ناآرامی در روستای ابوالفضل با شکایت بنیاد مستضعفان

06/06/1399 10:01 ق.ظ

گزارشها از درگیری ماموران امنیتی و پلیس با گروهی از ساکنان روستای_ابوالفضل در اهواز حکایت دارد. این درگیری‌ها روز چهارشنبه زمانی آغاز شد که ماموران شهرداری با شکایت بنیاد_مستضعفان قصد داشتند تعدادی از خانه‌های روستا را تخریب کنند. اخبار_ایران خوزستان

این درگیری‌ها روز چهارشنبه روی داده که پلیس در آن از گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای استفاده کرده است. فرمانده نیروی انتظامی اهواز در عین حال تیراندازی ماموران به سوی مردم معترض در این روستا را تکذیب کرده است.

فیلم‌هایی که از این درگیری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که پلیس اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کرده و چند نفر نیز در پی اصابت گلوله ساچمه‌ای زخمی شده‌اند. این درگیری‌ها زمانی آغاز شد که ماموران شهرداری با شکایت بنیاد مستضعفان قصد داشتند تعدادی از خانه‌ای این روستا را تخریب کنند.

علی بیرانوند، معاون دادستان اهواز هم گفته اهالی این روستا اقدام به «تملک غیرقانونی زمین‌های بنیاد مستضعفان» و «زمین‌خواری» کرده‌اند. بیرانوند در عین حال شلیک گلوله ساچمه‌ای از سوی نیرو‌های پلیس را تائید کرده و گفته این اقدام «برای کنترل اوضاع و جلوگیری از صدمه جانی به افراد» صورت گرفته است. headtopics.com

روستای ابوالفضل ۳۰۰ خانوار دارد و بنیاد مستضعفان با ادعای مالکیت زمین‌های آن به دنبال تخریب روستا است.

ادامه مطلب:
iranwire »

نیروهای بیشتری برای فرونشاندن ناآرامی در ویسکانسین اعزام شدند - BBC News فارسیدر پی ناآرامی هایی که به دلیل تیراندازی پلیس به یک مرد سیاهپوست در شهر کنوشا در ویسکانسین روی داده، نیروهای بیشتری به این شهر اعزام شده اند.

شیوع شتابان کرونا در ایتالیا و فیلیپین؛ تلفات در ایران از ۲۱ هزار نفر گذشتهمزمان با عبور تعداد جانباختگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایران از مرز ۲۱ هزار نفر، شیوع ویروس کرونا در ایتالیا به بالاترین حد در سه ماه گذشته رسید و فیلیپین نیز به کانون جدید همه‌گیری این ویروس بدل شد.

مایک پمپئو و مقامات امارات متحده عربی در مورد تاثیر بدخواهانه ایران در منطقه گفت‌وگو کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تخلفات گسترده در بزرگ‌ترین معدن مس خاورمیانه؛ پای همه در میان است

سفر ۷۴ گردشگر خارجی در ۳ ماه اول سال/ احداث منطقه آزاد گردشگری در ایرانوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در سه ماه نخست امسال با وجود کرونا ۷۴ نفر ورودی گردشگر خارجی داشت. گردشگری نزدیک به صفر شد و ۱۲ هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد که برای جبران آن فقط ۱۷۵ میلیارد تومان به شرط حفظ مشاغل پرداخت شد. این وام جذاب نبود؛ سومین بسته حمایتی جبران خسارت کرونا در راه است.

بیش از ۵۰ درصد فروش دارو در اختیار دولت/ بازار کار داروسازی در حال اشباعنایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه بازار کار داروسازی در کشور و در داروخانه ها در حال اشباع است، از بی توجهی به حضور داروسازان در بیمارستانها و بالین انتقاد و بر لزوم بازتعریف جایگاه داروسازان در نظام سلامت و ایجاد زمینه های جدید اشتغال در این حوزه تاکید کرد.

استان وایر- گزارش‌ها از درگیری ماموران امنیتی و پلیس با گروهی از ساکنان روستای «ابوالفضل» اهواز حکایت دارد.

این درگیری‌ها روز چهارشنبه روی داده که پلیس در آن از گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای استفاده کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی اهواز در عین حال تیراندازی ماموران به سوی مردم معترض در این روستا را تکذیب کرده است.

فیلم‌هایی که از این درگیری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که پلیس اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کرده و چند نفر نیز در پی اصابت گلوله ساچمه‌ای زخمی شده‌اند.

این درگیری‌ها زمانی آغاز شد که ماموران شهرداری با شکایت بنیاد مستضعفان قصد داشتند تعدادی از خانه‌ای این روستا را تخریب کنند.

علی بیرانوند، معاون دادستان اهواز هم گفته اهالی این روستا اقدام به «تملک غیرقانونی زمین‌های بنیاد مستضعفان» و «زمین‌خواری» کرده‌اند.

بیرانوند در عین حال شلیک گلوله ساچمه‌ای از سوی نیرو‌های پلیس را تائید کرده و گفته این اقدام «برای کنترل اوضاع و جلوگیری از صدمه جانی به افراد» صورت گرفته است.

روستای ابوالفضل ۳۰۰ خانوار دارد و بنیاد مستضعفان با ادعای مالکیت زمین‌های آن به دنبال تخریب روستا است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: