نخست‌وزیر اسرائیل خواستار توقف مذاکرات اتمی با ایران شد

11/09/1400 04:12:00 ب.ظ

نخست‌وزیر اسرائیل خواستار توقف مذاکرات اتمی با ایران شد #العربيه_فارسى

نخست‌وزیر اسرائیل خواستار توقف مذاکرات اتمی با ایران شد العربيه_فارسى

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات اتمی وین میان ایران و قدرت‌های جهانی و برنامه هسته‌ای تهران گفت‌وگو

کردند.Send نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز پنجشنبه ۱۱ آذر (۲ دسامبر) در گفت‌وگویی تلفنی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، خواستار «پایان فوری» مذاکرات هسته‌ای با ایران شد.یکجانبه» علیه رژیم ایران وادار کند.می‌دارد.

در این گفت‌وگو که پنج‌شنبه، 2 دسامبر انجام شد، بلینکن، نخست‌وزیر اسرائیل را در جریان مذاکرات اتمی جاری با ایران قرار داد.Advertisement بنت نیز به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر آغاز غنی‌سازی 20 درصدی در تاسیسات زیرزمینی فردو با سانتریفیوژهای پیشرفته اشاره کرد و به وزیر خارجه آمریکا گفت که ایران در مذاکرات جاری از تاکتیک «باج گیری» هسته‌ای استفاده می‌کند.اینک او در گفتگوی خود با وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه «ایران شرط‌هایش را در مورد برنامه هسته‌ای خود اضافه کرده است»، گفت که پاسخ این روش تهران باید «قطع فوری مذاکرات» و واکنش «ملموس» قدرت‌های بزرگ نسبت به این کشور باشد.او افزود، باید در پاسخ به این رفتار ایران مذاکرات را سریعا متوقف کرد و همزمان قدرت‌های جهانی اقدامات سختگیرانه‌ای علیه ایران انجام دهند.یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، از جهان خواست جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بگیرد تا اسرائیل مجبور به اقدام یکجانبه نشود.برنامه اتمی ایران بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل هم به‌طور ضمنی تهدید کرد که در صورت ادامه رویکرد کنونی تهران، تل‌آویو به ایران حمله نظامی خواهد کرد.نخستین دور گفتگوهای احیای توافق هسته‌ای ایران پس از ۶ ماه روز دوشنبه ۲۹ نوامبر در وین شروع شده است.وی همچنین اظهار داشت که ایالات متحده به تعهد خود مبنی بر جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتم عمل خواهد کرد.پیش از این و همزمان با ادامه مذاکرات وین برای احیای «برجام»، مقامات اسرائیل به قدرت‌های جهانی هشدار دادند که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند اسرائیل را به «اقدام نظامی یکجانبه» علیه رژیم ایران وادار کند.

دو سند ایران علی باقری‌ کنی، سرپرست تیم‌ مذاکره‌کنندگان ایران هم خبر داد که در چهارمین روز این مذاکرات، ایران دو سند مربوط به لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای این کشور را در اختیار طرف‌‌های مقابل قرار داده است.لاپید گفت: «تحریم‌ها نباید از روی ایران برداشته شود.باقری‌ کنی به خبرنگاران حاضر در محل مذاکرات وین گفت، سند اول درخصوص «دیدگاه‌های ایران در‌ موضوع لغو تحریم‌های آمریکا» و سند دوم درباره «اقدامات هسته‌ای تهران» است.او افزود، طرف‌های مقابل نیاز به بررسی این دو سند دارند و تهران امیدوار است که آن‌ها در «کوتاه‌ترین زمان به یک جمع‌بندی برای ورود به گفت‌وگوهای جدی با ایران» برسند.دور هفتم مذاکرات اتمی برای احیای برجام از روز دوشنبه در وین میان ایران و کشورهای 4+1 و با حضور غیرمستقیم آمریکا از سر گرفته شد.» اسرائیل با برجام مخالف است، چراکه این توافق برنامه هسته‌ای ایران را به‌اندازه کافی محدود نمی‌کند.اما پس از گزارش اخیر آژانس در رابطه با آغاز غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران در تاسیسات اتمی فردو، احتمال شکست این مذاکرات قوت گرفته است.

مذاکره‌کنندگان غربی بر این باورند که ایران با اقدامات اخیر خود در تلاش است برای امتیازگیری از مذاکرات کنونی، جامعه جهانی را در برابر عمل انجام شده قرار دهد..به گفته «جروزالم پست»، مقامات اسرائیلی می‌گویند بدتر از برجام، «توافق موقت»ی است که اصلا برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران را محدود نمی‌کند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مذاکرات_وین برای خریدن وقت برای ساخت بمب اتمی توسط ملای تروریست و اشغالگر انحلال_سپاه_پاسداران راه حل برای ایران وخاورمیانه برنامج_ایران_النووي وأشاربينيت أيضًاإلى تقريرحديث للوكالة_الدولية_للطاقة_الذرية حول بدءالتخصيب بنسبة20 في المائةفي منشأة_فوردو -مدینة قم -جنوب طهران- تحت الأرض بأجهزةطردمركزي متطورة، وأخبروزيرالخارجيةالأمريكي أن إيران تستخدم تكتيكات'الابتزاز' النووي في المفاوضات الجارية.

دعا رئيس الوزراء الإسرائيلي إلى وقف المحادثات النووية مع إيران حذر وزير الدفاع الإسرائيلي بني غانتس من احتمال توجيه ضربة عسكرية لإيران إذا استمرت في برنامجها النووي. به نخست وزیر بگو که خواسته شما رد میشه ضيفوني الله يسعدكم 😊

اسرائیل از آمریکا خواست مذاکرات هسته‌ای با ایران فوراً پایان یابدنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل در گفت‌وگویی تلفنی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، خواستار «پایان فوری» مذاکرات هسته‌ای با ایران شد. درست میگه . از تجربه ملت ما عبرت بگیرید که این حاکمیت اصلاح پذیر نیست و زیر بار هیچ تعهد و مسئولیتی نمیره . با ادم / حکومتی که با تقیه و خدعه به قدرت میرسه و حرف اش اعتباری نداره ، مذاكرات فقط اب در هاون کوبیدنه . گوه خورد😂🍆 گل واژه بنت الاغ از خدا میخواد ایران به برجام برگرده شب بخیر. صهیونسیت

اسرائیل ممکن است علیه ایران دست به «اقدام نظامی یکجانبه» بزندهمزمان با ادامه مذاکرات وین برای احیای «برجام»، مقامات اسرائیل به قدرت‌های جهانی هشدار دادند که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند اسرائیل را به «اقدام نظامی بيست ساله ميخواد دست به اقدام بزنه، خب بزنه اين گوى و اين ميدان جرعتشو نداره خخخخ چه غلطها. با چشم برهم زدنی اسرائیل با موشکهای ایرانی که رو آنها فیکس کرده به غبار تبدیل خواهد شد. پس گوز گوز نکن و از چند وقت باقی مانده روز شمار نابودیت لذت ببر.

اسرائیل: با هر روشی مانع از دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای خواهیم شدامیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که تل‌آویو در جهت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و تضمین عدم دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای گام بر شیطونه میگه بیا چهارتا بمن اتم بساز ببینیم این اوباش جهانی چه غلطی میخوان بکنن ؟ آخه گوساله ، شماها که حریف چهارتا جوان فلسطینی (حماس و جهاد اسلامی ) نمیشید ، وقتی چندتا جوان با بالن آتش‌زا شمارو چنان به وحشت می اندازند که شب تا صبح میرید داخل پناهگاه ، شما رو چه به غلط زیادی ؟ برجام ۲۰۱۵ معروف ب برجام اوبامایی نزد ما مُرده میباشد👎🏻 برجام یعنی زنده نگهداشتن تهدیدات از سوی رژیم یاغی فرقه شیعه آیت الله ها .یعنی تهدید علیه دیگر ملت ها بخصوص ملت اسرائیل شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید. اسرائیل یک آشوبگر و تروریست است که برای قتل و غارت دنیا از هیچ کاری دریغ نمی کند . نفرین_بر_اسرائیل_فتنه_گر_غاصب

گروسی: غنی‌سازی ۹۰ درصدی در ایران وجود ندارد/ امیدوارم به‌زودی به توافق برسیممدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی به سوالاتی پیرامون مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین، فعالیت آژانس در ایران و تحولات برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داد. گروسی غلط کرد با بقیه مذاکره کننده ها این احمقها تا زمانی که پرل هاربر مجددا برایشان اتفاق نیفتد آدم نخواهند شد. هر چی به سرشان بیاید حقشان است.

رافائل گروسی: احیای «برجام» بسیار دشوار خواهد بودرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن اشاره به مذاکرات ایران و کشورهای 1+4 در وین، دستیابی به توافقی بین ایران و آژانس را ممکن دانست اما اونی که مرده رو زنده می‌کرد شما نبودی رافائل جان خدا بيامرزش نخست وزير اسرائيل كَفت بكَذارين بميرد ايران بايستى بر عكس نخست وزير اسرائيل عمل كند حتما او يك نقشه ديكَرى دارد این مردم احمق شیطانی را نه بطور کامل تعریف می کنند و بعد پامیشن میرن ایالات متحده و کانادا گدایی پاسپورت و زندگی می کنند و شیادانه می گویند ما هدفمان مشترکه می خواهیم شیطان را ازبین ببریم، بعد که به بنبست میخورند قتلها و حوادث و ویروسها و... را غیر مستقیم به وجود می آورند.

سفیر آمریکا: شرارت منطقه‌ای و جاه‌طلبی‌ هسته‌ای ایران را نمی‌توان نادیده گرفتلیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی با اشاره به «شرارت ایران در منطقه» خواستار جلسات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران ولی مال شما رو همه نادیده میگیرن