موج تازه هراس در پی کشف ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد

23/05/1399 05:41 ب.ظ

به گفته مقام‌های محلی چین، در دو شهر این کشور آثار ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد وارداتی و بسته‌بندی‌شان مشاهده شده است. این مساله به وحشت از این‌که محموله‌های غذایی آلوده به بروز موج جدید ابتلا به کرونا منجر شود دامن زده است.

این مساله به وحشت از این‌که محموله‌های غذایی آلوده به بروز موج جدید ابتلا به کرونا منجر شود دامن زده است.

مقام‌های محلی چین روز پنجشنبه اعلام کردند نمونه‌ای از بال مرغ یخ‌زده وارداتی از برزیل به شهر شنژن و بسته‌بندی میگوی منجمد اکوادوری در شهر شیان به ویروس کرونا آلوده بوده‌اند. انتشار این خبر یک روز پس از آن بود که آثار ویروس عامل کووید‌ـ‌۱۹ در بسته‌بندی میگوی منجمد اکوادوری در شهری در استان آن‌هویی نیز گزارش شد.

مقام‌های بهداشت و درمان شهر شنژن تمام کسانی را که احتمال می‌رفت با محصولات غذایی مشکوک به آلودگی در تماس باشند ردیابی کردند و از آن‌ها آزمایش کرونا گرفتند. پاسخ تمام آزمایش‌ها منفی بود. یکی از صادرکنندگان گوشت برزیل در این مورد به رویترز گفت: «سخت می‌شود گفت مرغ‌های منجمد در کدام مرحله آلوده شده‌اند.» headtopics.com

علاوه بر بررسی تمام کانتینرهای گوشت و محصولات دریایی که از بندرهای اصلی وارد می‌شوند، چین از میانه ماه ژوئن، واردات گوشت از برخی کشورها، از جمله برزیل، را به‌طور موقت متوقف کرده است. رییس آزمایشگاه میکروب‌شناسی مرکز ملی ارزیابی ایمنی غذا در چین در ماه ژوئن در مورد احتمال آغاز مجدد موج ابتلا به کرونا در اثر مواد غذایی منجمد آلوده هشدار داد.

ادامه مطلب:
IranIntl »

پرزيدنت ترامپ و جو بایدن در مورد چگونگی بهبودی آمریکا از همه‌گیری ویروس کرونا اختلاف‌نظر دارند🔺پرزيدنت ترامپ و جو بایدن در مورد چگونگی بهبودی آمریکا از همه‌گیری ویروس کرونا اختلاف‌نظر دارند ⚡️پرزیدنت ترامپ و جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین، ارزیابی‌های بسيار متفاوتی را در مورد تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر آمریکا و سرعت بهبودی کشور، ارائه دادند

کرونا در ایران؛ سرعت انتقال ویروس ۹ برابر شده اما کنکور به تاخیر نمی‌افتد

ثبت بالاترین آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در لبنان

کرونا در آفریقای جنوبی؛ 259 جان باخته در یک روز

کرونا در افغانستان؛ وزارت صحت: در محرم اجتماعات بزرگ راه اندازی نکنید - BBC News فارسیوزارت صحت/بهداشت افغانستان از شهروندان این کشور خواسته در ماه محرم از تجمعات در اماکن سربسته جلوگیری کرده و اجتماعات بزرگ را راه اندازی نکنند. این وزارت گفته اکنون میزان وقایع مثبت در نمونه‌های آزمایش شده از حداکثر هفتاد درصد به پانزده درصد کاهش یافته اما هنوز هم باید کرونا جدی گرفته شود.

کرونا در ایران؛ مرگ ۱۷۴ نفر در شبانه‌روز گذشته، درمان بیماری تحت‌الشعاع تحریم‌های آمریکارئیس سازمان نظام پزشکی ایران درباره چرایی بیشتر بودن آمارهای غیررسمی نسبت به آمارهای رسمی مبتلایان کرونا می‌گوید: «طبق پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی، آمار باید بر اساس تست 'پی سی آر' اعلام شود. در دنیا اینگونه است و این تست مرجع آمار است.»