نقض گسترده حقوق بشر با قطع اینترنت و انسداد کامل خبری طی سه روز در ایران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

نه‌تنها رسانه‌های داخل کشور از خبررسانی واقعی و نوشتن مطالب منفی و انتقادی درباره اعتراضات گسترده مردم به گرانی_بنزین منع شده‌اند بلکه با قطع_اینترنت از شامگاه ۲۵ آبان به‌طورکلی ارتباط ایران با جهان قطع‌شده است. گزارشی از نیلوفررستمی خبرنگاری_جرم_نیست

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نه‌تنها رسانه‌های داخل کشور از خبررسانی واقعی و نوشتن مطالب «منفی و انتقادی» درباره اعتراضات گسترده مردم به گرانی بنزین به مدت چهار روز است که منع شده‌اند بلکه با قطع اینترنت از شامگاه شنبه ۲۵ آبان به‌طورکلی ارتباط ایران با جهان قطع‌شده و حتی دیگر کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز قادر به اطلاع‌رسانی از وضعیت داخل نیستند.

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال ۱۳۹۵، قطعنامه‌ای به تصویب رساند که بر پایه آن دولت‌هایی که عمدی و با مقاصد خاص دسترسی کاربران خود را به اینترنت قطع کنند، با عنوان اقدام برای نقض حقوق بشر محکوم خواهند شد. بر اساس این قطعنامه «هرگونه حقوقی که افراد در حالت آفلاین دارند، باید در حالت آنلاین نیز برقرار بوده و صیانت شود.»

این پژوهشگر اینترنت در ادامه گفت: «اما این بار دیگر با فیلتر و اختلال در شبکه مواجه نبودیم. این بار انگار پریز را کلا کشیدند بیرون و کشور را با قطع کامل اینترنت مواجه کردند. حتی یک طیف گسترده‌ای از آی پی آدرس‌هایی که معمولا برای فیلترشکن‌ها هم استفاده می‌شود مسدود شده‌اند. رفتار حاکمیت این بار بسیار خشن‌تر است. به نظرم یکی از شدیدترین سرکوب‌های اینترنتی در تاریخ ایران در سه روز گذشته اتفاق افتاده است.

«آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به خبرگزاری ایسنا گفته که او هم اینترنت ندارد: «من خودم هم این روزها اجازه استفاده از اینترنت ندارم.» قطع اینترنت و به طبع آن انسداد کامل خبری باعث شده تا حتی رسانه‌های ایرانی خارج از کشور که همیشه با کمک اخبار شبکه‌های اجتماعی در داخل وضعیت اعتراضات را پوشش می‌دادند با مشکل اطلاع‌رسانی برخورد کنند.از سوی دیگر، منع نوشتن مطالب انتقادی و منفی درباره بازداشت‌ها و کشته‌شدگان در اعتراضات خیابانی در جریان گرانی بنزین پس از چهار روز در مطبوعات همچنان ادامه دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تظاهرات گسترده یونانی‌ها در سالگرد حمله به دانشگاه پلی‌تکنیک آتندانشجویان شعار می‌دادند: «اعتراض در موزه تاریخ پایان نمی‌یابد»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد♦️در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی_بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد ⚡️در ادامه اعتراضات مردم به افزایش نرخ بنزین و قطعی گسترده اینترنت، رسانه‌های داخل ایران به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که قطعی اینترنت مشخص نیست چه زمانی وصل شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزیناختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ادامه قطع اینترنت در ایران و عدم پوشش خبری کشتار تظاهرکنندگانبه گفته منابع آگاه از داخل ایران به العربیه نت ، مقامات مسئول به قطع شبکه اینترنت و ممانعت رسانه‌های
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دلار بر روی موج گرانی؛ ۸.۷ درصد رشد قیمت بنزین خنثی شدبا ادامه روند صعودی نرخ رسمی و آزاد ارز در بازار ایران، بهای فروش دلار آمریکا در بازار آزاد تهران به بالاترین حد طی ۱۱۷ روز گذشته رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قطع اینترنت در ایران؛ سه راه برای تماس با داخل کشوردر پی بروز ناآرامی‌های خیابانی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین و وضعیت اقتصادی در ایران، مقامات جمهوری اسلامی دسترسی داخل کشور را به شبکه جهانی اینترنت قطع کرده‌اند. در این مطلب سه راه برای تماس_با_ایران معرفی می‌شود این گزارش را بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »