نرخ مشارکت در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به ۶۵ درصد رسید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نرخ مشارکت در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به ۶۵ درصد رسید جزئیات بیشتر:

مطابق اعلام وزارت کشور فرانسه این نرخ نزدیک به ۵ واحد درصد پایین‌تر از نرخ مشارکت در مدت مشابه طی دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۱۷ است.

هر چند این نرخ پایین‌تر از سه دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است ولی بالاتر از نرخ مشارکت ۵۸.۴۵ درصدی دور نخست انتخابات سال ۲۰۰۲ است. نرخ مشارکت در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تا ظهر روز یکشنبه نیز در مقایسه با انتخابات سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۲ و ۲۰۰۷ پایین‌تر بود. مطابق اعلام وزارت کشور فرانسه، نرخ مشارکت در دور اول انتخابات ریاست جمهوری امروز یکشنبه تا ساعت ۱۲ ظهر ۲۵.۴۸ درصد بود.البته نرخ مشارکت در نیمروز دور نخست انتخابات ریاست جمهوری سال‌های ۲۰۰۲ و ۱۹۹۵ با ۲۱.۴ و ۲۲.۸۴ درصد پایین‌تر از نرخ مشارکت دور اول انتخابات سال ۲۰۲۲ بوده است.

شعبه‌های اخذ رای از ساعت ۸ صبح یکشنبه آغاز به کار کرده‌اند و بسته به منطقه جغرافیایی و میزان جمعیت فعالیت آنها تا ساعت ۱۹ یا ۲۰ ادامه خواهد داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در سایه ابهام در مشارکت مردمانتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه از صبح روز یکشنبه، ۲۱ فروردین آغاز خواهد شد، اما هنوز بخش مهمی از واجدین شرایط رای‌دهی نه تصمیمی برای مشارکت در انتخابات گرفته و نه نامزد خود را...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کاهش ۱۵ درصدی نرخ خودرو با تورم ۴۰ درصدی امکان‌پذیر نیست/ بازار به چه سمتی می‌رود؟یک کارشناس صنعت خودرو گفت: احتمال بالارفتن قیمت خودرو بسیار بیشتر از ثابت ماندن آن است و چالش‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد که متاسفانه مسئولان در این زمینه فقط دستورهای تک بعدی می‌دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پایان کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه؛ رقابت شانه به شانه ماکرون و لوپنکارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نیمه‌شب جمعه پایان یافت. نتایج آخرین نظرسنجی‌ها حاکی از رقابت تنگاتنگ امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور با مارین لوپن، رهبر حزب راست‌گرای افراطی «اجتماعی ملی» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در سایه ابهام در مشارکت مردمانتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه از صبح روز یکشنبه، ۲۱ فروردین آغاز خواهد شد، اما هنوز بخش مهمی از واجدین شرایط رای‌دهی نه تصمیمی برای مشارکت در انتخابات گرفته و نه نامزد خود را...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

خالد بن سلمان: اقدام شجاعانه منصور هادی گام مهمی برای دستیابی به صلح در یمن استشاهزاده خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع سعودی، گفت که اقدام «شجاعانه» عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن در واگذاری تمام اختیارات خود به شورای ریاست جمهوری،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »