نیاز صددرصدی تهران به تعطیلی دو هفته‌ای و اعلام آمادگی شهرداری برای کمک به اقشار کم‌درآمد/کاهش ساعت کار ناوگان حمل ونقل عمومی نیازمند کارِ کارشناسی/ تجمعی در مترو طی ساعات شب نیست

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 73 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در گفت‌و گو با ایلنا مطرح شد؛ نیاز صددرصدی تهران به تعطیلی دو هفته‌ای و اعلام آمادگی شهرداری برای کمک به اقشار کم‌درآمد/کاهش ساعت کار ناوگان حمل ونقل عمومی نیازمند کارِ کارشناسی/ تجمعی در مترو طی ساعات شب نیست

«رضا کرمی محمدی» رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اجرای محله محور بیماریابی کرونا در تهران گفت: مسئول مستقیم برای این اتفاق تعیین شده و بسیج مستضعفین اجرای آن را بر عهده دارد و براساس تصمیم قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا به صورت پایلوت در کرمانشاه این اقدام اجرا می‌شود، در تهران صحبت از اجرای بیماریابی محله‌محور است، اما هنوز اقدامی برای آن صورت نگرفته است.

کرمی محمدی با تاکیدبر اینکه شهرداری آمادگی کامل برای همکاری در بیماریابی محله‌محور را دارد، گفت: فعلا از شهرداری تهران کمکی درخواست نشده است و با توجه به تجربه خوبی که در دوره گذشته بود، انتظار ما این بود که طرح پایلوت به جای کرمانشاه در استان تهران که شیوع بیماری گسترده‌تر است و شرایط متفاوت‌تری دارد، اجرا شود. در هر صورت اینها تصمیماتی است که ستاد کرونا می‌گیرد و ما نیز تابع آن هستیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران اضافه کرد: در کل هدف این است که با کاهش تردد مردم اندکی از شیوع بیماری کاسته شود که بنظر می‌رسد، بهترین روش برای این کار تعطیلی کامل شهر است. او درباره تعطیلی دوهفته‌ای تهران نیز گفت: اکنون تقریبا همه موافق هستند که در تهران تعطیلی کامل داشته باشیم و تنها مانده است ستادملی که نظر نهایی را بدهد.

کرمی محمدی درباره پشتوانه تعطیلی دو هفته‌ای برای کسانی که روزمزد هستند و از حقوقی برخوردار نخواهند بود و همچنین خانواده‌ها و اقشار کم‌درآمد و بدسرپرست چه خواهد بود، گفت: اوضاع اقتصادی کشور خیلی خوب نیست، اما اگر ستاد ملی برای تعطیلی دو هفته‌ای تصمیم بگیرد، می‌تواند با توجه به ذخایر ارزی شرایط را پیش ببرد و فکر نمی‌کنم هزینه خیلی بالایی باشد و امکان تامین آن وجود دارد.

کرمی محمدی در پایان تاکید کرد: اولویت با تعطیلی تهران است و صددرصد لازم است، چرا که سلامت حرف اول را می‌زند و به هر طریقی که شده باید بار را از روی بیمارستان‌ها کاهش داد، چرا که اگر شرایط از حد ظرفیت بیمارستان‌ها بگذرد، تلفات اوج می‌گیرد و اکنون حد تلفات ما به درصد بالایی رسیده است که این مساله نگران‌کننده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.