انتخابات محلی روسیه؛ پیروزی حزب حاکم و موفقیت مخالفان در برخی مناطق - BBC News فارسی

24/06/1399 10:23:00 ق.ظ

انتخابات محلی روسیه؛ پیروزی حزب حاکم و موفقیت مخالفان در برخی مناطق

براساس نتایج رسمی انتخابات روز گذشته روسیه، حزب حاکم 'روسیه متحد' موفق شده است که بیشترین پیروزی را در آن به دست بیاورد. در همین حال مخالفان ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز موفق شده‌اند در برخی مناطق به پیروزی‌ برسند. شمارش آرا همچنان در برخی مناطق ادامه دارد اما مسئولان برگزاری انتخابات گفته‌اند که حزب روسیه متحده در بیش از دهها منطقه برنده انتخابات بوده است. مخالفان دولت آقای پوتین می‌گویند که در انتخابات موفقیت‌هایی به دست آورده‌اند براساس نتایج رسمی انتخابات روز گذشته روسیه، حزب حاکم "روسیه متحد" موفق شده است که بیشترین پیروزی را در آن به دست بیاورد.

در همین حال مخالفان ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، نیز موفق شده‌اند در برخی مناطق به پیروزی‌ برسند.

شمارش آرا همچنان در برخی مناطق ادامه دارد اما مسئولان برگزاری انتخابات گفته‌اند که حزب روسیه متحد در بیش از دهها منطقه برنده انتخابات بوده است. مخالفان دولت هم اعلام کرده‌اند که موفقیت‌هایی در انتخابات به ویژه در سیبری به دست آورده‌اند.

انتخابات محلی روسیه؛ محکی برای آزمایش قدرت حزب حاکم این انتخابات در حالی برگزار شد که منتقدان عملکرد دولت در کاهش دستمزدها و نوع مدیریت شیوع ویروس کرونا را برجسته کرده بودند. انتخابات دیروز که یک انتخابات محلی بود بعنوان محک بزرگی برای حزب حاکم "روسیه متحد" که طرفدار ولادمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور است، بشمار می‌رفت. headtopics.com

حدود ۱۶۰ هزار نامزد در این انتخابات برای رسیدن به کرسی‌های پارلمان‌های محلی رقابت کردند و در بسیاری از مناطق نیز انتخابات فرمانداران برگزار شد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

پیروزی اصولگرایان در انتخابات قطعی نیست/ لاریجانی در حال حاضر اجماع هیچ جناحی را ندارد/ همه سلایق سیاسی باید بتوانند در انتخابات شرکت کنندیک تحلیل‌گر سیاسی اصولگرا، گفت: اینکه همه علایق سیاسی، همه جریان‌ها و حتی افراد مستقل بدون وابستگی جناحی بتوانند در انتخابات شرکت کنند اتفاق پسندیده‌ای است و همه باید تلاش کنند که همه افکار سیاسی که بخشی از جامعه را نمایندگی می‌کنند در انتخابات شرکت کنند اما این حرف به این معنا نیست که اگر همه جریان‌های سیاسی در انتخابات حاضر نباشند، الزاماً مشارکت پایین خواهد بود.

کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشورکاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشور سازمان هواشناسی ضمن اشاره به نفوذ جریان شمالی به سواحل دریای خزر از کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق خبر داد.

چرا در برخی از مرغداری ها مرغ ها یکدیگر را زخمی می کنند؟ویدیو های منتشر شده در فضای مجازی حاکی از آن است که در برخی از واحدهای مرغداری، مرغ ها دچار بیماری کانی بالیسم یا خودخوری طیور شده اند که در این بیماری مرغ ها با نوک زدن همدیگر را زخمی می کنند و برخی از آنها نیز تلف می شوند. بیماری که علت آن عدم تناسب در جیره غذایی، محیط نامناسب و تراکم بالا عنوان شده است.

هنوز وارد مباحث انتخاباتی نشده‌ایم/ حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ بدون کاندیدای اختصاصی بعید است/ از نظر تندروها مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ضرورتی نداردقائم مقام حزب اتحاد ملت تاکید کرد: هنوز هیچ بحث و‌ جمع‌بندی در مجموعه اصلاح‌طلبان در مورد نوع و‌ چگونگی ورود به انتخابات و یا مصادیق آن صورت نگرفته است، اما آنچه روشن است این است که بعید است اصلاح‌طلبان بدون حضور کاندیدای اختصاصی خود در انتخابات پیش رو مشارکت جدی داشته باشند.

انتخابات آمریکا: نظر چین در مورد بایدن و ترامپ چیست؟ - BBC News فارسیمعمولا برای رأی دهندگان آمریکایی، همایش های رسمی نمایندگان دو حزب دموکرات و جمهوریخواه فرصتی است برای این که با عقاید رئیس جمهور بعدی در باره سیاست داخلی کشورشان آشنا شوند.

کرونا در ایران؛ حفاظت از مقام‌های نظام در اولویت است