نگاهی به یادگار بازمانده از حسن انوشه‏ - BBC News فارسی

نگاهی به یادگار بازمانده از حسن انوشه

12/04/2020 08:20:00 ق.ظ

نگاهی به یادگار بازمانده از حسن انوشه

حسن انوشه، نویسنده، مترجم، پژوهشگر تاریخ و زبان و ادبیات فارسی در ۷۵ سالگی درگذشت. او به سرطان مبتلا بود.‏

او همچنین عضو هیئت امنای بنیاد فردوسی و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی بود.‏حسن انوشه سال ١٣٢٣ در شهر بابل مازندران به دنیا آمد و عمر خود را وقف پژوهش در زمینۀ تاریخ و زبان و ادبیات کرد.‏دانشنامه ادب فارسی، چندین جلد تاریخ ایران کمبریج، تاریخ سیستان، افغانستان در غربت و فرهنگ‌نامه‌های مختلف میراث بجامانده از حسن انوشه است.‏

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

برای نگاهی به کارنامه پربار حسن انوشه در چشم‌انداز بامدادی یکشنبه ٢٤ فروردین ١٣٩٩ (١٢ آوریل ٢٠٢٠) داریوش رجبیان با ابوالحسن مختاباد، روزنامه‌نگار حوزه کتاب و فرهنگ در سان‌فرانسیسکوی آمریکا گفتگو کرد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

مراسم تشییع حسن انوشه برگزار نمی‌شود/ دانشنامه ادب فارسی به‌عنوان مرجعی علمی در کتابخانه‌ها توزیع شوددبیرکل بنیاد فردوسی گفت خانواده زنده‌یاد حسن انوشه با توجه به وضعیت کنونی کشور ناشی از شیوع کرونا و همچنین وصیت خود استاد انوشه مبنی بر اینکه راضی به آسیب دیدن مردم نبوده، مراسم تشییع این نویسنده و پژوهشگر برگزار نمی‌شود.

بازداشت معترضان به آمارهای دولتی شیوع کرونا در ترکیه - BBC News فارسیدولت ترکیه صدها نفر را به اتهام جعل خبر در باره شیوع ویروس کرونا دستگیر کرده است. اما مخالفان می‌گویند جرم این افراد به چالش کشیدن آمارها و برنامه‌های دولت در مقابله با شیوع این ویروس است. ملتی که در یک انتخابات آزاد آدمخوری مثل اردوغان رو انتخاب میکنه باید حالا حالاها چوبه این حماقتشون بخوره تا بفهمه اگه حکومت اسلامی خوب بود الان طالبان و داعش و ج.ا. بهشت درست کرده بودن. فکر کنم ، نهیه کننده خبر' ژیار گل 'باشه😉 پست تر و کثیف تر از حکومت اسلامی وجود ندارد!

‏شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 521 تن رسیدسخنگوی وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به 521 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

آمار مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به ۶۸۱۹۲ نفر رسیدسخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به ۶۸۱۹۲ نفر رسید.

هشدار نسبت به فعالیت سامانه بارشی در کشور/توصیه‌های سازمان هواشناسی به کشاورزانسازمان هواشناسی کشور با صدور هشدارهایی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز دوشنبه (۲۵ فروردین) به کشاورزان توصیه‌هایی کرد.

کنی دالگلیش به کرونا مبتلا شد؛ به یاد شعار آنفلیدyounesipour متن یک ایراد تاریخی داره. اول جایگاه آنفیلد به نام کینگ شد، بعد لقب سِر گرفتند و بعد از این اتفاق نام ورزشگاه ویرایش شد.