نخست وزیر عراق: حمایتهای ایران را فراموش نخواهیم کرد/اجازه نمی‌دهیم ایران از خاک عراق تهدید شود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نشست خبری با رئیس جمهوری اسلامس ایران نخست وزیر عراق: حمایت‌های ایران را فراموش نخواهیم کرد اجازه نمی‌دهیم ایزان از خاک عراق تهدید شود

به گزارش ایسنا، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در نشست خبری مشترک با رئیس جمهوری اسلامی ایران که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با تشکر از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای دعوت سفر به تهران گفت: هدف از این سفر تقویت روابط تاریخی میان دو کشور است.

نخست وزیر عراق اظهار کرد: در جلسه امروز با رئیس جمهوری ایران مسائل منطقه‌ای و ثبات و امنیت و صلح در منطقه را در سایه چالش‌هایی که ناشی از شرایط اقتصادی کرونا است، مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادیم. وی با بیان اینکه «روابط ما با ایران و سایر کشورها مبتنی بر حسن نیت است»، افزود: تلاش ما این است تا از رهگذر همکاری با جمهوری اسلامی ایران بتوانیم راهکارهایی برای خارج کردن منطقه از چالش‌ها و تنش‌هایی که از آن رنج می‌برد، پیدا کنیم. فکر می‌کنیم از طریق همکاری و کار کردن با کشورهای مختلف منطقه باید بتوانیم راهکاری فراگیری برای پایان دادن به چالش‌ها و مشکلات منطقه پیدا کنیم.

الکاظمی با تاکید بر اینکه روابط خارجی عراق مبتنی بر توازن و دوری از هرگونه صف بندی است، تصریح کرد: به همین دلیل عراق کشوری است که اجازه نخواهد داد هیچ‌گونه تهدیدی از سمت این کشور به ایران وارد شود به ویژه این که روابط بین دو کشور دارای تاریخ چند صد ساله است و ما باید از این روابط تاریخی دیرپا حمایت کنیم؛ همچنان که ما در عراق دفاع و حمایت از ایران را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد، اجازه نمی‌دهیم هیچ گونه تجاوز یا تهدیدی از سوی عراق یا اراضی این کشور علیه ایران انجام شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی از نخست وزیر عراق استقبال رسمی کردرئیس جمهوری اسلامی ایران در مراسمی رسمی از نخست وزیر عراق در تهران استقبال کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

الکاظمی:‌ دفاع از ایران را سرلوحه کارمان قرار می‌دهیم/ اطمینان می‌دهم از خاک عراق تهدیدی متوجه ایران نشود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 مصطفى_الکاظمی:‌ ما دفاع از ایران را در سرلوحه خود قرار می‌دهیم اجازه نمی‌دهیم تهدید علیه کشور دوستمان از خاک عراق صورت بگیرد ایران از نخستین کشورهایی بود که در کنار عراق ایستاد عراق هم به ایران کمک می‌کند تا ایران از چالش‌های اقتصادی عبور کند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جزییات حضور روز سه شنبه نخست وزیر عراق در تهرانجزییات حضور روز سه‌شنبه نخست وزیر عراق در تهران معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور: نخست وزیر عراق در سفر به ایران به دیدار رهبر انقلاب خواهد رفت و با رئیس‌جمهور و رییس مجلس دیدار و گفت و گو می‌کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نخست وزیر عراق وارد تهران شدنخست وزیر عراق وارد تهران شد مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به منظور دیدار و گفت و گو با مقام‌های ایران، در صدر یک هیات عالی‌رتبه سیاسی – اقتصادی دقایقی پیش وارد تهران شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق وارد تهران شدمصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق در اولین سفر خارجی خود پس از رسیدن به نخست وزیری، وارد تهران شده و قرار است تا ساعاتی دیگر با آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران دیدار کند. این دیدار اولین ملاقات حضوری آقای خامنه‌ای از زمان شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ظریف از بغداد راهی اقلیم کردستان عراق شدظریف پس از دیدار و گفتگو با سران قوا، سایر مقامات و شخصیت‌های ارشد عراقی لحظاتی پیش بغداد را به مقصد اقلیم کردستان عراق (اربیل) و گفتگو با مقامات آن منطقه ترک کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »