هشدار نسبت به فعالیت سامانه بارشی در کشور/توصیه‌های سازمان هواشناسی به کشاورزان

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

فردا در خراسان جنوبی، خراسان شمالی و خراسان رضوی تگرگ می‌بارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، در هشدار سازمان هواشناسی آمده است که از فردا (۲۴ فروردین) بارش و احتمال وقوع تگرگ در استان‌های بوشهر، هرمزگان، جنوب فارس، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. از این‌رو احتمال آسیب به مزارع، باغ‌ها و گلخانه‌ها وجود دارد.

خودداری از استقرار کندوهای زنبور عسل و دام‌ها در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها با توجه به احتمال سیلابی شدن آن‌ها، استفاده از روش‌های حفاظتی و پوششی در باغ‌ها و کشت‌های زیر پلاستیک با توجه به احتمال وقوع تگرگ و خودداری از بو دادن یا گش (گرده افشانی) خرما تا انتهای هفته جاری از توصیه‌های دیگر سازمان هواشناسی است.

بر این اساس فردا (۲۴ فروردین) این شرایط جوی در جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، جنوب و مرکز اردبیل، خراسان رضوی،خراسان جنوبی، نیمه جنوبی یزد، فارس، نیمه شمالی و غرب کرمان پیش‌بینی می‌شود و روز دوشنبه (۲۵ فروردین) در نیمه جنوبی فارس، شرق بوشهر، نیمه غربی و مرکز کرمان، غرب هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی ادامه دارد.

سازمان هواشناسی تاکید کرده است که طی این مدت از تردد غیر ضروری و تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها اجتناب شود. مدیریت سدها، اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، انجام اقدامات پیشگیرانه برای حفظ محصولات کشاورزی و آمادگی دستگاه‌های اجرایی ازجمله شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها جهت اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی سیلاب و آبگرفتگی معابر از توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز یکشنبههشدار سازمان هواشناسی نسبت به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز یکشنبه سازمان هواشناسی کشور نسبت به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز یکشنبه (۲۴ فروردین) و بارش باران، وزش باد شدید موقت، بارش تگرگ و بارش برف در مناطق سردسیر هشدار داده است. هیچ بگا رفتیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز فعالیت مشاغل «غیر پرخطر»، مشروط به اخذ تعهد/اعلام مصادیق اصناف پرخطرقائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، شروع به کار اصناف مشروط به ثبت‌نام و اخذ تعهد التزام به اجرای ضوابط سلامت مصوب وزارت بهداشت است. از اون حرفهای احمقانه و غیر قابل کنترل
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 484 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش اعتماد مردم به آمار اعلام شده درباره مبتلایان به کروناافزایش اعتماد مردم به آمار اعلام شده درباره مبتلایان به کرونا نتایج نظرسنجی‌های اخیر ایسپا نشان می‌دهد میزان رضایت مردم از عملکرد دولت و نهادهای عمومی در مدیریت کرونا بهبود و اعتماد مردم به آمار اعلام شده درباره مبتلایان و افراد فوت شده افزایش یافته است. تو که راست میگی ولی اونجای ادم دروغگو ریدم به دولت و حکومت دیکتاتور دینی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

‏شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 521 تن رسیدسخنگوی وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به 521 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به ۶۸۱۹۲ نفر رسیدسخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به ۶۸۱۹۲ نفر رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »