میزها مقصرند؟!\r\n\r\n

19/03/1401 04:02:00 ب.ظ

بین این‌ور میز و آن‌ور میز در كشورمان دره‌ای ژرف است و حیرت‌انگیز. مسئولی كه ممكن است تا چند روز و ماه پیش در آن‌ور میز دستوراتی داده، وقتی از سمتش كنار میرود و در قالب یك شهروند اظهارنظر میکند، گاه سخنانی میگوید كه شباهتی با نظراتش در دوران مسئولیتش ندارد

بین این‌ور میز و آن‌ور میز در کشورمان دره‌ای ژرف است و حیرت‌انگیز. مسئولی که ممکن است تا چند روز و ماه پیش در آن‌ور میز دستوراتی داده و براساس‌آن اقداماتی صورت گرفته، وقتی از آن سمت و پشت آن میز کنار می‌رود و در قالب یک شهروند فاقد سِمت و میز و صندلی و در قامت کارشناس به اظهارنظر درباره همان موضوع می‌پردازد، گاه سخنانی بیان می‌کند که شباهتی با نظرات او در دوران مسئولیتش ندارد. 1- در خبری که به‌تازگی اتاق بازرگانی از یکی از جلسات کمیسیون «کسب‌وکار» خود منتشر کرده، رئیس سابق سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به نقد سیاست قیمت‌گذاری پرداخته و از‌ جمله گفته است: «در شیوه قیمت‌گذاری، اثر ‌‌‌بهره‌‌‌وری در قیمت مورد...

1- در خبری که به‌تازگی اتاق بازرگانی از یکی از جلسات کمیسیون «کسب‌وکار» خود منتشر کرده، رئیس سابق سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به نقد سیاست قیمت‌گذاری پرداخته و از‌ جمله گفته است: «در شیوه قیمت‌گذاری، اثر ‌‌‌بهره‌‌‌وری در قیمت مورد توجه قرار نمی‌گیرد و متعاقب این رویه، بنگاه نیز به دلیل زیان‌‌‌هایی که متحمل می‌شود، به دنبال کاهش قیمت نمی‌رود. این یکی از مشکلات شیوه قیمت‌گذاری در کشور است» (رسانه‌ها 1401.03.10). این نقد ایشان ظاهرا مورد توجه سایر اعضای حاضر در جلسه که عمدتا فعالان بخش خصوصی‌اند قرار می‌گیرد، به طوری که پیشنهاد ایشان مبنی بر تهیه «پیشنهادی برای حذف قیمت‌گذاری دستوری با ادبیات دولت» مورد استقبال اعضا قرار گرفته و تصویب می‌شود.

2- «مراقبت از لانه مرغان را به روباه نسپارید»، عبارتی است که جیمز بوکانان اقتصاددان برجسته پس از دریافت جایزه نوبل اقتصاد در سال 1986 در توضیح «نظریه انتخاب عمومی» که به خاطر آن، این جایزه را کسب کرده بود، می‌گوید.

ادامه مطلب:
شرق »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

گزارش سازمان ملل: اسرائیل عامل اصلی تنش و درگیری در سرزمین‌های فلسطینی استوزارت خارجه اسرائیل در نخستین واکنش به گزارش کمیسیون تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد آنرا «مغرضانه»، برآمده از «نفرت نسبت به دولت اسرائیل» و شکل گرفته «بر اساس مجموعه‌ای مطول از گزارش‌های جانبدارانه و مغرضانه» خوانده است. سازمان ملل ۷۰ سال عقبه. سازمان ملل گوه زیادی میخوره. سازمان ملل غلط کرد ..‌ مثل همیشه لال بمونه بهتره ..

نمایندگی آمریکا در آژانس: درخواست‌های ایران عامل شکست احیای برجام استنمایندگی آمریکا در آژانس می‌گوید: ایران باید درخواست‌های خود را برای لغو تحریم‌هایی که بوضوح فراتر از برجام بوده و اکنون مانع دستیابی ما به یک توافق است، کنار بگذارد. آمریکا غلط کرده حرف مفت میزنه زورگویی هم حدی داره یانکی بی اصالت گلایه لوطی یانکی از عنتر شیعی‌اش!

سازمان ملل: اشغال اراضی فلسطینیان توسط اسرائیل دلیل اصلی تنش‌ در منطقه استکمیسیون مستقل سازمان ملل اولین گزارش خود درباره موارد نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی

صالح نیکبخت: جان اسکندر لطفی٬ فعال زندانی حقوق صنفی معلمان در خطر استصالح نیکبخت وکیل اسکندر لطفی، فعال زندانی حقوق صنفی معلمان، روز چهارشنبه نسبت به وضعیت موکلش ابراز نگرانی کرده است.

دعوت به همکاری ازطریق صدور قطعنامه ناامیدکننده است/ایران حق دارد در رویکردش باآژانس بازنگری کندسرپرست نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، در جریان بررسی قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی به همراه آمریکا با موضوع درخواست از ایران جهت همکاری با آژانس که با ۳۰ رأی موافق، ۲ رای مخالف روسیه و چین، و ۳ رای ممتنع هند، پاکستان و لیبی به تصویب شورای حکام رسید، ضمن محکومیت شدید این اقدام گفت که این اقدام با انگیزه سیاسی و مغرضانه از سوی برخی از کشورهای عضو شورای حکام انجام شد. چرا از اسم ایران استفاده میکنید؟ شماها شمایید و ما ایران. هر کسی که به هر صورتی بر تبل شماها میکوبه از شماست. کدوم ایرانی که جنگ بخواد یا دنبال کشتار باشه. کدوم ایرانی به ایرانی شلیک کنه. شماها شمایید و ما ایران.

«خانه آزادی»: حمله رژیم‌های دیکتاتوری به مخالفان خود در آمریکا افزایش یافته استاندیشکده «خانه آزادی» در جدیدترین گزارش خود، نوشته است، رژیم‌های دیکتاتوری حملات خود علیه مخالفان و منتقدان خود در ایالات متحده آمریکا را به شدت افزایش