نمایندگان مجلس می‌خواهند از جیب مردم یارانه بدهند/ فعالیت صندوق‌ها برای دور زدن دستورات بانک مرکزی در تمام بانک‌ها ممنوع است

05/09/1399 02:47 ب.ظ

دبیر کل کانون بانک‌های خصوصی در گفت‌وگو با ایلنا: نمایندگان مجلس می‌خواهند از جیب مردم یارانه بدهند/ فعالیت صندوق‌ها برای دور زدن دستورات بانک مرکزی در تمام بانک‌ها ممنوع است

دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلسی مبنی بر پرداخت یارانه به مردم از محل افزایش نرخ کارمزد بانک‌ها گفت: ایجاد سود از محل کارمزد بانکی فرض محال است اما در صورت محقق شدن این فرضیات هم، نباید برای پرداخت یارانه به مردم دست در جیب سهامداران و گروهی دیگر از مردم کرد. دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با بیان اینکه در بحث نرخ کارمزدها هنوز با قیمت‌های واقعی فاصله داریم اظهار داشت: برای مثال فقط در مورد کارمزد هزینه چک بانکی طبق بررسی‌هایی که انجام شد در سال 98 هزینه هر برگ چک برای بانک‌ها بین 370 تا...

دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با بیان اینکه در بحث نرخ کارمزدها هنوز با قیمت‌های واقعی فاصله داریم اظهار داشت: برای مثال فقط در مورد کارمزد هزینه چک بانکی طبق بررسی‌هایی که انجام شد در سال 98 هزینه هر برگ چک برای بانک‌ها بین 370 تا 480 تومان است که این عدد امسال به 800 تومان رسیده است.

وی ادامه داد: هزینه چاپ، صحافی، کاغذ، هزینه صدور چک و پست را باید در هر برگ چک در نظر گرفت که با توجه به همه این هزینه‌ها آن چیزی که بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ کرده امسال هزینه هر برگ چک 200 تومان است.

جمشیدی گفت:‌ یعنی نرخ کارمزد مصوب برای هر برگ چک بانکی یک چهارم هزینه تمام شده آن است. دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره انتقادها نسبت به پولی‌ شدن صدور رمز پویا گفت:‌ عده‌ای نسبت به پولی شدن این خدمت منتقد هستند و می‌گویند این اقدام به صورت سیستمی انجام می‌شود و هیچ نیروی کاری در آن دخالت ندارد اما برای تامین نرم افزار، سخت افزار مرتبط و مورد نیاز هزینه شده است و بانک‌ها هزینه ارسال پیامک را هم به مخابرات می‌پردازند. headtopics.

ادامه مطلب:
ilnanews »

چرا نمایندگان مجلس به قانون کار حمله می‌کنند؟ / بازهم می‌خواهند حداقل دستمزد را زیر سوال ببرند!باید از نمایندگانی که تریبون‌ها را اشغال کرده‌اند و حرف از اصلاح قانون کار می‌زنند، داد حمایت از مزد توافقی یا منطقه‌ای سر می‌دهند یا علیه کارگران موضع می‌گیرند، پرسید که شما واقعاً نماینده چه گروه‌هایی از مردم هستید؟! آیا جامعه بیش از ۴۲ میلیون نفری کارگری، موکلان شما نیستند؟! چرا صدای کارگران را اصلاً و به هیچ عنوان نمی‌شنوید؟! چون نه از اقتصاد میفهمند و نه از بازار آزاد جالبه که با رای همین قشر کارگر رفتن مجلس کارگر خودشم مقصره که به اینا رای داده

ابتلای جمعی از نمایندگان به کرونا، مجلس را ۲ هفته به تعطیلی کشاندمجلس دو هفته به‌خاطر کرونا تعطیل شد سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس در دو هفته آینده جلسه علنی نخواهد داشت. درِ طویله بسته شد حسن کچل خسته شد دیدن مردم اومدن جلو اعتراض کنن ، به بهونه کرونا تعطیل کردن رفتن

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس خواست دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کندرئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس خواست تا با اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کند. 👍 😂🤘 فکر بدی نیست. مردک این آخریه جنگی با ایران راه نندازه

مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس خواست دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کنداعضای مجلس نمایندگان آمریکا از معاون رئیس جمهوری خواستند تا با اجرای متمم ۲۵ قانون اساسی دونالد ترامپ را از کار برکنار کند. پوتین بمب وسط آمریکا منفجر میکرد ضررش کمتر از ترامپ بود مجلس نمایندگان گوه خورد اگه اینکار بشه یعنی واقعا اون پیرزن مجاری که نابینا بود و پیش بینی میکرد. درست پیشبینی کرده بود زمان اوباما که ریس جمهور بعدی امریکا تو دور اول ریاست جمهوریش برکنار میشه.و واسه ایرانم گفته بودکه اول بدبخت میشیم انوقت یه نفر میاد زمام کارو دست میگیره وتا چند صد سال سرزمین ما خوب

دولت ایتالیا از مجلس نمایندگان رأی اعتماد گرفت اما رأی سنا در پیش استجوزپه کونته برای پیروزی در سنا بخت کمتری دارد، زیرا حزب او حتی وقتی حزب «ایتالیا زنده باد» هنوز در ائتلاف با دولت بود، با اکثریت کرسی‌های سنا فاصلهٔ زیادی داشت. بازم یه دولت جدید😐

حمایت بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس از مصوبه جنجالی شورای نگهبان | DW | 09.05.2021بیش ار دو سوم نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای از مصوبه شورای نگهبان درباره شرایط داوطلبان انتخابات_ریاست_جمهوری حمایت کردند. این مصوبه با انتقادهای زیادی روبرو شده و بسیاری از کارشناسان آن را مغایر قانون اساسی می‌دانند. برای هم نوشابه باز میکنن Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. کدوم قانون اساسی واصلا این مثلا انجمن ویا ماسونری نگهبان را چه کسی اجازه دخالت داده .اینها دنبال منافع خود هستند ونه ایران ومردم .این قانون اساسی برعلیه ایران ومنافع ملی است وباید مانند آخوند ها به زباله انداخته شود.ما قانون اساسی بر پایه دمکراسی وحقوق بشر میخواهیم بدون اسلام

محمدرضا جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به اظهارات اخیر برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر عدم شفافیت محل هزینه‌کرد کارمزدهای بانکی اظهار داشت: بر اساس قانون پولی و بانکی تعیین نرخ کارمزد بر عهده بانک مرکزی است و کارمزد هر یک از خدمات، سپرده یا تسهیلات حداکثر برابر هزینه تمام شده باید باشد که معمولا طبق روال گذشته این هزینه کمتر از قیمت‌های تمام شده تعیین می‌شود.

دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با بیان اینکه در بحث نرخ کارمزدها هنوز با قیمت‌های واقعی فاصله داریم اظهار داشت: برای مثال فقط در مورد کارمزد هزینه چک بانکی طبق بررسی‌هایی که انجام شد در سال 98 هزینه هر برگ چک برای بانک‌ها بین 370 تا 480 تومان است که این عدد امسال به 800 تومان رسیده است.

وی ادامه داد: هزینه چاپ، صحافی، کاغذ، هزینه صدور چک و پست را باید در هر برگ چک در نظر گرفت که با توجه به همه این هزینه‌ها آن چیزی که بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ کرده امسال هزینه هر برگ چک 200 تومان است.

جمشیدی گفت:‌ یعنی نرخ کارمزد مصوب برای هر برگ چک بانکی یک چهارم هزینه تمام شده آن است.

دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره انتقادها نسبت به پولی‌ شدن صدور رمز پویا گفت:‌ عده‌ای نسبت به پولی شدن این خدمت منتقد هستند و می‌گویند این اقدام به صورت سیستمی انجام می‌شود و هیچ نیروی کاری در آن دخالت ندارد اما برای تامین نرم افزار، سخت افزار مرتبط و مورد نیاز هزینه شده است و بانک‌ها هزینه ارسال پیامک را هم به مخابرات می‌پردازند.

وی ادامه داد: فقط یکی از سازمان‌های مرتبط با ارائه خدمات بانکی، سازمان زیرساخت فناوری‌ها در سال 97 خدماتی که به بانک‌ها می‌داد را تا 346 درصد افزایش داد. در نامه‌های جداگانه به بانک مرکزی وزیر ارتباطات درخواست داشتیم حداقل هزینه این خدمات را متناسب با نرخ تورم افزایش دهند اما توجهی به این موضوع نداشتند و در عین حال اجازه افزایش نرخ کارمزد بانکی را هم نمی‌دادند.

جمشیدی با تاکید بر اینکه وقتی این هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند از سود سهامداران بانک‌ها کم می‌شود گفت: برای جبران بخشی از این هزینه‌ها از سود سهامداران کم می‌شود که این استفاده حرام از حق الناس است چرا باید برای این هزینه‌ها دست در جیب سهامداران بانک خصوصی شود و یا اینکه در بانک‌های دولتی، دولت این هزینه‌ها را بپردازد.

وی تاکید کرد: بانک یک بنگاه اقتصادی هستند که سهامداران در سود و زیان آن شریک هستند چطور یک نماینده مجلس می‌تواند بگوید از جیب مردم یارانه را تامین کنیم.

جمشیدی افزود: عده‌ای برداشت نادرستی دارند و فکر می‌کنند بانک‌ها ابزار سودرسانی هستند و آن را با نهادهایی مانند شرکت نفت و سازمان امور مالیاتی اشتباه می‌گیرند.

دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی همچنین درباره ادعای عده‌ای مبنی بر اینکه به رغم دستور بانک مرکزی برخی از بانک‌ها به صورت پنهان نرخ سود بانکی را افزایش می‌دهند، گفت: نظارت‌ها برای رعایت این ابلاغیه در تمام بانک‌ها تشدید شده است و بانک مرکزی با دقت این موضوع را رصد می‌کند حال اینکه عده‌ای و برخی از رسانه‌ها مدعی هستند بانک‌ها به بیراهه رفتند و قوانین بانک مرکزی را دور می‌زنند.

وی با اشاره به ایجاد صندوق‌هایی برای سپرده‌گذاری مردم و افزایش نرخ سود از این طریق تاکید کرد: از دو سال گذشته بانک مرکزی فعالیت این صندوق‌ها در بانک‌ها را ممنوع کرده و اعلام کرده است که تمام این صندوق‌ها باید واگذار شود.

جمشیدی ادامه داد: برخی از بانک‌ها نسبت به واگذاری این صندوق‌ها اقدام کردند و برخی دیگر نیز هنوز این صندوق‌ها را دارند اما به هر حال صندوق‌ها نمی‌توانند ابزاری برای دور زدن دستورات بانک مرکزی درباره سقف نرخ سود بانکی باشند.