مورالس؛ از اوج تا فرود رئیس جمهوری که نماد تغییرات بود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

مورالس؛ از اوج تا فرود

استعفای غافلگیرکننده یا همانطور که خود اوو مورالس می‌گوید «کودتای نظامیان» علیه او، توجه جهانیان را به بولیوی معطوف کرده است. اولین رئیس جمهوری بومی بولیوی که خود کشاورز بوده چهارده سال پیش آمد تا برابری و عدالت را در بولیوی به واقعیت بدل کند.

مورالس مانند اغلب بومی‌های این کشور در فقر کامل بزرگ شد. او چهار برادر و خواهر خود را در کودکی از دست داد. وی که به کشت کوکا مشغول بود پس از آنکه سمت رئیس سندیکای کشاورزان کوکا را از آن خود کرد بنوعی وارد دنیای سیاست شد. او پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: «زمان آن رسیده است تا به تاریخ وحشتناک غارت منابع طبیعی این کشور پایان بدهیم و برای اینکار ابتدا باید تبعیض و نفرت را در کشور پاک کنیم.»در زمان ریاست جمهوری اوو مورالس تعداد فقرا کاهش پیدا کرد.

بومی‌هایی که مخالف ساخت و ساز و ویرانی جنگل های آمازون بودند دشمنی با مورالس را در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ آغازکردند. صدها هزارتن از این بومی‌ها در سال ۲۰۱۱ در مخالفت با ساخت یک بزرگراه در آمازون به خیابان آمدند اما سرکوب شدنداز سوی دیگر فساد اداری و مالی در این کشور در سال‌های اخیر افزایش یافت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نایب رئیس دوم سنای بولیوی خود را رئیس جمهوری موقت اعلام کردبا کناره‌گیری اوو مورالس، رئیس جمهوری سابق بولیوی و پناهندگی او به مکزیک، نایب رئیس سنای این کشور خود را رئیس جمهوری موقت اعلام و سوگند یاد کرده اما این سمت به تصویب نمایندگان کنگره نرسیده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واعظی : رئیس جمهوری در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداردرییس دفتر روحانی: رئیس جمهوری می‌گوید که مبارزه با فساد باید برای همه بخش‌ها و همه قوا باید باشد، نمی‌شود که این مبارزه فقط در ارتباط با دولت باشد، نه اینکه نباید این روند در دولت نباشد بلکه در قوه قضاییه هم باید باشد. رییس دفتر رییس جمهوری: حق مردم است بدانند که قضات اخراج شده چه کسانی هستند و محاکمه آنها کجا انجام می‌شود که اگر فساد انجام داده‌اند مانند بقیه شفاف شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری آمریکا فرمان تحریم ایران را تمدید کرددفتر رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که دونالد ترامپ با اعلام اینکه روابط با ایران هنوز به حالت عادی باز نگشته و روند اجرای توافق الجزایر هنوز ادامه دارد، فرمان اعلام وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران و محدودیت‌های ناشی از آن را به مدت یک سال دیگر تمدید کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری مستعفی بولیوی ادعای خیابان‌خوابی کرداوو مورالس پس از استعفاء از مقام ریاست جمهوری بولیوی و پناهندگی به مکزیک تصویری از خیابان‌خوابی و آوارگی خود منتشر کرد. اقدامی که دستمایه تمسخر او با به راه افتادن ‌هشتگ چالش‌قربانی در شبکه‌های اجتماعی شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اگر رئیس جمهور می‌خواست درباره برادرش صحبت کند پیش از این حرف می‌زد/ سخنان رئیس جمهوری برمبنای حافظ قانون اساسی بیان شدرئیس دفتر رئیس‌جمهور با انتقاد از عده‌ای که مواضع رئیس‌جمهور را به برادر وی مرتبط می‌کنند گفت: اگر رئیس‌جمهور می‌خواست در باره برادرش صحبت کند پیش از این، حرف می‌زد، نه حالا که همه چیز تمام شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تحقیقات استیضاح ترامپ؛ از استراتژی جمهوری خواهان تا اعتبار شاهدانجلسات تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، بالاخره از حالت محرمانه خارج می شود. این فرآیند برای بیش از یک ماه در پشت پرده ای از اسرار جریان داشته است؛ فرآیندی که می تواند به رای گیری در سنا در مورد برکناری آقای ترامپ منجر شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »