پمپئو, تحریم, Newsletter, مایک پمپئو, وزیر خارجه آمریکا, شورای امنيت سازمان ملل متحد, ممنوعیت فروش تسلیحات

پمپئو, تحریم

نکته‌هایی از سخنرانی پمپئو در شورای امنیت: «مردم رنج‌کشیده ایران» به تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی نیاز دارند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

30/06/2020 09:45:00 ب.ظ

نکته‌هایی از سخنرانی پمپئو در شورای امنیت: «مردم رنج‌کشیده ایران» به تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی نیاز دارند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، که روز سه‌شنبه از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس در جلسه‌ مجازی شورای امنیت سازمان ملل شرکت کرده بود، با اشاره به نقض‌ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط جمهوری اسلامی ایران، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه رژیم ایران شد.

دونالد ترامپ از امضای «توافقنامه‌ای تاریخی» میان اسرائیل و امارات عربی متحده خبر داد وال‌استریت ژورنال: آمریکا چهار کشتی حامل سوخت ایران را توقیف کرد برای اولین بار، یک زن ترنسجندر در اندونزی موفق به کسب یک مقام رسمی شد

مطالب زیر در سخنرانی وزیر خارجه آمریکا ایراد شد:به دلیل توافق هسته‌ای پُر از اشکالی که دولت قبلی مذاکره کرد، محدودیت فروش تسلیحات برای شریرترین رژیم تروریستی جهان در ۱۸ اکتبر، یعنی فقط حدود چهار ماه دیگر، به پایان می‌رسد.این نهاد با یک انتخاب روبرو است: یا همان‌گونه که بنیانگذاران سازمان ملل می‌خواستند برای صلح و ثبات جهانی قد علم کند، و یا آن که بگذارد تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران منقضی شود و به این ترتیب به ماموریت سازمان ملل و بهترین آرمان‌های آن - که همگی ما متعهد به پاسداری از آنها شده‌ایم - خیانت کند.

اگر شما کوتاهی کنید:ایران می‌تواند آزادانه جت‌های جنگنده روسی خریداری کند؛ جت‌هایی که می‌‌توانند تا شعاع سه هزار کیلومتری را هدف قرار دهند و شهرهایی چون ریاض، دهلی‌نو، رُم، و ورشو در تیررس آنها خواهد بود.ایران می‌تواند آزادانه ناوگان زیردریایی خود را به روز کرده و گسترش دهد و بیش از پیش تهدیدی برای کشتیرانی بین‌المللی و آزادی دریانوردی در تنگه هرمز، خلیج فارس، و دریای عرب محسوب شود.

ایران می‌تواند آزادانه فناوری‌های نوین و پیشرفته را برای نیروهای نیابتی و شرکایش در سرتاسر خاورمیانه، از جمله حماس، حزب‌الله، و حوثی‌ها خریداری کند.ایران شمشیر داموکلسی را بر فراز ثبات اقتصادی خاورمیانه قرار می‌دهد و کشورهایی مانند چین و روسیه را، که به ثبات بهای انرژی وابسته‌اند، به خطر می‌اندازد.

ایران می‌تواند آزادانه به یک معامله‌کننده خطرناک اسلحه تبدیل شود و به این ترتیب بر آتش مناقشه‌ها - از ونزوئلا گرفته تا سوریه و در اقصی نقاط افغانستان - نفت بریزد.روحانی، رئیس‌جمهوری [ایران]، در ماه نوامبر سال گذشته گفت:‌ «وقتی ... سال آینده تحریم تسلیحاتی منقضی شود ما به آسانی خواهیم توانست به خرید و فروش اسلحه بپردازیم.» ما باید این حرف او را جدی بگیریم.

ایران یک دموکراسی با مسئولیت مانند استرالیا یا هند نیست. ما می‌دانیم که اگر تهران از توانایی خرید تسلیحات بیشتر برخوردار باشد، چه خواهد کرد.کافی است به گزارش دبیرکل از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، که ما امروز به بررسی آن پرداخته‌ایم، توجه کنیم:این گزارش تایید می‌کند که مبدا تسلیحات به کار رفته در حمله به عربستان سعودی در سپتامبر ۲۰۱۹، ایران بوده است.

این گزارش همچنین تایید می‌کند مبدا تسلیحاتی که در نوامبر ۲۰۱۹ و فوریه ۲۰۲۰ در سواحل یمن ضبط شده، ایران بوده است.ایران پیش از انقضاء این تحریم تسلیحاتی، نقض آن را شروع کرده است. تصور کنید اگر این محدودیت‌ها برداشته شود، فعالیت‌های ایران چه خواهد بود.با توجه به تاریخچه فعالیت‌های ایران در حمایت از تروریسم و خشونت، بهتر است ما این تهدید را جدی بگیریم. تمدید این ممنوعیت فشار بیشتری به تهران می‌آورد تا رفتار کردن مانند یک کشور عادی را آغاز کند. جهان و مردم ایران، که بیش از همه رنج دیده‌اند، نیاز دارند که این ممنوعیت تمدید شود.

وزیر خارجه آمریکا: خاورمیانه یکصدا خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است پرزیدنت ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم سازمان جهانی بهداشت: دندانپزشکی را جز در موارد ضروری به تعویق بیاندازید ادامه مطلب: VOA Farsi »

حمایت از بخش خصوصی از رویکرد‌های اصلی دولت استمعاون اول رییس‌جمهوری تأکید کرد: انتظار داریم بخش خصوصی بازگشت ارز حاصل از صادرات را به عنوان یک دغدغه ملی با جدیت دنبال کند حمایت از بخش خصوصی از رویکرد‌های اصلی دولت است بخش خصوصی توانمند به نفع منافع ملی و توسعه کشور است

گروهی از نمایندگان مجلس کانادا از رژیم ایران خواستند از آزار و اذیت بهائیان دست برداردگروهی از نمایندگان مجلس کانادا از رژیم_ایران خواستند از آزار و اذیت بهائیان دست بردارد بیست و یک نفر از نمایندگان مجلس کانادا طی «درخواستی فوری» از حکومت ایران خواستند که به «تشدید آزار و اذیت اقلیت دینی بهائی در ایران» خاتمه دهد.

سند همکاری‌های ایران-چین افتخار آمیز است/ ظریف فردا در نشست شورای امنیت سخنرانی می‌کندظریف فردا در نشست شورای امنیت درباره قطعنامه ۲۲۳۱ سخنرانی می‌کند موسوی: وزیر امور خارجه ایران فردا بصورت ویدیو کنفرانس در نشست شورای امنیت سازمان ملل در خصوص گزارش دبیرخانه این سازمان در خصوص اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل شرکت خواهد کرد و سخنرانی می‌کند.

قلعه‌نویی: تیمی ساخته‌ام که تا 4-5 سال دیگر بیمه است/ به تیم‌های دیگر فکر نمی‌کنم و تمرکزم روی سپاهان است/ هفته‌های بعد می‌بینید امتیاز گرفتن از گل‌گهر چقدر سخت استسرمربی سپاهان در مورد شرایط تیمش و کمپین بازگشتی که هواداران استقلال برایش شکل داده‌اند صحبت کرد.

برایان هوک: درخواست ایران از اینترپل «یک ترفند تبلیغاتی است که هیچ‌کس آن را جدی نمی‌گیرد»برایان هوک: درخواست ایران از اینترپل «یک ترفند تبلیغاتی است که هیچ‌کس آن را جدی نمی‌گیرد» به گزارش رویترز، آقای هوک همچنین گفت: «ارزیابی ما این است که اینترپل در اموری که ماهیت سیاسی دارد، دخالت نکرده و اعلان دستگیری قرمز صادر نمی‌کند.»

احکام اعدام معترضان آبان ۱۳۹۸ برای پرهیز مردم از ادامه اعتراضات است