نصرالله: دومین محموله سوخت از ایران چند روز دیگر به لبنان می‌رسد | DW | 23.08.2021

01/06/1400 10:00 ق.ظ

لبنان با بحران اقتصادی و کمبود شدید سوخت روبه‌رو است. رهبر حزب‌الله از جمهوری اسلامی ایران درخواست کمک کرده است. تا کنون یک تانکر حامل سوخت ایران به لبنان ارسال شده است. گفته می‌شود نفتکش دوم به سوی لبنان در حرکت است.

لبنان با بحران اقتصادی و کمبود شدید سوخت روبه‌رو است. رهبر حزب‌الله از جمهوری اسلامی ایران درخواست کمک کرده است. تا کنون یک تانکر حامل سوخت ایران به لبنان ارسال شده است. گفته می‌شود نفتکش دوم به سوی لبنان در حرکت است. خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی از بیروت به سخنرانی تلویزیونی حسن نصرالله پرداخته است. رهبر حزب‌الله روز یکشنبه ۳۱ مرداد (۲۲ اوت) اعلام کرد که دومین محموله سوخت ارسالی جمهوری اسلامی ایران طی چند روز آینده به لبنان می‌رسد.

این دومین مصاحبه تلویزیونی حسن نصرالله در چند روز گذشته است. روز سه‌شنبه هفته گذشته نیز رهبر حزب‌الله از تحویل قریب الوقوع یک محموله سوخت از طرف جمهوری اسلامی سخن گفته بود.لبنان با بحران اقتصادی شدیدی روبه‌رو است. گفته می‌شود که بحران اقتصادی این کشور از سال ۱۸۵۰ به این سو، بی‌سابقه بوده است.

کمبود سوخت باعث تعطیلی بسیاری از مشاغل و حتی تعطیلی بسیاری از ادارات و نهادهای دولتی شده است. گفته می‌شود خطر تعطیلی بیمارستان‌های این کشور را نیز تهدید می‌کند. حسن نصرالله درباره دریافت سوخت از ایران گفته است: «دومین تانکر تا چند روز دیگر می‌رسد و تانکرهای دیگر نیز پس از آن ارسال خواهند شد.» headtopics.com

ایران از بیگانگان هرگز ننالد که با او هر چه کرد آن آشنا کرد. مرگ بر آمریکا

باید یادآور شد که حزب‌الله و رهبران این گروه از سوی آمریکا و شماری از کشورهای غربی به عنوان یک سازمان تروریستی ارزیابی شده و مشمول تحریم هستند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

افزایش 73 درصدی قیمت سوخت در لبنانلبنان یک‌شنبه در راستای حذف یارانه سوخت، قیمت همه انواع سوخت را بین 50 تا 70 درصد افزایش داد. این کشور سومین بار طی 2 ماه اخیر است که شاهد افزایش قیمت سوخت لبنان الشهید. نصرالله بگویید دعا کند، انشاالله شاید الله بجای باران سوخت در آسمان لبنان ریخت.😂😂😂 هع ما که ۳۰۰ درصد بودیم البته نگران نباشن ما از جیب میدیم

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد: وضعیت حقوق بشر در ایران «رو به وخامت» استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. شکنجه و قتل کافران (دگر اندیشان) از اصول شرع هست طبق ایات بسیار در قر ان بخوانید کتاب خشونت در قران کتاب صوتی ونوشتاری نقد قرآن از دکتر سها و .... در کتابخانه تلگرام آوای بوف avayebuf وضعیت ایران شباهت زیادی به ژاپن و آلمان نازی را دارد، بسیارخطرناک شده و هیچ مقاومت و اپوزیسیون داخلی وجود نداره که جلوی سیاستمداران مزدور و نظامیان جنایتکار را بگیرد. نقش ایران اشغالی درطی۴۳ سال فقط تخریب بوده و آشوب بین المللی و نسلکشی از خود مردم بی دفاع ایران. مرگ_بر_طالبان خب الان سوال اینجاست سازمان ملل متحد زیر نفوذ هیچ کشوری نیست؟ یعنی هیچ کشوری تو امورات و بیانیه های سازمان ملل دخیل نیست؟🤔

سازمان حقوق بشر ایران: وضعیت قادر محمدزاده در پی اعتصاب غذا رو به وخامت استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

جاوید رحمان: وضعیت حقوق بشر در ایران وخیم استجاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران در تازه‌ترین گزارشی که منتشر کرده از وخیم‌بودن وضعیت حقوق‌بشر و نقض فاحش آن در ایران خبر داده‌است.جاوید و بعدش ابراز نگرانی کرد یا نکرد دمش گرم از کجا فهمیده؟ چشم بسته غیب گفتی.

نماینده مجلس ایران: کابینه خالی از زنان و اهل سنت استجلال محمودزاده، نماینده مجلس ایران در مخالف با کلیات برنامه پیشنهادی دولت سیزدهم از نبود اهل سنت، زنان و افرادی از جناح دیگر در کابینه ابراهیم رئیسی انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی دیگر هیچگونه جائی برای تکرار و استمرار دادن تشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران با ابراهیم رئیسی نیست بایستی حکومت موقت ایرانیان باهویت و مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی'حضوریکتائی'خردمندانه(انجمن مغان)فدرال ملتهای اصل ایرانیان تشگیل و بنیان شود. چهل میلیون تورک یک وزیر در کابینه ندارد .

تکاپوی آمریکایی‌ها برای جلوگیری از ورود سوخت ایران به لبنان و محاسبات غلط مزدوران و دیپلمات‌های واشنگتن- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتکاپوی آمریکایی‌ها برای جلوگیری از ورود سوخت_ایران به لبنان دیوید شنکر: آغاز حرکت کشتی‌های ایرانی به‌سمت لبنان یک داستان است و هیچ فرد عاقلی آن را باور نمی‌کند مرگ بر آمریکا JoeBiden

کمبود سوخت و حذف یارانه‌های دولتی باعث افزایش بهای بنزین و دیزل در لبنان شده است. بهای فرآورده‌های سوختی در لبنان فقط در یک روز (یکشنبه ۲۲ اوت) افزایشی ۷۰ درصدی داشته است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی از بیروت به سخنرانی تلویزیونی حسن نصرالله پرداخته است. رهبر حزب‌الله روز یکشنبه ۳۱ مرداد (۲۲ اوت) اعلام کرد که دومین محموله سوخت ارسالی جمهوری اسلامی ایران طی چند روز آینده به لبنان می‌رسد.

این دومین مصاحبه تلویزیونی حسن نصرالله در چند روز گذشته است. روز سه‌شنبه هفته گذشته نیز رهبر حزب‌الله از تحویل قریب الوقوع یک محموله سوخت از طرف جمهوری اسلامی سخن گفته بود.لبنان با بحران اقتصادی شدیدی روبه‌رو است. گفته می‌شود که بحران اقتصادی این کشور از سال ۱۸۵۰ به این سو، بی‌سابقه بوده است.

کمبود سوخت باعث تعطیلی بسیاری از مشاغل و حتی تعطیلی بسیاری از ادارات و نهادهای دولتی شده است. گفته می‌شود خطر تعطیلی بیمارستان‌های این کشور را نیز تهدید می‌کند.

حسن نصرالله درباره دریافت سوخت از ایران گفته است: «دومین تانکر تا چند روز دیگر می‌رسد و تانکرهای دیگر نیز پس از آن ارسال خواهند شد.»

باید یادآور شد که حزب‌الله و رهبران این گروه از سوی آمریکا و شماری از کشورهای غربی به عنوان یک سازمان تروریستی ارزیابی شده و مشمول تحریم هستند.

ایالات متحده آمریکا اخیرا اعلام کرده بود که این کشور با کمک مصر و اردن در راستای رفع بحران کمبود سوخت لبنان اقدام خواهد کرد.

حسن نصرالله از تلاش آمریکا برای کمک به لبنان تحت عنوان"وعده‌های توخالی" یاد کرده ولی در عین حال گفته است: «اما اگر این وعده‌ها عملی شوند، مشکلی نیست. ما هیچ مشکلی با آن نداریم.»