انتقاد شدید کانادا از گزارش «محدود و دستچین‌شده» رژیم درباره جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی: ایران بگوید که چرا موشک‌ها شلیک شدند؟

03/06/1399 10:27 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page مقامات ایران روز یکشنبه گفتند که صدای ضبط‌ شده داخل کابین خلبان نشان می‌دهد که پس از برخورد موشک اول به هواپیما، خلبانان هنوز زنده بودند کانادا می‌گوید خواستار پاسخگویی حکومت جمهوری اسلامی ایران در مورد سرنگونی هواپیمایی مسافربری...

Print this page مقامات ایران روز یکشنبه گفتند که صدای ضبط‌ شده داخل کابین خلبان نشان می‌دهد که پس از برخورد موشک اول به هواپیما، خلبانان هنوز زنده بودند کانادا می‌گوید خواستار پاسخگویی حکومت جمهوری اسلامی ایران در مورد سرنگونی هواپیمایی مسافربری اوکراینی است، چرا که گزارش اولیه «محدود» تهران نتوانسته دلیل شلیک به این هواپیما را توضیح دهد.

دولت کانادا اعلام کرد روز یکشنبه نسخه‌ای از گزارش ایران از صداهای ضبط ‌شده داخل کابین خلبان را دریافت کرده است که نشان می دهد خلبانان این پرواز تا قبل از شلیک موشک دوم زنده بودند. موشک دوم، ۲۵ ثانیه پس از انفجار موشک اول با هواپیما اصابت کرد.

فرانسوا-فیلیپ شامپین، وزیر امور خارجه، و مارک کارنو، وزیر حمل و نقل کانادا، در بیانیه‌ای گفتند: «گزارش اولیه تنها اطلاعات محدود و دستچین‌شده‌ای را در مورد این واقعه غم‌انگیز ارائه می‌دهد.» در این بیانیه آمده است: «در این گزارش فقط آن چه پس از شلیک اولین موشک اتفاق افتاده آمده است و درباره شلیک موشک دوم چیزی گفته نشده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سازمان هواپیمایی: اطمینان می‌دهیم که پرواز از آسمان ایران امن استهواپیمای_اوکراینی | رئیس سازمان هواپیمای ایران: برابر دستورالعمل ایکائو و قوانین ملی و موجود ظرف مدت یکسال باید نتیجه نهایی را گزارش دهیم؛ اما به همکارانم در سازمان هواپیمایی دستور دادم که سریعتر گزارش نهایی بررسی سانحه را به اطلاع مردم برسانند

انتقاد از فشار ترامپ برای تولید واکسن کرونا پیش از انتخابات | DW | 23.08.2020رئیس جمهوری آمریکا متهم شده که برای اعطای هر چه سریع‌تر مجوز واکسن کرونا، نهادهای مسئول را تحت فشار قرار می‌دهد. منتقدان ترامپ هدف از این کار را کسب امتیاز در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر عنوان می‌کنند.

انتقاد فائزه هاشمی از سخنان علی خامنه‌ای؛ سیاست‌های غلط، سوء مدیریت و ترس از شورش

چین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده استچین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده است ویروس_کرونا کووید_۱۹ واکسن_کرونا جزئیات بیشتر🔽

روحانی: طرح‌های گاز یادگار بزرگی است که برای دولت آینده گذاشتیمتهران – ایرنا – رییس جمهوری با بیان این که همه فازهای پارس جنوبی جز یک فاز افتتاح و تمام شده است، گفت: در گاز کاملا خودکفا شدیم و گاز یادگار بزرگی است که برای دولت آینده گذاشتیم.

صداهایی که دیگر خاموش نیست؛ روایت‌ها از آزار جنسی در ایران - BBC News فارسیدر روزهای اخیر عده‌ای از زنان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی از تجاوز و آزارهای جنسی پرده برداشته‌اند که سال‌ها است روح آنها را می‌آزارد و خاطرشان را پریشان می‌کند.