مکاتبه فراکسیون حقوق شهروندی با روسای سه قوه برای ارائه گزارش عملکرد در زمینه حقوق شهروندی

09/07/1398 11:08:00 ب.ظ

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی: مکاتبه‌ای با روسای قوی سه گانه داشتیم تا گزارش عملکرد و برنامه‌های آتی خود را برای مردم و فراکسیون ارائه کند

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس از مکاتبه این فراکسیون با روسای قوای سه گانه برای ارائه گزارش عملکرد خود در زمینه حقوق شهروندی خبر داد. وی اضافه کرد:‌ وقتی این نامه‌ها نگاشته می‌شود اولین چیزی که به ذهن متبادر می‌شود این است که شعاری و فرمالیته است اما ما می‌دانیم حلقه اتصال تمام ملت به مفهوم حقوق عمومی وابسته است. چیزی که مردم در زندگی روزمره با آن درگیر هستند.

وی ادامه داد: رهبری در جلسه با نمایندگان مجلس خبرگان صحبت هایی داشتند. ایشان تاکید کردند در حقوق عمومی باید نسبت به همه مردم یکسان نگاه کنیم، مذهب و طایفه تاثیری ندارد. نباید اجازه دهیم در کشور ناامنی باشد نه برای مسلمان نه برای غیر مسلمان، نه برای کسانی که به نظام وفادارند و نه برای کسانی که به نظام وفادار نیستند؛ امنیت و آزادی باید برای همه باشد. ایشان بیان داشتند حفظ حقوق عمومی متعلق به همه مردم است.

وی ادامه داد: بنده این بیانات رهبری را در ادامه آن حق الناس انتخابات می دانم، این بیانات را ادامه آن صحبت رهبری می دانم که در آستانه انتخابات سال ۹۶ اعلام کردند که مردم بیایند و رای دهند حتی اگر نظام را قبول نداشته باشند اما ایران را که قبول دارند. headtopics.com

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس تاکید کرد: معادلات اساسی در حوزه دموکراسی دو مولفه است یکی مالیات و دیگری رای.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آمریکا محدودیت روادید مقامات کوبا به دلیل نقض حقوق کارگران را افزایش دادآمریکا محدودیت روادید مقامات کوبا به دلیل نقض حقوق کارگران را افزایش داد مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شامگاه دوشنبه هشتم مهر ماه با انتشار بیانیه‌ای این برنامه پزشکی را نه یک اقدام بشردوستانه، که محل درآمدی برای همدستان کاسترو، خواند.

نظرسنجی حقوق کارگران و معلماننظرسنجی حقوق کارگران و معلمان لطفا در نظرسنجی ایران وایر شرکت کنید. این نظرسنجی‌ها به منظور بهبود کیفیت پوشش اخبار کارگران و فعالان صنفی در ایران‌وایر منتشر می‌شوند. ريتوييت لطفا

جایزه حقوق بشری اتحادیه اروپا به فعال زندانی اویغور در چین رسیدشورای اروپا جایزه حقوق بشری سال ۲۰۱۹ خود، موسوم به جایزه واتسلاو هاول، را به طور مشترک یک روشنفکر از اقلیت مسلمان اویغور زندانی در چین و جوانان فعال در زمینه حقوق بشر در بالکان اهدا کرد.

نظرسنجی حقوق کارگران و معلماننظرسنجی حقوق کارگران و معلمان لطفا در نظرسنجی ایران وایر شرکت کنید. این نظرسنجی‌ها به منظور بهبود کیفیت پوشش اخبار کارگران و فعالان صنفی در ایران‌وایر منتشر می‌شوند.

دیدار پوتین و روحانی در ارمنستانقرار است روسای جمهور ایران و روسیه در ارمنستان با یکدیگر دیدار کنند.

دو هفته پس از مرگ مادرش و برای اولین بار پس از ۵ سال زندان، سعید شیرزاد به مرخصی اعزام شدسعید شیرزاد، زندانی سیاسی و فعال حقوق کودک، برای اولین بار در دوران محکومیتش به مرخصی کوتاه مدت رفت.