نشست مشترک دولت و مجلس برای 'حمایت از رونق تولید' | DW | 17.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گفته علی لاریجانی، در مجلس مکانیزمی مشخص شده تا در همکاری با بخش خصوصی و دولت برای رونق تولید چاره اندیشی شود. او می‌گوید اولویت ایران حمایت از بنگاه‌هایی است که 'توان ایجاد جهش در تولید' را دارند.

به گفته علی لاریجانی، در مجلس مکانیزمی مشخص شده تا در همکاری با بخش خصوصی و دولت برای رونق تولید چاره اندیشی شود. او می‌گوید اولویت ایران حمایت از بنگاه‌هایی است که"توان ایجاد جهش در تولید" را دارند.

او می‌گوید مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در این زمینه فعال شده تا با تهیه گزارش‌هایی برای وزارتخانه‌های مختلف، چالش‌های پیش‌روی تولید را مشخص و برای آنها راه‌حل پیشنهاد کند. اتاق بازرگانی، به عنوان نماینده بخش خصوصی نیز وظیفه مشابهی بر عهده گرفته است. بانک جهانی ماه گذشته رشد اقتصادی ایران را منفی ۵/ ۴ درصد برآورده کرد و پیش‌بینی کرده بود که تا پایان سال جاری میلادی این میزان منفی ۶/ ۳ درصد باشد.

رئیس مجلس در حاشیه سفر به استان البرز به همین مشکل اشاره کرد و گفت مطابق قانون، سهم تسهیلات برای حمایت از تولید ۴۰ درصد مشخص شده اما سال گذشته فقط ۲۷ درصد تسهیلات به این کار اختصاص داده شد.همزمان با این نشست، مسعود نیلی که تا چندی پیش سمت‌هایی چون مشاور و دستیار ویژه رئیس جمهوری و دبیری ستاد هماهنگی اقتصادی دولت را برعهده داشت تحریم‌ها را مشکل اصلی ندانسته و گفته است: «مشکل اصلی ما، بیرونی نیست. مسئله، خودمان هستیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاریجانی: مجلس از رونق تولید حمایت می‌کند / تمام کمیسیون‌ها ‌مامور به همکاری با دولت شدند- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان البرز از ظرفیت های زیادی در حوزه تولید برخوردار است،گفت: مجلس شورای اسلامی از رونق تولید حمایت می‌کند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

روزنامه‌نگاران آلمان: دولت از آزادی بیان در هنگ‌کنگ دفاع کند | DW | 15.07.2019انجمن روزنامه‌نگاران آلمان (DJV) از دولت این کشور خواست که در دفاع از آزادی مطبوعات در هنگ‌کنگ در برابر دولت چین موضع‌گیری کند. در اعلامیه این انجمن بر لزوم حفظ آزادی بیان و مطبوعات در هنگ‌کنگ تاکید شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر دادگستری: ۳۲۹ ایرانی در زندان‌ دولت مرکزی عراق محبوسندعلیرضا_آوایی، وزیر دادگستری ایران، در دیدار با فایق_زیدان، رئیس شورای عالی قضائی عراق، خواهان اجرای تواقنامه تبادل زندانیان شد واعلام کرد که « در حال حاضر ۳۲۹ ایرانی در زندان مرکزی عراق محبوسند.» این تعداد غیر از ۱۵۰ ایرانی زندانی در کردستان عراق است
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تمجید شورای عالی دولت لیبی از حماسه 15 جولای در ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هیچ دیداری میان مقام‌های دولت آمریکا و ظریف در نیویورک صورت نمی‌گیردبرایان هوک امکان هر گونه دیدار میان ظریف مقام‌های آمریکایی را در جریان سفر ظریف به نیویورک منتفی دانست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دولت در پرونده نجفی مداخله نداشته است/ انتقاد از رفتار خبرنگار صدا و سیماسخنگوی قوه قضاییه درمورد انتقاد به برگزاری علنی دادگاه نجفی با عنوان اینکه انتشار جریان رسیدگی پرونده اگر منافی وجدان عمومی باشد با موافقت ریاست قوه قضائیه امکان پذیر است، گفت: اینکه کسی بدون داشتن سمت آلت قتل را در دست بگیرد مصداق مداخله در روند قضایی است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »