نمی‌توان مانع حضور تندروها در انتخابات شد

03/12/2019 05:06:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین, تندروها

🔻مصطفی هاشمی‌طبا در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین :نمی‌توان مانع حضور تندروها در انتخابات شد/گروه‌های سیاسی قدرت‌طلب نباشند، مردم رأی می‌دهند/ مجلس نباید اسیر افراطی‌گری شود این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

مصطفی هاشمی‌طبا گفت‌: اگر به بهانه تندروی و رفتارهای افراطی تلاش کنیم گروهی از فضای انتخاباتی محروم شوند،‌ دقیقاً شبیه همان تندروهایی می‌شویم که سیاست‌شان برخورد حذفی با رقیب است.مصطفی هاشمی‌طبا، فعال سیاسی، در گفت‌و‌گو بااعتمادآنلاین،تندروی را هزینه‌ساز قلمداد کرد و گفت: نمی‌توان جلوی شرکت افراد در انتخابات را با انگ تندروی گرفت.

 این چهره سیاسی توضیح داد: انتخابات زمانی تاثیرگذار و کارآمد خواهد شد که همه سلیقه‌ها با هر نوع تفکر و رفتاری بتوانند کاندیداهای خود را معرفی کنند. پس اگر به بهانه تندروی و رفتارهای افراطی تلاش کنیم گروهی از فضای انتخاباتی محروم شوند،‌ دقیقاً شبیه همان تندروهایی می‌شویم که سیاست‌شان برخورد حذفی با رقیب است.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

توافق‌نامه میان ترکیه و لیبی مانع انجام هرگونه رفتار خودسرانه خواهد شد👏👏👏👏

برندگان لاله طلایی سینمای تاجیکستان معرفی شدنداسامی برندگان جایزه ملی'لاله طلایی' در بخش سینما در تاجیکستان اعلام شد.

۱۳۷ نفر در فرمانداری تهران برای انتخابات مجلس ثبت نام کردندفرماندار تهران در پایان نخستین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس : ۱۳۷ نفر در فرمانداری تهران برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند ۱۱۷ نفر از این تعداد را مردان و ۲۰ نفر را زنان تشکیل می‌دهند مبارکتون نباشه رای_نمیدیم

عدم دریافت مالیات از سلبریتی‌ها مصداق تبعیض است- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimعدم دریافت مالیات از سلبریتی‌ها مصداق تبعیض است یک کارشناس اقتصادی در خصوص بازنگری در معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها تصریح کرد: مالیات مسئله‌ای نیست که در آن تبعیض قائل شد، به‌خصوص در صنوفی که پر درآمد هستند تکمیلی/ موسوی فرد تاکید کرد: یک سری صنوف پردرآند در کشور فرار مالیاتی گسترده ای دارند که می توان به پزشکان با حدود ۷ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی اشاره کرد وکلا نیز جز همین اقشار هستند بر طبق پژوهش سازمان امور مالیاتی، ۸۵ درصد وکلا مالیات نمی دهند

توافق‌نامه میان ترکیه و لیبی مانع انجام هرگونه رفتار خودسرانه خواهد شد👏👏👏👏

لحظه به لحظه با مراسم برترین‌های فوتبال آسیا: فدراسیون، خسرویار، جاوید و آزمون عنوان نبردندایران در 5 بخش مختلف نامزد جوایز برترین‌های سال فوتبال آسیا است و از ساعاتی دیگر این مراسم در هنگ کنگ آغاز خواهد شد.

/ گروه‌های سیاسی قدرت‌طلب نباشند، مردم رأی می‌دهند/ مجلس نباید اسیر افراطی‌گری شود مصطفی هاشمی‌طبا گفت‌: اگر به بهانه تندروی و رفتارهای افراطی تلاش کنیم گروهی از فضای انتخاباتی محروم شوند،‌ دقیقاً شبیه همان تندروهایی می‌شویم که سیاست‌شان برخورد حذفی با رقیب است.سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه: توافق‌نامه بین کشورمان و لیبی مانع انجام هر گونه رفتار خودسرانه خواهد شد.این جایزه را مرکز فرهنگی'باختر' با همکاری سفارت فرانسه در تاجیکستان و استودیی'تاجیکفیلم' تأسیس کرده‌اند.به گزارش ایسنا، عیسی فرهادی فرماندار تهران عصر یکشنبه در پایان نخستین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ارائه‌ی گزارشی از آمار افراد ثبت نام کرده در حوزه انتخابیه تهران پرداخت و اعلام کرد: تا کنون ۱۳۷ نفر بصورت قطعی ثبت نام کردند که ۱۱۷ نفر از این تعداد را مردان و ۲۰ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

