نبش قبر تاریخی در دزفول با هدف سرقت

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک مقبره قدیمی واقع در «کاشفیه» دزفول با هدف سرقت اشیاء تاریخی، حفاری و سپس بخشی از دیوار آن تخریب شد. رئیس نوسازی شهرداری دزفول بااعلام این خبر گفت «سارقان با هدف سرقت احتمالی مومیایی و دیگر آثار تاریخی اقدام به نبش قبر کرده بودند.» اخبار_ایران خوزستان

استان‌وایر- یک مقبره قدیمی واقع در «کاشفیه» دزفول با هدف سرقت اشیاء تاریخی، حفاری و سپس بخشی از دیوار آن تخریب شد.، رئیس نوسازی شهرداری دزفول این خبر را اعلام کرده و گفته که «احتمال می‌رود سارقان شب گذشته اقدام به این سرقت کرده باشند.»

شامدیل افزوده «سارقان با هدف سرقت احتمالی مومیایی و دیگر آثار تاریخی اقدام به نبش قبر کرده بودند که پس از ناکامی، اقدام به سرقت ۲ کتیبه و تخریب دیوار آن کرده‌اند.» ساختمان تاریخی کاشفیه محل عبادت و ریاضت سید صدرالدین کاشف دزفولی از علمای دزفولی بوده و ۲۵۰ سال قدمت دارد. سرقت از قبور، آرامگاه‌ها و مقبره برخی امام‌زاده‌ها در ایران طی سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته که تشدید فشار‌های اقتصادی می‌تواند یکی از مهمترین عوامل این افزایش باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پایگاه التاجی بغداد با پنج موشک هدف قرار گرفتپایگاه_التاجی بغداد با پنج موشک هدف قرار گرفت | منابع عراقی دوشنبه شب از هدف گرفتن پایگاه التاجی با پنج موشک خبر دادند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

لاری: در صورت تولید واکسن کرونا در سایر کشورها دسترسی به آن پیگیری خواهد شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت بهداشت: واکسنی برای کرونا در جهان ساخته نشده است دسترسی به واکسن_کرونا در صورت تولید در سایر کشورها نیز پیگیری خواهد شد تست‌های حیوانی واکسن کرونا در کشور ما انجام شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نرگس محمدی با فرزندش گفتگو کرد/وی منعی برای گفتگو با اعضای خانواده نداشتمرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: نرگس محمدی محکوم امنیتی که دوران مفته ای از گفتگو با فرزندانش در خارج از کشور بالاخره به صورت تلفنی با آنها گفت‌وگو کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جزئیات اولین تراکنش رسمی کانال مالی سوییس با ایرانجزئیات اولین تراکنش رسمی کانال مالی سوییس با ایران *این تراکنش مربوط به صادرات یک داروی ضد سرطان به ایران بوده است *این تراکنش نخستین تراکنش رسمی از طریق این کانال محسوب می‌شود *شمار زیادی از شرکت‌های سوییسی مشتاق به استفاده از این ساز و کار هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مبادله پول نقد در اردبیل ممنوع شدمبادله پول نقد در اردبیل ممنوع شد استاندار اردبیل با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: هرگونه انتقال و مبادله پول نقد در استان اردبیل ممنوع است تا با این کار از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کنسرت در کوهستان آلپ؛ علاقمندان از داخل خودرو به صدای خواننده گوش دادندعلاقمندان به موسیقی کلاسیک در روستای شارمه در غرب سوئیس با حفظ اصول فاصله‌گذاری اجتماعی و از داخل خودروهایشان به صدای ایلکر آرکایورک گوش دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »