نفس به نفس با شهر؛ تهران به روایت کاریکاتور و تصویرگری

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥نفس به نفس با شهر؛ تهران به روایت کاریکاتور و تصویرگری گزارش ایلیا نیک را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

عابرانی که در هفته‌ها و روزهای اخیر از روی پل طبیعت در منطقه عباس‌آباد تهران گذر می‌کردند گهگاه با منظرهٔ جالبی روبرو می‌شدند، یعنی حضور و کار دست‌جمعی نقاشان، ‌کاریکاتوریست‌ها و تصویرگران با موضوع شهر تهران.

گاه کودکی کنجکاوانه به قلم هنرمندی خیره می‌شد و پدر یا مادری سعی می‌کرد برای فرزندش توضیح دهد که فرآیند خلق یک اثر هنری چگونه است و این کار چه معنایی دارد.آنچه این روزها به پل طبیعت حال و هوایی تازه بخشیده، دورهمی‌های هنرمندان رشته‌های مختلف در برنامهٔ «عصرانهٔ هنر پل طبیعت» است که به همت مدیریت مجموعه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود.

جمال رحمتی، سالها در نشریات معتبر ایران دبیر سرویس کاریکاتور بوده‌ و در این رشته جوایز بسیاری کسب کرده است. وی در گفتگو با یورونیوز نکاتی را دربارهٔ چگونگی برگزاری و نیز اهمیت این رویداد فرهنگی بیان کرد.تلاش برگزارکنندگان بر آن بوده که از میان چهار نسل مختلف کاریکاتوریست‌های ایران، هر کدام نمایندگانی در این دورهمی خلاقانه داشته باشند. از این هنرمندان دعوت می‌شود تا روز ۲۸ تیرماه، روی پل طبیعت گرد هم بیایند و با دو موضوع «آلودگی هوا» و یا «نمادهای شهری» تهران آثاری بیافرینند.

این رویداد بناست به شکل فصلی تکرار شود و فرم‌های تازه‌ای نیز برای این دور‌همی‌های خلاقانه معرفی شوند.جمال رحمتی درباره دورهمی تصویرسازان می‌گوید که دعوت از این هنرمندان با دیدگاهی مشخص‌تر انجام شده و با مشورت علی هاشمی شهرکی، مدیر سابق انجمن تصویرگران، تعدادی از تصویرسازان با سبک‌ و دیدگاه‌های متفاوت، برای شرکت در این دورهمی دعوت شدند. یازده تصویرساز با موضوع «برداشت من از تهران» کار خود را روی پل طبیعت آغاز کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دست مریزاد به هنرمندان ایرانی.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا در میانه تشدید جنگ تجاری با چین، از گفتگوی بیشتر استقبال می کندآمریکا در میانه تشدید جنگ تجاری با چین، از گفتگوی بیشتر استقبال می کند مشاور اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا گفت اگر توافق یا پیشرفت خاصی حاصل شود، پرزیدنت ترامپ ممکن است در تعرفه های اعمال شده بر محصولات چینی تجدیدنظر کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جهانگرد آلمانی که در ایران کتک خورد و وسایلش دزدیده شد، می گوید به سفرش ادامه می دهد♦️ جهانگرد آلمانی که در ایران کتک خورد و وسایلش دزدیده شد، می گوید به سفرش ادامه می دهد ⚡️این جهانگرد در حاشیه دریای خزر هدف حمله قرار گرفت اما در اینستاگرامش نوشت: «تجربه عالی من از فرهنگ ایرانی تحت تاثیر رفتار بدوی یک عده قرار نمی‌گیرد.» Sorry dude. We could help you. مادر زبون بسته رو سیو کردن هیشکی هم نفهمید چرا الکی کتک خورد هرکسی بوده خیلی بی فرهنگ وعوضی بوده خلاصه تو هر کشور از این جور آدم پیدا میشه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیزنی برای نسل جدید یک فیلم دیگر «تنها در خانه» می سازددیزنی برای نسل جدید یک فیلم دیگر «تنها در خانه» می سازد به گزارش وب سایت «ورایتی»، شرکت دیزنی می خواهد ۴ فیلم شرکت فاکس - «تنها در خانه»، «شب در موزه»، «دفترچه خاطرات یک بی‌عرضه»، و «دوجینش ارزان‌تر است» - را بازسازی کند. 🤢🤮🤮🤮
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا رهبر ایران با پرداخت ماهانه 30 میلیون دلار به جنبش حماس موافقت کرد؟به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» به نقل از منابع اسرائیلی، علی خامنه‌ای رهبر ایران با چون ب آشوب کشوندن منطقه براشون منفعت داره . چونکه عرب هستند...!!! باید از طرح موضوع تب کنید بمیرید...!!!! رهبر گه خورد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

از نسل آینده آبخوری کرده‌ایمرئیس سازمان حفاظت محیط زیست: *صدمه‌ای که صنعت خودرو به آلودگی هوا وارد کرده است وحشتناک است *به رغم هشدار در این زمینه همچنان تولید خودرو با رونق ادامه دارد *صنعت و تکنولوژی خودرو در کشور ناقص است تكيه تنها به مبارزه با خودروسازي راه حل نيست. كل سيستم حمل و نقل كشور بر محوريت خودرو شخصي طراحي شده است. اين بايد تغيير كند. شهرداريها و شهرسازها به جاي تسهيل رفت و امد خود رو شخصي، بايستي همه وقت و پول خود را صرف گسترش حمل نقل عمومي كرده و خودرو شخصي سواري را دشوار كنند. از کرامات شیخ ما این است، شیره را خورد و گفت شیرین است! دانش محیط زیست درجهان باید اصلاح شودتابدانندکه محیط زیست انسان مربوط به بهداشت است وحیوانات مربوط به دام وطیوراست که بایددرانها ادغام شودتاراهکارها علمی ارایه دهند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رسانه گوش، چشم و جان مردم است/ قرار دادن رانت اطلاعاتی در اختیار یک گروه خاص، درست نیست/ از بیان نواقص دولت خوشحال می‌شویمروحانی:رسانه گوش، چشم و جان مردم است/ قرار دادن رانت اطلاعاتی در اختیار یک گروه خاص، درست نیست/ از بیان نواقص دولت خوشحال می‌شویم Rouhani_ir فریدون روحانی شده گفتی،اگر اورگانی،سازمانی،قوه‌ای... رسانه،اسلحه پول،روزنامه ...داشته باشد،ابوذر هم میبود فاسد میشد،سلمان هم فاسد میشود. رانت یواشکی را بهش اضافه کنیم. USAdarFarsi IranIntl Iran Majlis_ir IranUprising98 BanIRIB2019 Mashhad_2017 Khamenei_fa
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »