیه با آمریکا و روسیه را نقض کرده و از منطقه_امن عقب‌نشینی نکرده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »