امید بایدن به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا پایان اوت | DW | 23.08.2021

01/06/1400 09:41 ق.ظ

جو بایدن هنوز امید خود به خروج به موقع نیروهای آمریکایی و همکاران محلی این کشور از افغانستان را از دست نداده است. اتحادیه اروپا و بریتانیا با توجه به هرج‌ومرج حاکم بر فرودگاه کابل اجرای چنین برنامه‌ای را ممکن نمی‌دانند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در کاخ سفید از تلاش این کشور برای خروج نیروهای خود از افغانستان تا روز ۳۱ ماه اوت (نهم شهریور) سخن گفته است.

رئیس جمهور آمریکا از افزایش خطر تهدید جانی این افراد از سوی طالبان سخن گفته و بر الزام انتقال هر چه سریع‌تر آنها به مناطق امن تاکید ورزیده است. بایدن در ماه آوریل اعلام کرده بود که این کشور تا پایان ماه اوت همه نیروهای خود را از افغانستان خارج خواهد کرد. حال آنکه، در پی هرج‌ومرج حاکم بر فرودگاه کابل و قدرت‌گیری سریع طالبان در افغانستان تردیدهایی درباره اجرای طبق برنامه این سیاست پدید آمده است.خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۲۳ اوت (اول شهریور) با انتشار گزارشی از واشنگتن به سخنان بایدن در کاخ سفید پرداخته است.

بایدن در سخنرانی خود البته احتمال تمدید مهلت خروج نیروهای نظامی و دیپلمات‌های آمریکایی از افغانستان را منتفی ندانسته است.آمریکا تا روز یکشنبه حدود ۳۰ هزار نفر از شهروندان خود، همکاران محلی این کشور در افغانستان و شهروندان دیگر کشورهای غربی را از افغانستان خارج کرده است.

این در حالی است که بر اساس اطلاعاتی که از سوی مسئولان آمریکایی اعلام شده موضوع بر سر انتقال ۱۵ هزار شهروند آمریکایی و ۵۰ تا ۶۰ هزار همکار محلی آمریکا در افغانستان در همراهی با خانواده‌های‌شان است.اتحادیه اروپا و بریتانیا با اشاره به اوضاع نابسامان و آشفته حاکم بر فرودگاه کابل انتقال ۴۰ هزار نفر دیگر ظرف هفته پیش‌رو را ناممکن می‌دانند. headtopics.com

Biden is off the air and unservisable

امریکا با تقویت و تجهیز طالبان، به دنبال تامین منافع خودش است. آمریکا مرزهای آسیای میانه و مررز افغانستان با چین، و مرز افغانستان با ایران را ناامن کرد. پشت همه این جنایات امریکایی ها و همپیمان های او قرار دارد

امریکا و غرب و ناتو بیست سال در افغانستان حضور نظامی پیدا کرد و نتیجه آن هم تخریب و ویرانی زیر بناهای افغانستان، اواره شدن مردم افغانستان و کشته و زخمی شدن صد ها هزار انسان بی گناه بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

امریکا تمام تجهیزات شانرا از پایگاهای نظامی شان بردند اما همکاران شانرا تاهنوز وعده داده است که از افغانستان خارج میکند . فاسدترین دولت، دولت آمریکاست و علت تمام بدبختی های ما از آمریکا و عوامل آن در منطقه است، این کشور باحمایت بیدریغ از طالبان جاهل آنان را مجددا بر مردم افغانستان تحمیل کرد. آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ، کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشور‌ها نداشته است

امریکا همواره افغانستان را محلی برای ایجاد شکاف در منطقه و اعمال فشار دانسته است آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل این کشور شده است. امریکایی ها باعث رهایی زندانیان طالبان بدون پیگرد قضایی شد. غرب توانست به طالبان مشروعیت ملی و بین‌المللی بدهد و باعث شد طالبان، تقویت پیدا کند و افغانستان به این وضع برسد.

تصاویری از پناهجویان افغان که خود را به مرز پاکستان رسانده‌اندپناهجویان افغان می‌گویند پیش از این برای رسیدن به گذرگاه مرزی وش-چمن باید از چند ایست بازرسی ماموران امنیتی عبور می‌کردند اما اکنون دیگر هیچ کس از آنها مدرکی نمی‌خواهد و سوالی نمی‌پرسد.

امریکا مفتحضانه افغانستان را در بدترین شرایط ترک کرد و این خود، نشان از بی کفایتی خارجی ها در ایجاد روند صلح و امنیت در افغانستان دارد.. گروه های تروریستی در افغانستان نتیجه توافق امریکا و پاکستان است. این دو کشور پشت خشونتها و جنگهای افغانستان قرار دارند. آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ و کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشورها نداشته.

جنگ داخلی نقشه امریکا برای تجزیه افغانستان است. آن‌ها ارزشی برای افغانستان قائل نیستند و هدف شان مدیریت ایران، چین و روسیه است. بر همه ثابت شده که صلح توسط غرب دست یافتنی نیست. امریکا و دوستانش بعد از بیست سال اشغال افغانستان، ثابت کردند که تنها برای غارت منابع افغانستان امده اند. پناهگاه تروریست ها راآمریکا در افغانستان بنا کرد، گروهک های دهشت افکن را مجهز کرده به افغانستان گسیل داشت! اکنون با این وضع باید شرم کند، این کشور به تمام جهان خیانت کرده.

آمریکا جنایت ها و خیانت های متعددی در افغانستان مرتکب شده، حالا هم با ایجاد جنگ روانی، هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد، تمام کارهای آمریکایی ها بازی و نمایش است، برای فریب افکار عمومی و کسب آبروی از دست رفته تلاش بی حاصل می کند. آمریکا و ایادی جنایت کار او در جهان، منطقه و افغانستان ظلم ها و خیانت های بیشماری علیه ملت ها و کشورها انجام داده اند؛ امید است روز با پاسخ دندان شکن و قاطع تمام ملل جهان مواجه شوند.

آمریکا در افغانستان، کشت مواد مخدر را افزایش داد، گروه های تروریستی را در افغانستان افزایش و نهادینه کرده، به طالبان مشروعیت بخشیده، به آرمانهای مقدس مردم افغانستان خیانت کرده؛ درواقع به تمامی جهانیان خیانت کرده است.

انتقال بیش از 200 شهروند ترک از افغانستان به ترکیهصد و چهار شهروند ترک که در پی سقوط کابل به دست گروه طالبان درخواست بازگشت به کشور داشتند شب گذشته به ترکیه منتقل شدند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا این چهرۀ منفور تاریخ معاصر، با ترویج نا امنی و کشت مواد مخدر، تخریب زیر بناهای افغانستان بزرگترین خاین به مردم افغانستان و تمامی جهان است.

خروج آمریکا از افغانستان از نگاه کره جنوبی،‌ شریک یکی دیگر از «جنگ‌‌های بی‌پایان» آمریکادر پی عقب‌نشینی نظامی آمریکا از افغانستان، سیاستمداران کره جنوبی، شریک یکی دیگر از «جنگ‌های بی‌پایان آمریکا» در حالی که میان آنها بر سر توسعه تسلیحات هسته‌ای مستقل از آمریکا اختلاف نظر وجود دارد، درباره ادامه حضور ۳۰ هزار سرباز آمریکایی در خاک خود - حضوری که از زمان جنگ کره در دهه ۱۹۵۰ تاکنون ادامه داشته است - والله اگه از من میپرسید هیچی یعنی صفر ، با این کاری که این جوبایدن احمق و بی‌عرضه کرد دیگه آمریکا هم از چشم مردم جهان به عنوان یک ابر قدرت افتاد و بعد از این به جای ابر قدرت باید بگوییم ابر قُد قُد 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 بهتر بود می نوشت حمایت دراز مدت دمکرات ها. البته باید اذعان کرد که کره جنوبی و افغانستان به لحاظ زیرساخت اجتماعی و مردم، با هم تفاوت های زیادی دارند. کره جنوبی باید به قدرت خود متکی باشد

اگر بیش از حد سالم زندگی می‌کنید روش خود را تغییر دهیدعجب دل خوشی داره!

امیرعبداللهیان: مذاکره را از موضع منطق حکیمانه، ابزار دیپلماسی می‌دانیموزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: استفاده از ظرفیت دیپلماسی عزت‌مند می‌تواند در روابط خارجی حداکثر حقوق و منافع ملی را محقق کند. ولی عبداللهیان نگفته دیپلماسی عزت یعنی چی ؟ لطفا' توضیح بدهید ببینیم این یارو آدم کجاست؟ روس، عن گلیس، فرانسه، چین ، امریکا؟ امير عبداللهيان چند سالی در کشور ما بحرین سفیر بودن و من ایشان را از نزديک میشناسم و در شبهای ماه رمضان میرفتم به منزل ایشان در منطقه ای بنام سار برای تبریک ماه رمضان، البته همینطور با همه سفیران محترم ایران اما سؤال من اينه: آيا زبان انگلیسی امیر فولِ فولِ مثل آقاي جواد ظريف ؟

آصفری: واکسن های اهدایی از صربستان باید قبل از استفاده بررسی شودنماینده اراک: *واکسن‌های اهدایی از صربستان باید قبل از استفاده بررسی شود *جای تعجب دارد که صربستان به ایران ۲۵ هزار دُز ⁧واکسن⁩ هدیه داده *نبایستی بدون مطالعه از این واکسن برای مردم استفاده شود منتظر واکسنهای اهدایی از جانب سومالی و جیبوتی هم می‌مانیم. اقتدار_بین‌المللی بیایید در راه خدا واکسن اهدا کنید به گنده گوز منطقه و قطب واکسن‌سازی جهان. 🤣🤣🤣این به وضوح علایم بیماری پارانوییدست. این به اصطلاح نمایندگان مردم قبل از هر اقدام و اظهار نظری اول باید تست سلامت روان بدهند تا وضعیت ملت گرفتار این بیماران بیشترازین تلافات جانی نداده اند