دلار آمریکا, یورو, بازار ارزهای خارجی, بحران ارز در ایران, نرخ ارز, طلا

دلار آمریکا, یورو

نرخ دلار به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته رسید

قیمت دلار در معاملات روز یکشنبه بازار آزاد ایران و همزمان با شروع نشست ۶ روزه گروه ویژه اقدام مالی در پاریس به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته رسید.

16/02/2020 09:25:00 ب.ظ

قیمت دلار در معاملات روز یکشنبه بازار آزاد ایران و همزمان با شروع نشست ۶ روزه گروه ویژه اقدام مالی در پاریس به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته رسید.

قیمت دلار در معاملات روز یکشنبه بازار آزاد ایران و همزمان با شروع نشست ۶ روزه گروه ویژه اقدام مالی در پاریس به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته رسید.

آخرین بار بهای دلار آزاد در جریان معاملات ۲۳ می(۲ خرداد) گذشته به ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده بود و پس از آن در قالب یک سیر نزولی طی معاملات روزهای پایانی ماه اوت تا ۱۱ هزار ۲۰۰ تومان کاهش یافته بود.با وجود این که پیشتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، هر گونه تصمیم گروه ویژه اقدام مالی در مورد اقدام ایران برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را در بازار ارز این کشور بی‌تاثیر اعلام کرده بود ولی برخی فعالان بازار ادامه صعود اخیر نرخ های در بازار ارز ایران را بی‌ارتباط با آغاز نشست عمومی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در پاریس نمی‌دانند.

اوباما: از اعتراضات به عنوان فرصتی برای اصلاحات استفاده شود وزیر دفاع سابق ترامپ: او می‌خواهد بین ما شکاف بیاندازد مامور بازداشت‌کننده جورج فلوید به قتل درجه دو متهم شد

گروه ویژه اقدام مالی، ۱۸اکتبر گذشته با انتشار بیانیه‌ای از ایران خواسته بود تا پیش از فوریه ۲۰۲۰ به معاهده مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی(معاهده پالرمو) و معاهده بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) بپیوندد، اقدامی که هنوز از سوی ایران انجام نشده و می‌تواند این کشور را مشمول اقدام‌های مقابله‌ای و محدودیت‌های پولی و مالی بین‌المللی کند.

شروع نشست FATF در پاریس؛ حساب‌های بانکی ایرانیان در خارج بسته می‌شود؟البته برخی دیگر از فعالان بازار ارز نیز افزایش خریدهای پایان سال خورشیدی و افزایش نگرانی‌ها نسبت به سرنوشت اقتصاد ایران در سال آینده را علت رشد قیمت‌ها می‌دانند.اما با وجود این که مرکز آمار ایران، نرخ رشد اقتصادی ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ خورشیدی را منفی ۷.۶ درصد اعلام کرده، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه به مردم این کشور نوید داد که سال آینده خورشیدی با نرخ تورم پایین‌تر و آرامش اقتصادی بیشتر همراه باشد.

با این حال، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا همزمان با تعطیلی بازار جهانی طلا و تحت تاثیر رشد بهای دلار، طی معاملات روز یکشنبه بازار تهران از مرز ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گذشت و هر یورو نیز نزدیک به ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان مبادله شد. ادامه مطلب: euronews فارسی »

دستگیری ۱۲ مظنون به عضویت در یک گروه راستگرای تروریستی در آلمان | DW | 14.02.2020دادستانی کل آلمان ۱۲ نفر از اعضا و حامی یک گروه تروریستی راست افراطی را دستگیر کرد. در میان دستگیرشدگان یک کارمند پلیس نیز دیده می‌شود. هفته‌نامه اشپیگل نوشته است که سلاح گرم نیز در حین بازداشت این افراد کشف‌ شده است. Jane_Doe______ بهترِ به این فکر کنند که کدام سیاستمداران از قبل تا به کنون، در دامن زدن به این گروهک ها فعال بودند !

تجمع دانشجویان در دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به سرکوب و 'حکومت نظامی' | DW | 16.02.2020جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در تجمعی علیه سرکوب معترضان، فریبکاری و نظامی کردن فضای جامعه شعار دادند. تجمع‌کنندگان همچنین خواستار آزادی شماری از دانشجویان زندانی، از جمله بهاره هدایت شدند. شرف و فریادتون قابل تحسینِ تاریخ فراموش نخواهد کرد

اخبار منتشره در خصوص ابتلا به ویروس کرونا در گیلان شایعه استمعاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان شایعات منتشره در برخی فضاهای مجازی در خصوص ابتلا به ویروس کرونا در کشور و گیلان را رد کرد.

یک گردشگر چینی در فرانسه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باختیک گردشگر چینی در فرانسه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخت

مکزیکی‌ها در اعتراض به افزایش خشونت‌ها علیه زنان به خیابان‌ آمدندهفته گذشته، قتل خشونت‌بار «اینگرید اسکامیلا» یک زن جوان اهل شهر مکزیکو این کشور را در شوک فروبرد و نمادی شد برای اعتراض به افزایش زن‌کشی ها و خشونت‌های گوناگون علیه زنان

اصابت چندین موشک به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد/ المیادین: حمله به مقر ائتلاف آمریکاییاصابت چندین موشک به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد صدای چندین انفجار در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد حدود ساعت سه و نیم بامداد به وقت محلی به گوش رسید که به پرواز درآمدن بالگردها در حریم هوایی منطقه را در پی داشت.