مکرون: تنش‌ها بیشتر شده، شانس دیدار روحانی و ترامپ کمتر

01/07/1398 03:36:00 ب.ظ

امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه ابراز امیدواری کرد که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره ایران «اتفاقی بیفتد»، هر چند که به گفته او حملات اخیر علیه تاسیسات نفتی عربستان_سعودی اوضاع را «تغییر داده» است.

امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه ابراز امیدواری کرد که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره ایران «اتفاقی بیفتد»، هر چند که ب مکرون روز دوشنبه اول مهرماه، سوار بر هواپیما، به خبرنگارانی که او را همراهی می‌کردند، گفت: «آیا بخت‌های یک دیدار [میان روحانی و ترامپ] با این حملات افزایش یافته است؟ نه. باید واقع‌بین باشیم. ما به خوبی می‌بینیم که تنش‌ها در حال افزایش است.

»

امانوئل مکرون درباره عامل اصلی حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی نیز گفت که می‌خواهد «خیلی محتاط» باشد. او تاکید کرد: «باید در نسبت دادن [این حملات] خیلی محتاط باشیم. در این لحظه سرنخ‌هایی وجود دارد، اما این بمباران در ذات خود یک اقدام جنگی بود که فضا را تغییر می‌دهد و اوضاع جدیدی می‌سازد.»

احتیاط رییس جمهوری فرانسه در حالی است که نخست وزیر بریتانیا گفته «به احتمال بسیار زیاد» ایران پشت حملات موشکی و پهپادی علیه دو تاسیسات نفتی عربستان سعودی بوده است. جانسون گفت: «من می‌توانم به شما بگویم که بریتانیا مسئولیت حملات علیه تاسیسات آرامکو را با احتمال بسیار زیاد به ایران نسبت می‌دهد.» headtopics.com

اقای مکرون مردم کشور خودت تورا قبول ندارند گوه خوری اخوندارو نکن جاکش ادم فروش

اما مکرون گفت: «نمی‌خواهم درباره این تنش و نقش ایران داستان‌سرایی کنم، اما ایرانی‌ها در مسیر افزایش تنش‌ها هستند که یک خطای استراتژیک برای خودشان و همچنین منطقه و امنیت جمعی است.»

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

مکرون: شانس دیدار روحانی و ترامپ افزایش نیافته استمکرون: شانس دیدار روحانی و ترامپ افزایش نیافته است رئیس‌جمهور فرانسه درباره احتمال دیدار حسن روحانی و دونالد ترامپ در نیویورک گفت که فرصت انجام گفت‌وگوهایی وجود دارد.

احمدولی مسعود؛ نامزدی که به 'دموکراسی تفاهمی' در افغانستان معتقد استاحمدولی مسعود یکی از نامزدان این دوره انتخابات ریاست جمهوری است که خود را 'محور جهاد و جبهه مقاومت و از همرزمان پیشین احمدشاه مسعود' برادرش می‌داند. او در پی تحقق طرحی موسوم به 'اجندای ملی' است که در آن به گفته خودش روش‌های دست یافتن به 'صلحی پایدار' شرح داده شده است.

ایران: کشتی بریتانیایی آزاد است که برودسخنگوی دولت ایران: کشتی بریتانیایی آزاد است که هر وقت خواست برود. باور نمیشه کرد که این رفتارهای فقها بذون هماهنگی غربیها وشرقی ها باشه . همه باهم برای چپاول وبه فلاکت رساندن مردم ایران با هم کنارآمده اند . آزادی کشتی انگلیس مشروط است.

مصباحی‌مقدم: آخوند یک نظام مقدس هستیم که در رأس آن رهبری ولی فقیه استغلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون ندیدم یک روحانی وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی شود یا پستی از پست‌های اقتصادی، صنعت و معدن کشور را در اختیار داشته باشد، اما کسانی که پست‌های اقتصادی را به دست گرفتند، کارکردهایی داشتند که دامن‌گیر روحانیت شده است. پس تصمیم داری تو انتخابات شرکت کنی؟!

تاج:‌ فضایی ایجاد نشود که نتوان از حضور بانوان در ورزشگاه دفاع کردرئیس فدراسیون فوتبال: *برای بازی با کامبوج بانوان می‌آیند و امیدوارم رعایت‌های لازم صورت بگیرد تا زمینه حضور بانوان خدشه‌دار نشود *فضایی به وجود نیاید که نشود از حضور بانوان دفاع کرد

جانی که فدای خانواده شدسنندج - ایرنا - هفته گذشته پرستار جوان سنندجی در یک اقدام انسان دوستانه و برای خاموش کردن آتش در یکی از کوه‌های اطراف سنندج و نجات جان ۲ تن از اعضای خانواده اش، جان خود را از دست داد.