مصطفی هاشمی‌طبا، فعال سیاسی، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین، تندروی را هزینه‌ساز قلمداد کرد و گفت: نمی‌توان جلوی شرکت افراد در انتخابات را با انگ تندروی گرفت.   این چهره سیاسی توضیح داد: انتخابات زمانی تاثیرگذار و کارآمد خواهد شد که همه سلیقه‌ها با هر نوع تفکر و رفتاری بتوانند کاندیداهای خود را معرفی کنند.12. پس اگر به بهانه تندروی و رفتارهای افراطی تلاش کنیم گروهی از فضای انتخاباتی محروم شوند،‌ دقیقاً شبیه همان تندروهایی می‌شویم که سیاست‌شان برخورد حذفی با رقیب است. موضوعات مرتبط.   او ادامه داد: در چنین حالتی برای اینکه مجلس به عنوان یکی از نهادهای شاخص نظام اسیر افراطی‌گری نشود، باید حضوری خوب و با برنامه در انتخابات داشته باشیم تا مردم بیایند و با رأی دادن به افراد متعهد و متخصص از حضور احتمالی سیاه‌نماها و تمامیت‌خواه‌ها جلوگیری کنند. وی افزود: این توافق‌نامه‌ مطابق با قوانین بین المللی از جمله مفاد مربوط به کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق دریایی به امضای طرفین رسیده است.   هاشمی‌طبا درباره این ذهنیت که گروهی آشکارا به دنبال پایین آمدن مشارکت مردم هستند، گفت: شخص رهبری همیشه تاکید کرده‌اند که همه باید سعی‌شان را برای برگزاری انتخابات پرشور در نظام جمهوری‌ اسلامی به کار بگیرند. این آمار نشان می‌دهد که درصد بالایی از داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم از افراد جوان هستند.

همچنین لازم است جناح‌های ریشه‌دار سیاسی نیز با برنامه‌ای مدون و شناخت دقیق از شرایط کشور وارد فضای انتخاباتی شوند. گفتنی است توافق‌نامه دریایی مذکور چهارشنبه گذشته در دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با فایز السراج، رئیس دولت وفاق ملی لیبی امضا شد.   هاشمی‌طبا  ادامه داد: به هر حال مردم اگر ببینند نظام در صدد مشارکت بالاست و فضا را برای این مهم مهیا کرده و همچنین گروه‌های سیاسی هم برای کاهش مشکلات و برداشتن موانع اهتمامی جدی دارند با خود خواهند گفت که بر ما هم واجب است تا با رأی دادن در راستای اهداف ملی مشارکت داشته باشیم. اما اگر رفتار سیستم مطلوب نباشد و رفتار گروه‌های سیاسی هم موید این باشد که در پی کسب قدرت هستند و برای قدرت‌داری حاضرند دست به هر کاری بزنند، طبیعی است مردم دلسرد و ناامید شوند و انگیزه‌ای برای رأی دادن نداشته باشند.   این چهره تاکید کرد:  با توجه به اینکه شرایط سختی بر کشور و در نتیجه مردم تحمیل شده است، به نظر من بیشتر از همیشه به حضور مردم در پای صندوق رأی احتیاج داریم. پس هم نهادهای مرتبط باید در تصمیم‌هایشان تغییراتی اعمال کنند و هم سیاسیون رفتارشان طوری باشد که شائبه قدرت‌طلبی به وجود نیاید.

  مصطفی هاشمی‌طبا در پایان سخنانش گفت:از سوی دیگر فعالان سیاسی هم لزوم حضور در انتخابات را برای مردم تشریح کنند تا بتوانیم با انتخاباتی پرشور به دنیا این پیام را بدهیم که نه تهدید و نه تحدید بین مردم و نظام فاصله نخواهد انداخت و ایرانی‌ها همیشه پای نظام می‌ایستند. موضوعات مرتبط .