ناوالنی، منتقد پوتین: پس از درمان به روسیه باز می‌گردم

25/06/1399 02:53:00 ب.ظ

الکسی ناوالنی،‌ منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین که به دلیل مسمومیت همچنان در بیمارستانی در برلین بستری است،‌ با انتشار تصویری از خود، از بهبود حالش خبر داده است؛ او گفته است پس از درمان به کشورش بازمی‌گردد.

الکسی ناوالنی،‌ منتقد برجسته دولت ولادیمیر پوتین که به دلیل مسمومیت همچنان در بیمارستانی در برلین بستری است،‌ با انتشار تصویری از خود نوشت می‌تواند بد ناوالنی روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور تصویری در حالت نشسته بر روی تخت بیمارستان به همراه همسر و فرزندانش منتشر کرد و نوشت که بدون دستگاه تنفس می‌تواند نفس بکشد.

او در این مطلب اینستاگرامی نوشت: «هنوز به سختی می‌توانم کاری انجام دهم، اما دیروز توانستم تمام طول روز را خودم نفس بکشم، واقعا خودم.»

پس از گزارش آلمان، دو کشور فرانسه و سوئد نیز با بررسی نتیجه معاینات پزشکی تایید کردند که او با عامل «نوویچوک» مسموم شده است. گازهای عصبی و گروه مواد شیمیایی موسوم به «نوویچوک» موادی‌ از کولین‌استراز به شمار می‌روند که در سال ۲۰۱۸ میلادی هم از آن برای مسموم کردن سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روسی در بریتانیا، استفاده شده بود.

مقام‌های اروپایی و آمریکا خواستار تحقیق شفاف در زمینه علت مسمومیت ناوالنی از سوی روسیه شدند. متحدان ناوالنی دولت روسیه را به دست داشتن در این مسمومیت متهم می‌گنند؛ اتهامی که مسکو آن را رد می‌کند. دیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین،‌ گفت مسکو برای شفاف‌سازی آنچه اتفاق افتاده صریح است، اما نیاز دارد اطلاعات آلمان در زمینه پرونده ناوالنی را در دست داشته باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

اخراج محیط‌بان خوزستانی منتقد مالچ پاشی

گفت‌وگوی دو رئیس جمهور؛‌ انتقاد شدید پوتین از «اتهام‌های بی اساس» ماکرون علیه روسیهاز سوی دیگر مسئولان بیمارستانی در برلین که الکسی ناوالنی به آنجا منتقل شده، بعد از ظهر روز دوشنبه از ادامه روند بهبود تدریجی چهره ناراضی روس خبر دادند و اعلام کردند که وی از این پس قادر است به صورت موقف تخت خود را ترک کند.

لوکاشنکو برای جلب حمایت پوتین در برابر معترضان داخلی به روسیه رفتالکساندر لوکاشنکو امیدوار است تا با جلب حمایت سیاسی رئیس جمهوری روسیه بتواند با موج اعتراض‌ها در داخل کشورش مقابله کند.

دیدار پوتین با لوکاشنکو در سوچی؛ روسیه ۱.۵ میلیارد دلار وام به بلاروس می‌دهد«وقتی کاملا اختیارش را از دست داد، جایگزینی وی برای مسکو آسان‌تر خواهد بود. کرملین در حال اتخاذ تصمیمی است تا طبق یک برنامه دقیق لوکاشنکو را برکنار کند.»

انتخابات محلی روسیه؛ پیروزی حزب حاکم و موفقیت مخالفان در برخی مناطق - BBC News فارسیبراساس نتایج رسمی انتخابات روز گذشته روسیه، حزب حاکم 'روسیه متحد' موفق شده است که بیشترین پیروزی را در آن به دست بیاورد. در همین حال مخالفان ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز موفق شده‌اند در برخی مناطق به پیروزی‌ برسند. شمارش آرا همچنان در برخی مناطق ادامه دارد اما مسئولان برگزاری انتخابات گفته‌اند که حزب روسیه متحده در بیش از دهها منطقه برنده انتخابات بوده است.

توزیع واکسن کرونا در روسیه آغاز شد- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimتوزیع واکسن_کرونا در روسیه آغاز شد وزیر بهداشت روسیه اعلام کرده است که پروسه توزیع واکسن کرونا را از امروز در تمام مناطق روسیه آغاز کرده است به گفته مقامات بهداشتی روسیه قرار است یک میلیارد واکسن تا سال آینده ساخته و توزیع شود