هنگ‌کنگ, آزادی مطبوعات, چین, انجمن روزنامه‌نگاران آلمان, اتحادیه روزنامه‌نگاران آلمان

هنگ‌کنگ, آزادی مطبوعات

روزنامه‌نگاران آلمان: دولت از آزادی بیان در هنگ‌کنگ دفاع کند | DW | 15.07.2019

انجمن روزنامه‌نگاران آلمان (DJV) از دولت این کشور خواست که در دفاع از آزادی مطبوعات در هنگ‌کنگ در برابر دولت چین موضع‌گیری کند. در اعلامیه این انجمن بر لزوم حفظ آزادی بیان و مطبوعات در هنگ‌کنگ تاکید شده است.

15/07/2019 06:35:00 ب.ظ

انجمن روزنامه‌نگاران آلمان (DJV) از دولت این کشور خواست که در دفاع از آزادی مطبوعات در هنگ‌کنگ در برابر دولت چین موضع‌گیری کند. در اعلامیه این انجمن بر لزوم حفظ آزادی بیان و مطبوعات در هنگ‌کنگ تاکید شده است.

انجمن روزنامه‌نگاران آلمان (DJV) از دولت این کشور خواست که در دفاع از آزادی مطبوعات در هنگ‌کنگ در برابر دولت چین موضع‌گیری کند. در اعلامیه این انجمن بر لزوم حفظ آزادی بیان و مطبوعات در هنگ‌کنگ تاکید شده است.

فرانک اوبرآل، رئیس انجمن روزنامه‌نگاران آلمان،  روز دوشنبه ۲۴ تیر (۱۵ ژوئیه) در برلین گفت: «همان‌گونه که ممکن است منافع اقتصادی مهم باشد، حقوق اساسی که شامل آزادی مطبوعات و بیان می‌شود نیز بسیار ضروری است.» اوبرآل نسبت به تحول اوضاع، گسترش ناآرامی‌ها و برخورد با تظاهرکنندگان در مستعمره پیشین بریتانیا ابراز نگرانی کرد. او گفت: «ما شاهد آن هستیم که آزادی مطبوعات در هنگ‌کنگ به تدریج از میان می‌رود.»

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim جر‌د کوشنر با تأسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری از سیاست فاصله می‌گیرد قاچاق، رباخواری، و باج‌گیری؛ راه‌های جدید کسب درآمد شبه‌نظامیان منطقه در نبود کمک‌های مالی جمهوری اسلامی

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدرئیس انجمن روزنامه‌نگاران آلمان تاکید کرد: «به همین دلیل ما از همکاران متعهد خود حمایت می‌کنیم که در مقابل فشارها ایستادگی می‌کنند و بر حق آزادی روزنامه‌نگاران  اصرار می‌ورزند.»اخبار گزارش شده از هنگ‌کنگ نشان‌دهنده افزایش حمله‌های نیروهای امنیتی به ژورنالیست‌هایی است که از ادامه تظاهرات اعتراضی در این منطقه گزارش تهیه می‌کنند.

درگیری میان تظاهر‌کنندگان معترض و نیروهای امنیتی در هنگ‌کنگ در روزهای گذشته نیز ادامه یافت. نیروهای پلیس روز یکشنبه برای از هم پاشاندن صف تظاهرکنندگان از اسپری فلفل و باتوم استفاده کردند.چین در سال ۱۹۹۷ (۱۲ سال پیش) به لندن اطمینان داد که در مستعمره پیشین بریتانیا حقوق اساسی مانند آزادی بیان و مطبوعات دستکم به مدت ۵۰ سال حفظ شود. headtopics.com

فرانک اوبرآل، رئیس انجمن روزنامه‌نگاران آلمان (DJV)جنبش مخالفان در هنگ‌کنگ دولت چین را متهم می‌کند که مقررات به رسمیت شناخته شده"یک کشور، دو سیستم" را به طور فزاینده‌ای تضعیف می‌کند.لایحه استرداد مجرمان به چین باعث بروز ناآرامی و برپایی تظاهرات گسترده‌ای در هنگ‌کنگ شد. در پی افزایش اعتراضات عمومی، کری لام، فرماندار هنگ‌کنگ، لغو این لایحه را اعلام کرد و گفت که این لایحه مجددا به شورای قانون‌گذاری ارائه نخواهد شد. برگزاری چنین تظاهرات گسترده‌ای در هنگ‌کنگ در دهه‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.

هنگ‌کنگ از سال ۱۸۴۲ مستعمره امپراطوری بریتانیا بود و از سال ۱۹۹۷ که توسط بریتانیا به چین تحویل داده شد بر اساس قانون"یک کشور، دو سیستم" و به عنوان یک منطقه خودمختار اداره می‌شود. ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

دستاوردهای دولت تدبیر و امید در خراسان شمالیتوسعه خراسان شمالی به عنوان یکی از استان‌های تازه تأسیس اهمیت ویژه ای برای دولت داشته است و از همین رو تسریع در روند سرمایه گذاری ها و فراهم کردن زیرساخت ها مورد توجه دولت بوده است تا این استان نیز همپای دیگر استان‌ها از امکانات لازم برای توسعه و پیشرفت برخوردار شود. در چارچوب همین سیاست، در ۶ سال گذشته سالانه بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی دولت در این استان سرمایه‌گذاری شده که نزدیک به سه برابر میزان سرمایه‌گذاری دولت‌های قبل است.

فدریکا موگرینی در عراق در مورد «ماجراجویی‌های خطرناک» در خاورمیانه هشدار داد🔺فدریکا موگرینی در عراق در مورد «ماجراجویی‌های خطرناک» در خاورمیانه هشدار داد ⚡️مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت این اتحادیه از تلاش‌های دولت عراق برای کاهش تنش‌های اخیر بین ایالات متحده و ایران حمایت می‌کند يك ادم لوچ و چپ و چول براي ايران ابراز نگراني ميكند 😂😂FedericaMog خانم موگرینی,روسیه و عراق و ترکیه و بحرین و امارات و عربستان همگی تلاش کردند. اگر شماهم حمایت کنید بحران روابط ایران و امریکا به اتمام می رسد. چشماشم چپ شده مثل خودش، هر چی آدم درب و داغونه طرفداره جمهوری اسلامی شده به خاطر یه مشت پول نفت

نمکی از وجود فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه پزشکی خبر دادسخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت در جلسه امروز این فراکسیون گفت: طبق توضیحات وزیر بهداشت در حوزه پزشکی فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی وجود داشته است. ما نمی‌دانیم یک میلیارد دلار تجهیزات پزشکی کجا و چطور هزینه شده است. با وجود این وزارت بهداشت با همه توان در مقابل مافیا و فساد ایستاده و اجازه نمی‌دهد بیت‌المال به دست این افراد بیفتد. پس فساد دو جور است: زجر آور و غیر زجر آور!! هرجا سخن از اختلاس است نام مسئولین این مملکت میدرخشد جمهوری اسلامی مافیای دزد هاست رییس باند هم دون علی خامنه ایه

ایستاده در مسیر سقوط پاره آجرها/ چرا کارگران ساختمانی 'از کار افتادگی' نمی‌گیرند؟!یک استادکار ساختمان حتی اگر یک عضو مثلاً دست یا حتی انگشتان یک دست را از دست بدهد، با توجه به نوع کارش باید «ازکار افتاده‌ی کامل» تلقی شود؛ او نمی‌تواند با جراحت از کار افتادگی، کار دیگری از سر بگیرد و هیچ راه جایگزینی برای تامین هزینه‌های زندگی بیابد. حق قانونی، صنفی و شهروندی این کارگران است که مستمری ازکارافتادگی بگیرند؛ حتی اگر آن زمان، بیمه نبوده باشند.

کاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در شش ماهه گذشتهکاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در شش ماهه گذشته آمار گمرکی نشان داد که واردات نفت کره جنوبی از ایران در نیمه اول سال میلادی جاری ۳۶.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت.

از هر ۱۰۰ ایرانی ۱۱ نفر در تهران زندگی می‌کننداز هر ۱۰۰ ایرانی ۱۱ نفر در تهران زندگی می‌کنند نگاهی به وضعیت شهرنشینی در ایران نشان می‌دهد که از هر ۱۰۰ نفر، ۱۱ نفر در شهر تهران زندگی می‌کنند؛ یعنی ۱۱ درصد ایرانی‌ها در تهران زندگی‌ می‌کنند. همون اول مینوشتی یازده درصد ایرانیا تو تهرانن انقد تعداد واژه ها رو بالا نمیبردی😑 فكر كردم ميشه ١٢ درصد