نمی‌توان سینما را به بهانه کرونا تعطیل کرد/ بسته‌های معیشتی خرج ۴ روزه‌ی هنرمندان است/ سینمای ایران سودآور نیست

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

سیدضیا هاشمی: نمی‌توان سینما را به بهانه کرونا تعطیل کرد/ بسته‌های معیشتی خرج ۴ روزه‌ی هنرمندان است/ سینمای ایران سودآور نیست

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدضیا هاشمی (تهیه‌کننده سینما) با اشاره به وضعیت تولید فیلم‌ها در شرایط کرونا در پاسخ به این پرسش که ساختار تولید در سینمای ایران باید چه تغییراتی کند تا مانع از تعطیلی پروژه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا نشود؟ گفت: در این بخش ما نمی‌توانیم کار خاصی انجام دهیم. در تمام دنیا تولید در حوزه سینما را کمتر یا تعطیل کردند. ما نمی‌توانیم کارها را تعطیل کنیم زیرا جمعیت زیادی از اهالی سینما بیکار می‌شوند و معیشت آن‌ها دچار مشکل خواهد شد. پس نمی‌توان تولید را به‌طور کامل تعطیل کرد.

وی با اشاره به حجم بالای فیلم‌های اکران نشده گفت: ۱۳۰ فیلم از تولیدات سال‌های گذشته پشت اکران باقی مانده است همچنین در سال ۹۹ هم نزدیک به ۲۰ تا ۳۰ فیلم تولید می‌شود که این تعداد به ۱۶۰ فیلم خواهد رسید. نمی‌توانیم باعث خواب سرمایه باشیم. ۳۰۰ میلیارد سرمایه تولیدات سال ۹۸ همچنان بلاتکلیف باقی مانده است. بیش از این جایز نیست فیلم تولید کنیم و پشت اکران نگه داریم باید با احتیاط در ساخت فیلم قدم برداریم.

تهیه‌کننده فیلم اعتراض با اشاره به اینکه سینمای ایران در طول این سال‌ها هیچ‌وقت نتوانسته سودآوری داشته باشد، گفت: تقریبا از ابتدای سال ۵۸ تا به امروز سینمای ایران سود ده نبوده یعنی تعداد محدودی از فیلم‌ها هرساله به فروش مناسبی دست پیدا می‌کنند که اگر نگاهی آماری به فروش فیلم‌ها داشته باشیم خواهیم دید بین ۵ تا ۱۲ فیلم از تولیدات اکران شده، موفق به فروش مناسب می‌شوند که سود خوبی دارند. نزدیک به ۵۰ فیلم از آثار اکران شده حتما در گیشه با مشکل مواجه شده و ورشکست خواهند شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رای تخریب سینما 'ایران' به میراث ابلاغ شده است / تلاش برای حفظ سینمامعاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران می‌گوید: با ابلاغِ حکمِ تخریب سینما «ایران» در لاله‌زار به میراث فرهنگی از سوی دیوان عدالت اداری، برای به دست آوردن راهکاری مناسب با هدف حفظ این سینمای تاریخی و قدیمی، جلسه‌ای رسمی در وزارتخانه میراث فرهنگی برگزار می‌شود. Azim95785897 ایران هم بد جایی شده جمهوری داعشی ایران این ساختمان چه خصوصیتی دارد که نباید تخریب و نوسازی شود؟ معماری ویژه ای دارد؟ اگر تخریب شود تغییر کاربری داده می شود؟ اگر نگهداری شود چه مزیتی دارد؟ آیا امکان بازسازی و بهره برداری مجدد از آن هست و یا فقط یک نیمه خرابه را می خواهید در همین وضعیت حفظ کنید؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بعد از تعطیلی سینما به خاطر کرونا به فکر افتادم پیک موتوری شومبابک کریمی یک سینماگر دوزبانه است و به گفته خودش کارش را در ایتالیا با بازی کردن در تیزرها و فیلم‌های کمدی آغاز کرده است. او فرزند بازیگر، کارگردان و مجسمه‌ساز مشهور ایرانی «نصرت‌الله کریمی» است. به گفته خودش شاید فیلم «بلیت‌ها» ساخته عباس کیارستمی بود که باعث شد اصغر فرهادی او را قاضی جدایی‌اش بکند. و در فیلم «گذشته» و «فروشنده»‌اش مجدداً از این بازیگر بهره ببرد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

سینما پارک کابل را جلوی چشمان صحرا کریمی، فیلمساز افغان تخریب کردندصحرا کریمی که از تخریب سینما شهر کابل شوکه شده، با چشمانی گریان جلوی دوربین‌ها ظاهر شده و می‌گوید: «ما کجای دنیا ایستاده‌ایم؟ فقط از یک ذهن ویران و مریض خرابی می‌آید. اولاد و عزیز ما تکه تکه می‌شوند اما شما لعنتی‌ها به یک ساختمان هم رحم نمی‌‌کنید. مگر یک ساختمان چه سنگینی سر شما داشت.» چطور سینما امروز بیاد این خانم آمده ، سالها به یک ویرانه مبدل شده بود بخاطر احیای آن کاری نکرد . ولی امروز چرا؟ الهی عزیزم... بیا اینجا ایران کارت رو ادامه بده و یورو نیوز حامی تروریست= پارلمان اروپا = دمکرات گروهی که تروریست میسازه، تروریست حمایت میکنه و از تروریست تغذیه میکنه ، گلوبالیست ها از کشتار ما تغذیه میکنند، خرد ما تنها اسلحه ما هست
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صف‌کشی مخالفان و موافقان برگزاری جشنواره/ به فکر تولید در سینما باشیم یا معیشت؟برگزاری جشنواره فیلم فجر موافقان و مخالفان سرسختی دارد. مخالفان می‌گویند سینمای ایران در حالت عزا است و برگزاری جشن در این شرایط منطقی نیست و موافقان از افزایش امید در بدنه سینما در پی برگزاری این دوره از جشنواره فجر سخن می‌گویند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

«نوید میهن‌دوست» کارگردان سینما، به زندان محکوم شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »