نیروهای آذربایجان دو مسیر ایران به ارمنستان را بستند | DW | 27.08.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

مقام‌های ایران از مسدود شدن مسیر این کشور به ارمنستان توسط نیروهای آذربایجان خبر دادند. به گفته مقامات ارمنی شمار زیادی کامیون به دلیل بسته بودن راه‌ها نتوانسته‌اند به مسیر خود ادامه دهند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خبرگزاری"تاس" روسیه به نقل از مقامات ارمنستان گزارش داده است که نیرو‌های جمهوری آذربایجان دو منطقه را که ارمنستان را به ایران متصل می‌کند، مسدود کرده است.

به گفته گورگ پارسیان، یکی از مقام‌های ارمنستان، نیروهای جمهوری آذربایجان بخشی از بزرگراه بین‌المللی گوریس-کاپان و بخش‌های کارمکرار-شورنوخ و گوریس-وروتان را مسدود کردند و در نتیجه، ارتباط با ایران قطع شده است. او افزود مسیرهای جایگزین نمی‌تواند تردد کامیون‌های بزرگ را تأمین کند. نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان گفته است اقدام نیروهای آذربایجان توافقنامه‌های ایروان، باکو و مسکو را که در جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ بسته شد نقض می‌کند.تنش بین آذربایجان و ارمنستان با وجود پایان یافتن جنگ قره‌باغ همچنان ادامه دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بریتانیا به عملیات انتقال غیرنظامیان به فرودگاه کابل پایان داد؛ اسپانیایی‌ها افغانستان را ترک کردندوزارت دفاع بریتانیا می‌گوید کار خروج نیروهای این کشور از افغانستان به مرحله نهایی رسیده و دیگر فرد جدیدی از افراد واجد شرایط احتمالی افغان به این فهرست اضافه نمی‌شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان: ترکیه یک بار دیگر در مسیر روزهای اوج خودش قرار گرفته استرئيس جمهور اردوغان گفت که ترکیه وارث تمدنی بزرگ که همه دستاوردهای شرق و غرب را در آغوش گرفته، بار دیگر در اوج خودش قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازگشت طالبان، رویای زنان فوتبالیست افغان به پایان رسید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مجلس ایران به ۱۸ وزیر پیشنهادی ابراهیم رئیسی رای اعتماد داد؛ یک وزارتخانه بدون وزیر ماندمجلس_ایران به ۱۸ وزیر پیشنهادی ابراهیم رئیسی رای اعتماد داد؛ یک وزارتخانه بدون وزیر ماند خبرگزاری تسنیم تعداد آراء ماخوذه از نمایندگان به وزرای پیشنهادی در جلسه روز چهارشنبه را ۲۸۶ رای عنوان کردند ١٨ گوسفند كه راي گرفتن به گل باقالي هم راي ميدادن جنس كامل بشه .... مثلا اون ١٨ تا بهتر از اين بودن ؟! همه يك جنس هستن .... اگه خوب و دانشمند و با كلاس بودن كه اصلا به اين درجه نميرسدن ... توي كشور خوب ، عالم و سالم بودن و دانش داشتن جرم هست ..... هزینه های بی مورد و اتلاف وقت برای تایید صلاحیت وزرا فیلمهای پشت پرده که دیگر بیننده ندارد چه دردی درمان میکند؟شما را به هرکس که می‌پرستید فکری برای نجات جان مردم کنید که امروز هم دیر است و خدا ناظر اعمال شماست ای خداپرستان
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نفتالی بنت می‌گوید جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای در خدمت منافع ملی آمریکا است🔺نفتالی بنت می‌گوید جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای در خدمت منافع ملی آمریکا است نفتالی بنت در حال حاضر در آمریکا به سر می‌برد و روز چهارشنبه سوم شهریور با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه، و لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، دیدار می‌کند عمل كنيد. گووووه نخوريد. عمل.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نتیجه آرای مجلس ایران به وزرای پیشنهادی رئیسی؛ وزیر آموزش و پرورش رای اعتماد نگرفترئیسی با تکرار سیاستش در حوزه امور خارجه گفت که «ما رویکردی تعاملی خواهیم داشت و رفع تحریم‌ را با قدرت دنبال می‌کنیم ولی سفره مردم را به آن بند نخواهیم زد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »