ناتو در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان یک پایگاه فضایی می‌سازد | DW | 22.10.2020

01/08/1399 05:00 ب.ظ

وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو تصمیم دارند در منطقه فالتس آلمان یک پایگاه فضایی ایجاد کنند. این پایگاه فضایی قرار است در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان ایجاد شود. هدف مقابله با حمله به سامانه‌های ماهواره‌ای اعلام شده است.

وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو تصمیم دارند در منطقه فالتس آلمان یک پایگاه فضایی ایجاد کنند. این پایگاه فضایی قرار است در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان ایجاد شود. هدف مقابله با حمله به سامانه‌های ماهواره‌ای اعلام شده است. ناتو اعلام کرده است که کشورهای چین و روسیه جنگ‌افزارهایی برای حمله به سامانه‌های ماهواره‌ای ایجاد کرده‌اند. هدف از این حملات تخریب و یا از کار انداختن سامانه‌های ماهواره‌ای اعلام شده است.

سامانه‌های ماهواره‌ای عملا نقش تعیین کننده‌ای در ارتباطات و ناوبری جهانی ایفا می‌کنند. این پایگاه فضایی وظیفه دارد با شناسایی به موقع چنین حملاتی، از سامانه‌های ماهواره‌ای دفاع کند.

به این ترتیب، فضا نیز به پنجمین عرصه فعالیت‌های نظامی و دفاعی ناتو تبدیل شده است. تا کنون ناتو چهار زمینه‌ برای فعالیت اعضای خود به رسمیت می‌شناخت.

ادامه مطلب:
dw_persian »

بزرگ‌ترین تخریب آثار هنری در آلمان؛ به ۷۰ شیء در موزه‌های برلین آسیب زدندخرابکاران در روز روشن و در ساعات کار موزه، عملیات خود را انجام داده‌اند و در برخی موارد گونه‌ای ماده روغنی را روی تابلوهای نقاشی در چند موزه‌ معروف برلین پاشیده‌اند. اینقدر دنبال کلیک دزدی بودید و همه جا واسه خبر خوندن طرف رو مجبور به کلیک اجباری کردید که الان سایت خودتون هم عین این سایت های زرد پر تبلیغات اسپم شده و اصلا مطلب نوشته شده قابل خوندن نیست. احتمال داره چون این آثار از کشورهای دیگر دزدیده شده اند ، ملتی احساساتی تصمیم گرفتند این آثار را از بین ببرند، واقعا چرا دزدیدند که دزدیدند به شما چه المان کشور قویه و هر کاری دوست داره میکنه، چه کلت پررویی پیدا میشه ها مگر شما فرهنگ ندارید، زنده باد آنارشیسم

آمار روزانه ابتلا به کرونا در آلمان پنج‌رقمی شد | DW | 22.10.2020برای اولین بار از آغاز پاندمی کرونا در آلمان تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در عرض ۲۴ ساعت به ۱۱ هزار و ۲۸۷ نفر رسید. در سایر کشورهای اروپایی نیز ابتلا به این ویروس به سرعت در حال انتشار است.

ویدئو؛ پزشکان در بارسلون در اعتراض به مشکلات، لباس‌های خود را درآوردندپزشکان اعلام کردند که درآوردن لباس به معنای فقدان حمایت‌ها و مراقبت‌هایی است که هنگام انجام کار خود احساس می‌کنند. مشکلشون چیه? از لباساشون خوششون نمیاد. دکتر لخت ندیده بودیم که دیدیم دکی_لختش_قشنگه از نظر یورو نیوز این هم به خاطر ترامپه😏😏😏

کرونا در ایران؛ فوت بیش از ۱۰۰۰ نفر در ۷۲ ساعت اخیر بر اساس آمارهای رسمی

۱۱ زن در اثر ازدحام جمعیت برای دریافت ویزای پاکستان در جلال آباد افغانستان جان باختندبیش از ۳ هزار افغان برای دریافت ویزای پاکستان در یک زمین فوتبال در نزدیکی کنسولگری پاکستان در شهر جلال آباد تجمع کرده بودند. 😂😂😂😂😂 امیدوارم برادران و خواهران افغانستانی در کشورشان به آرامش برسند تقصير مسيحيا بوده يا يهوديا😂😂😂😂

سفیر آذربایجان در ژاپن: شواهدی دال بر استخدام تروریست‌های خارجی توسط ارمنستان در اختیار داریم

ناتو تصمیم دارد در پایگاه هوایی آمریکا در رامشتاین آلمان یک پایگاه فضایی ایجاد کند. ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان دفاعی آتلانتیک شمالی (ناتو) گفته است که هدف از ایجاد این پایگاه فضایی مقابله با حملات احتمالی به سامانه‌های ماهواره‌ای و ناوبری جهانی است.

ناتو اعلام کرده است که کشورهای چین و روسیه جنگ‌افزارهایی برای حمله به سامانه‌های ماهواره‌ای ایجاد کرده‌اند. هدف از این حملات تخریب و یا از کار انداختن سامانه‌های ماهواره‌ای اعلام شده است.

سامانه‌های ماهواره‌ای عملا نقش تعیین کننده‌ای در ارتباطات و ناوبری جهانی ایفا می‌کنند. این پایگاه فضایی وظیفه دارد با شناسایی به موقع چنین حملاتی، از سامانه‌های ماهواره‌ای دفاع کند.

به این ترتیب، فضا نیز به پنجمین عرصه فعالیت‌های نظامی و دفاعی ناتو تبدیل شده است. تا کنون ناتو چهار زمینه‌ برای فعالیت اعضای خود به رسمیت می‌شناخت.

سه عرصه از دامنه عملکرد کشورهای عضو ناتو عبارت بودند از هوا، دریا و عملیات زمینی. از سال ۲۰۱۶، عرصه دفع حملات سایبری نیز به شمار وظایف و عملکرد ناتو افزوده شد. اکنون عملیات فضایی رکن پنجم عملکرد کشورهای عضو این پیمان را شکل می‌دهد.استولتنبرگ اعلام کرده است که ایجاد این پایگاه فضایی در آلمان گامی در راستای میلیتاریزه کرده فضا و آنچه به"جنگ ستارگان" شهرت یافته، نیست، بلکه عملا هدف از آن گردآوری اطلاعات درباره خطرات احتمالی است که امنیت ماهواره‌ای را تهدید می‌کنند.