نگاهی به یادگار بازمانده از حسن انوشه‏ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نگاهی به یادگار بازمانده از حسن انوشه

او همچنین عضو هیئت امنای بنیاد فردوسی و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی بود.‏

حسن انوشه سال ١٣٢٣ در شهر بابل مازندران به دنیا آمد و عمر خود را وقف پژوهش در زمینۀ تاریخ و زبان و ادبیات کرد.‏ دانشنامه ادب فارسی، چندین جلد تاریخ ایران کمبریج، تاریخ سیستان، افغانستان در غربت و فرهنگ‌نامه‌های مختلف میراث بجامانده از حسن انوشه است.‏ برای نگاهی به کارنامه پربار حسن انوشه در چشم‌انداز بامدادی یکشنبه ٢٤ فروردین ١٣٩٩ داریوش رجبیان با ابوالحسن مختاباد، روزنامه‌نگار حوزه کتاب و فرهنگ در سان‌فرانسیسکوی آمریکا گفتگو کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مراسم تشییع حسن انوشه برگزار نمی‌شود/ دانشنامه ادب فارسی به‌عنوان مرجعی علمی در کتابخانه‌ها توزیع شوددبیرکل بنیاد فردوسی گفت خانواده زنده‌یاد حسن انوشه با توجه به وضعیت کنونی کشور ناشی از شیوع کرونا و همچنین وصیت خود استاد انوشه مبنی بر اینکه راضی به آسیب دیدن مردم نبوده، مراسم تشییع این نویسنده و پژوهشگر برگزار نمی‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت معترضان به آمارهای دولتی شیوع کرونا در ترکیه - BBC News فارسیدولت ترکیه صدها نفر را به اتهام جعل خبر در باره شیوع ویروس کرونا دستگیر کرده است. اما مخالفان می‌گویند جرم این افراد به چالش کشیدن آمارها و برنامه‌های دولت در مقابله با شیوع این ویروس است. ملتی که در یک انتخابات آزاد آدمخوری مثل اردوغان رو انتخاب میکنه باید حالا حالاها چوبه این حماقتشون بخوره تا بفهمه اگه حکومت اسلامی خوب بود الان طالبان و داعش و ج.ا. بهشت درست کرده بودن. فکر کنم ، نهیه کننده خبر' ژیار گل 'باشه😉 پست تر و کثیف تر از حکومت اسلامی وجود ندارد!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

‏شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 521 تن رسیدسخنگوی وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به 521 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به ۶۸۱۹۲ نفر رسیدسخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به ۶۸۱۹۲ نفر رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هشدار نسبت به فعالیت سامانه بارشی در کشور/توصیه‌های سازمان هواشناسی به کشاورزانسازمان هواشناسی کشور با صدور هشدارهایی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز دوشنبه (۲۵ فروردین) به کشاورزان توصیه‌هایی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کنی دالگلیش به کرونا مبتلا شد؛ به یاد شعار آنفلیدyounesipour متن یک ایراد تاریخی داره. اول جایگاه آنفیلد به نام کینگ شد، بعد لقب سِر گرفتند و بعد از این اتفاق نام ورزشگاه ویرایش شد.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »