نخستين ايرانی كه قهرمان كشتی جهان شد | DW | 26.08.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پنج شهريور ۱۳۰۹؛ ۹۰ سال پيش در چنين روزی غلامرضا تختی در تهران زاده شد. گفته بود: «فقط برای این قهرمان شدم كه هموطنانم جشن بگیرند و شادی كنند.»

پدر غلامرضا تختی در خانی‌آباد يخچال طبيعی داشت: «نُه سال در دبستان و دبيرستان منوچهری درس خواندم ولی هيچوقت شاگرد اول نشدم. اما زندگی ميان و برای مردم درس‌هايی به من آموخت كه هرگز نمی‌توانستم در معتبرترين دانشگاه ها كسب كنم.»

۲۱ ساله بود كه عضو تيم ملی كشتی شد و در همان سال مقام دوم را در وزن ۷۹ كيلوگرم بازی‌های جهانی هلسينكی به دست آورد: «هنوز شوروی‌ها نمايش كشتی خود را آغاز نكرده بودند و ما با ترک‌ها و سوئدی‌ها جنگ داشتيم. من فقط به حيدر ظفر باختم.» ۲۹ ساله بود كه در بازی‌های جهانی سال ۱۳۳۸ تهران دومين مدال طلا را به گردن آويخت و يک سال پس از آن در يوكوهامای ژاپن سومين و آخرين مدال طلايش را در وزن ۸۷ كيلو گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زنان تاثیرگذار ایران: زلیخا عادلی؛ کارآفرینی که فرش ترکمن را به دنیا معرفی می‌کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روایت جدید آقای رئیس‌جمهور از دلار 4200 و تناقض‌هایی که آشکار شد/ چرا کسی مسئولیت نمی‌پذیرد؟- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimچرا کسی مسئولیت دلار ۴۲۰۰را نمی‌پذیرد؟ روحانى درحالی از مخالفت با دلار۴۲۰۰تومانی سخن می‌گوید که روایت رئیس کل وقت بانک مرکزی از جلسه رونمایی دلار جهانگیری بیانگر موضوع دیگری است البته طبیعی است که این روزها شمار مخالفان دلار جهانگیری در دولت زیاد شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بارها از من خواستند که مهاجرت کنم اما قبول نکردم/ بعداز ده سال عید قربان امسال گوشت خوردم/ وقتی بیکارم چرا باید در سرشماری‌ها شغلم را آزاد اعلام کنمعاشیق محمدعلی محمودی می‌گوید: اگر یکبار دیگر در این کشور به دنیا بیایم دیگر به سراغ هنر و موسیقی نخواهم رفت. قسم می‌خورم که پس از ده سال در عید قربان امسال گوشت خورده‌ام. سال‌هاست لباس‌های کهنه‌ می‌پوشم. دقیقا به مدت سه سال دندان در دهان نداشتم زیرا نمی‌توانستم برای درمان مبلغی هزینه کنم. من هنرمندی بین‌المللی بودم و به دلیل علاقه و عشق به مملکتم مهاجرت نکردم، وگرنه می‌توانستم از ایران بروم و بارها از من خواستند که بروم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رئیس دوره‌ای شورای امنیت: در جایگاهی نیستم که اقدامات بیشتری درباره درخواست آمریکا علیه ایران انجام دهم- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimنماینده دائم اندونزی در سازمان ملل متحد که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، در ارتباط با درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های چندجانبه علیه ایران اعلام کرد که وی در جایگاهی نیست که اقدامات بیشتری در این زمینه انجام دهد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دلیل پنهان‌کاری قرارداد ویلموتس، قانون‌گریزی است/ شخصی که این قرارداد را امضا کرده، باید پاسخگوی مسائل حقوقی آن باشدعضو‌ هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: هر قراردادی یک متعهد و یک متعهدله دارد؛ قرارداد ویلموتس به امضای فدراسیون فوتبال رسیده و به طور طبیعی شخصی که این قرارداد را امضا کرده است، پاسخگوی مسائل حقوقی این قرارداد است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد شدید کانادا از گزارش «محدود و دستچین‌شده» رژیم درباره جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی: ایران بگوید که چرا موشک‌ها شلیک شدند؟انتقاد شدید کانادا از گزارش «محدود و دستچین‌شده» رژیم درباره جعبه سیاه هواپیمای_اوکراینی: ایران بگوید که چرا موشک‌ها شلیک شدند؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »