سکوت در جنگ نابرابر بین ملت و رژیم جابر جایز نیست

18/11/2019 08:26:00 ب.ظ

عبدالستار_دوشوکی, اعتراضات_پاییز_۹۸

در چنین شرایط جنگی که سینه جوانان کشور در شهرهای مختلف ایران آماج گلوله‌های سفاکان بیرحم است, سکوت و عافیت‌طلبی گوشه‌نشینانه قابل بخشش نیست و دوری از فعالیت سیاسی و سکوت ضمنی در چنین شرایطی خیانت است یادداشت عبدالستار_دوشوکی را بخوانید. اعتراضات_پاییز_۹۸

 در عرض سه روز گذشته جنگی نابرابر بین ملت به پا خاسته ایران و رژیم تا به دندان مسلح جمهوری اسلامی در جریان است. تا به اکنون ده‌ها شهید و تعداد بی‌شمار و نامعلومی زخمی و زندانی حاصل این جنگ نابرابر است. جمهوری اسلامی ماهیت ضد مردمی و دریده خوی خود را بصورت عریان به نمایش گذاشته تا قیام مردم را با بیرحمی تمام در نطفه خفه کند.

مبارزان حاضر در صحنه از تک تک ما ایرانیان در داخل و خارج کشور انتظار دارند که در چنین شرایطی سکوت را بنا به هر دلیلی جایز ندانسته  و همانند یک مدافع آزادی از سربازان خط مقدم با تمام وجود حمایت کنند.در چنین شرایط جنگی که سینه جوانان کشور در شهرهای مختلف ایران آماج گلوله‌های سفاکان بیرحم است, سکوت و عافیت طلبی گوشه نشینانه قابل بخشش نیست. به همین دلیل شرایط جنگی غیر قابل پیش بینی شده دوری از فعالیت سیاسی و سکوت ضمنی در چنین شرایطی خیانت است به خون شهیدان گلگون کفن شهرهای ایران.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

اختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزیناختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.

دست‌کم هفت نفر در اعتراض‌ها به گرانی بنزین در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند🔺دست‌کم هفت نفر در اعتراض‌ها به گراني_بنزين در ایران در تیراندازی ماموران کشته شدند ⚡️گزارش‌های ارسالی به صدای آمریکا و دیگر رسانه ها تائید می‌کند که تا روز دوم اعتراض‌های گسترده به گرانی ناگهانی بنزین توسط دولت ایران، دست‌کم هفت نفر کشته شده اند.

فیفا بحرین را جریمه کرد، به بازیکنان ایران تذکر داد؛ سکوت در قبال عراق

در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد♦️در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی_بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد ⚡️در ادامه اعتراضات مردم به افزایش نرخ بنزین و قطعی گسترده اینترنت، رسانه‌های داخل ایران به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که قطعی اینترنت مشخص نیست چه زمانی وصل شود.

کالیفرنیا؛ دست‌کم ۴ کشته در پی تیراندازی در جریان تماشای مسابقه فوتبالهویت عامل یا عاملان تیراندازی همچنان برای پلیس ناشناخته است. مهاجمان از محل حادثه می‌گریزند و همسایگان که صدای تیراندازی‌ها را شنیده بودند، با پلیس تماس گرفته و ماموران را از وقوع این حادثه آگاه می‌کنند.

ادامه اعتراضات به قیمت بنزین در ایران؛ تورم در راه است؟طرح افزایش قیمت بنزین بارها در مجلس رای نیاورده، چرا دولت برای جبران کسری بودجه اینچنین مصرانه این طرح را پیگیری می کند؟ ادامه اجرای طرح افزایش قیمت تورم را در پی خواهد داشت؟

عبدالستار دوشوکی   در عرض سه روز گذشته جنگی نابرابر بین ملت به پا خاسته ایران و رژیم تا به دندان مسلح جمهوری اسلامی در جریان است.در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.یک فعال مدنی کرد نیز در گفت و گو با بی بی سی فارسی کشته شدن یک نفر در اعتراض‌های شهر مریوان را تایید کرد.فدراسیون فوتبال بحرین، به دلیل آنچه «قانون‌شکنی در جریان بازی با ایران» خوانده شده است، از سوی فدراسیون جهانی فوتبال جریمه شد.

تا به اکنون ده‌ها شهید و تعداد بی‌شمار و نامعلومی زخمی و زندانی حاصل این جنگ نابرابر است. جمهوری اسلامی ماهیت ضد مردمی و دریده خوی خود را بصورت عریان به نمایش گذاشته تا قیام مردم را با بیرحمی تمام در نطفه خفه کند. مبارزان حاضر در صحنه از تک تک ما ایرانیان در داخل و خارج کشور انتظار دارند که در چنین شرایطی سکوت را بنا به هر دلیلی جایز ندانسته  و همانند یک مدافع آزادی از سربازان خط مقدم با تمام وجود حمایت کنند. تصاویر نشان می دهد که معترضان در گلشهر کرج شعار مرگ بر خامنه‌‌ای سر می‌دادند. در چنین شرایط جنگی که سینه جوانان کشور در شهرهای مختلف ایران آماج گلوله‌های سفاکان بیرحم است, سکوت و عافیت طلبی گوشه نشینانه قابل بخشش نیست. به همین دلیل شرایط جنگی غیر قابل پیش بینی شده دوری از فعالیت سیاسی و سکوت ضمنی در چنین شرایطی خیانت است به خون شهیدان گلگون کفن شهرهای ایران. بازیکنان تیم ملی ایران به دلیل بی‌احترامی‌هایی که هواداران و بازیکنان تیم ملی بحرین در زمان پخش سرود ملی و همین‌طور در جریان مسابقه کرده بودند، حاضر به ادای احترام متقابل و دست دادن با بازیکنان تیم ملی بحرین نشدند.

رژیمی که برای رساندن نفت مجانی توسط تانکرهای دو میلیون بشکه ای به رژیم تبهکار بشار اسد در سوریه هزینه های هنگفتی را به ملت در بند ایران تحمیل می کند، اکنون که تحت تحریم های شدید،کفگیر آن به ته دیگ خورده با بی پراویی تمام قیمت بنزین را ( آن هم همانند دزدان در نیمه شب جمعه) برای ملت بینوای ایران دو یا سه برابر می کند و روز بعد هر گونه اعتراض مدنی و مسالمت آمیز را با خشونت و کشتار وحشیانه جواب می دهد. طی دو روز گذشته اخبار و ویدئوهای مختلفی تجمع های اعتراضی و شعارهای مردم علیه حکومت در شهرهای مختلف منتشر شده است. تصمیم نابخردانه و ضد مردمی نظام جمهوری اسلامی در مورد نرخ بنزین به مثابه ریختن آن بر روی آتش زیر خاکستر خشم نهفته مردم ایران بود که آن را شعله ور نمود. شعله‌هایی که بنیادهای پوسیده نظام را به لرزه در آورده است؛ و هر دو جناح فریبکار را در سرکوب ملت متحد کرده. براستی چرا  سوریه، حزب الله لبنان، حوثی های یمن، حشد الشعبی عراق، حماس و جهاد اسلامی فلسطین می توانند تحت عنوان به اصطلاح "محور مقاومت" نفت مجانی یا پول مجانی حاصل از آن را دریافت کنند و هزینه آن را ملت ایران باید بپردازند؟ چرا؟  در شرایطی که قریب به یک میلیون از عوامل ثروتمند نظام از پرداخت هر نوع مالیات عملا معاف هستند، چرا باید مردم از طریق افزایش قیمت نفت، بجای مفسدان و اختلاسگران حکومتی بدینصورت مالیات بپردازند؟ آن هم در شرایطی که ربیعی سخنگوی دولت بی تدبیر می گوید افزایش مالیات بر درآمد قشرهای ثروتمند و اختلاسگر وابسته به حکومت منطقی و علمی نیست. آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه‌های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. رژیم در سرکوب جنبش های مردمی نه تنها در ایران بلکه بعنوان مشاور و عامل مستقیم در کشورهای دیگر نظیر سوریه، لبنان، عراق، ونزوئلا و یمن تجربه های فراوانی دارد. پیش‌ازاین هم فدراسیون فوتبال ایران نهایت همکاری را با فدراسیون فوتبال عراق برای میزبانی در شهر بصره انجام می‌داد؛ اما فیفا به دلیل آنچه ناامنی در شهرهای عراق می‌خواند، با برگزاری مسابقه در این کشور مخالفت کرد.

به همین دلیل تمام قوای خود را برای سرکوب قیام ملت ایران به کار خواهد گرفت. در این راستا دودوزه بازی و مماشات و یا دوپهلوگویی نه تنها مقامات برخی از کشورهای اروپایی بلکه اصلاح طلبان و طرفداران آنها در خارج از کشور قابل تامل است. همان اصلاح طلبانی که در دوران انتخابات ریاست جمهوری, بدون استثناء، همواره مردم را برای آمدن به پای صندوق رای و انتخاب بین مار غاشیه و عقرب جراره تشویق می‌کنند، امروز ادبیات خود را همسو با سران امنیتی رژیم هماهنگ کرده و بطور غیر مستقیم اما هوشمندانه ای مردم را متهم به اعمال خشونت می کنند و از آنها می خواهند که از خشونت پرهیز کنند. در حالی که خشونت مهلک از سوی مامورین امنیتی رژیم اعمال می شود. کلام خلاصه آخر اینکه یک جنگ نابرابر در جریان است.

از یک سو رژیم و نیروهای سرکوب گر آن و برخی از توجیه‌گران شرمنده و خجالتی، و از سوی دیگر ملتی به پا خاسته که فریاد می زند دیگر بس است! در خلال این جنگ آزادیبخش که رژیم آن را با گلوله و زندان به مردم تحمیل کرده، زمان تامل، عافیت طلبی، سکوت و نظاره گری نیست. این پیام صریح و روشنی است که نگارنده از داخل ایران دریافت کرده. و بر همین اساس وظیفه همه ماست که در این شرایط غیر منتظره و انقلابی بدون درنگ از مردم حمایت بکنیم.  اپوزیسیون  و ایرانیان خارج از کشور باید با تشکیل ستاد اطلاع رسانی و کمیته های حمایت از مبارزان داخلی اختلافات خود را به کنار گذاشته و متحدانه برای انعکاس صدای حق طلبانه ملت ایران در کنار یکدیگر قرار گیرند. در شرایطی که اینترنت در ایران قطع است، ستاد هماهنگ کننده اطلاع رسانی با بهره گیری از تکنولوژی ارتباطات مدرن از اهمیت حیاتی و عاجل برخوردار است.

پاورقی:  بعد از پیوستن مردم شهرهای سیستان و بلوچستان به اعتراضات گسترده ملی سراسر کشور، امروز اخبار رسیده از  شهرهای سیستان و بلوچستان حاکی از آن است که مامورین رژیم از جمله نیروهای انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه استان تعد زیادی از جوانان را در شهرهای مختلف استان از جمله چابهار، ایرانشهر، زاهدان و سرباز را دستگیر کرده است. متاسفانه اینترنت در استان مثل بقیه نقاط کشور قطع است.  طبق گزارشات از زاهدان بیش از چهل نفر در زاهدان و حدود سی جوان در چابهار دستگیر شدند. از تعداد دستگیر شدگان در بقیه شهرهای استان اطلاع دقیقی در دست نیست.  فعالان داخل از ما درخواست کرده اند که بجای سکوت باید صدای اتحاد همه ایرانیان از جمله مردم بلوچ در همرایی و همگامی با بقیه هموطنان در این شرایط واقعا حساس که تعداد زیادی از هموطنان شهید و یا دستگیر شده اند, باید منعکس کننده صدای مبارزات و شهامت های بی نظیر آنها باشیم.

  مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨ .