پرزيدنت ترامپ و جو بایدن در مورد چگونگی بهبودی آمریکا از همه‌گیری ویروس کرونا اختلاف‌نظر دارند

23/05/1399 05:54 ق.ظ

🔺پرزيدنت ترامپ و جو بایدن در مورد چگونگی بهبودی آمریکا از همه‌گیری ویروس کرونا اختلاف‌نظر دارند ⚡️پرزیدنت ترامپ و جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین، ارزیابی‌های بسيار متفاوتی را در مورد تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر آمریکا و سرعت بهبودی کشور، ارائه دادند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. پرزیدنت ترامپ و جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا، روز چهارشنبه ارزیابی‌های بسيار متفاوتی را در مورد تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر ایالات متحده و سرعت بهبودی کشور، ارائه دادند.

بایدن، که برای نخستین بار به همراه سناتور دموکرات کامالا هریس به عنوان فرد پیشنهادی خود برای سمت معاون رئیس‌جمهوری در ولمینگتون، واقع در ایالت دلاوِر، در برابر دوربین حضور پیدا کرده بود، بر شمار بالای قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده تاكيد کرد.

کامالا هریس نیز ضمن تایید ارزیابی بایدن، افزود که «این ویروس تقریبا بر همه کشورها تاثیر گذاشته است. اما این [ویروس کرونا] به آمریکا بدتر از هر کشور پیشرفته دیگری ضربه زده است.» پرزیدنت ترامپ، که تنها دقایقی پس از سخنرانی‌های بایدن و هریس، در کاخ سفید در واشنگتن با خبرنگاران سخن می‌گفت، استدلال‌هایی را ارائه داد که به شدت مخالف اظهارات بایدن و هریس بود.

پرزیدنت ترامپ گفت: «شمار موارد به هیچ وجه مهمترین مقیاس اندازه‌گیری نیست.» وی افزود که «حقیقت این است که ما به این خاطر موارد بیشتری داریم که تعداد آزمایش‌های ما به مراتب بیش از هر کشور دیگری در جهان بوده است [و از این لحاظ] هیچ کشوری حتی به گرد پای ما هم نمی‌رسد. آزمایش‌های ما بیشتر و بهتر از هر کشور دیگری بوده‌اند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نهاد نظارتی آمریکا: ارزیابی درست از پیامد فروش سلاح به عربستان صورت نگرفته استیک نهاد نظارتی دولتی آمریکا معتقد است که در جریان «فروش اضطراری» سلاح به عربستان و امارات، ارزیابی درستی از پیامد‌های فروش این تسلیحات بر غیرنظامیان در یمن صورت نگرفته است.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا: چه کسی در نظرسنجی‌ها پیشتاز است؟ - BBC News فارسیما در اینجا نظرسنجی‌ها را بررسی خواهیم کرد و سعی می‌کنیم بفهمیم که نتایج به دست آمده تا چه حد می‌توانند در شناسایی پیروز نهایی انتخابات به ما کمک کنند.

روحانی به مکرون: پیشنهاد جدید آمریکا مخالف قطعنامه شورای امنیت است/ آمریکا هیچ حقی برای استفاده از سازوکار برجام ندارد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimروحانی: آمریکا هیچ حقی برای استفاده از سازوکار برجام ندارد از ۱۸ اکتبر باید تحریم_تسلیحاتی ایران برداشته شود مكرون: دیدگاه ما درمورد برجام با آمریکایی‌ها متفاوت است از ایران برای حضور در گروه اقدام بین‌المللی برای حل بحران لبنان دعوت می‌کنیم

سندرز: کرونا واقعیت‌های زشت اقتصاد آمریکا را نمایان کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimسندرز: ثروت‌اندوزی بی‌سابقه میلیاردرهای آمریکایی در بحبوحه کرونا واقعیت‌های زشت اقتصاد آمریکا را نمایان کرده است در حالی که خانواده‌های کارگری،سلامت و خانه‌های خود را از دست داده‌اند،۴۶۷ میلیاردر شاهد افزایش ۷۳۰ میلیاردی ثروت خود بوده‌اند غرب_بدون_روتوش

صندوق دارا دوم سریعا عرضه می‌شود/ حمایت از همه بخش‌های اقتصاد، سیاست تعطیل نشدنی دولت استسخنگوی دولت: صندوق دارا دوم سریعا عرضه می‌شود/ حمایت از همه بخش‌های اقتصاد، سیاست تعطیل نشدنی دولت است

پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است🔺پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است ⚡️پرزیدنت ترامپ در مورد اینکه جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات، سناتور کاملا هریس را به عنوان نامزد خود برای احراز سمت معاون رئیس جمهوری برگزیده است، اظهار نظر کرد.

Print this page

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا، روز چهارشنبه ارزیابی‌های بسيار متفاوتی را در مورد تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر ایالات متحده و سرعت بهبودی کشور، ارائه دادند.

بایدن، که برای نخستین بار به همراه سناتور دموکرات کامالا هریس به عنوان فرد پیشنهادی خود برای سمت معاون رئیس‌جمهوری در ولمینگتون، واقع در ایالت دلاوِر، در برابر دوربین حضور پیدا کرده بود، بر شمار بالای قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده تاكيد کرد.

کامالا هریس نیز ضمن تایید ارزیابی بایدن، افزود که «این ویروس تقریبا بر همه کشورها تاثیر گذاشته است. اما این [ویروس کرونا] به آمریکا بدتر از هر کشور پیشرفته دیگری ضربه زده است.»

پرزیدنت ترامپ، که تنها دقایقی پس از سخنرانی‌های بایدن و هریس، در کاخ سفید در واشنگتن با خبرنگاران سخن می‌گفت، استدلال‌هایی را ارائه داد که به شدت مخالف اظهارات بایدن و هریس بود.

پرزیدنت ترامپ گفت: «شمار موارد به هیچ وجه مهمترین مقیاس اندازه‌گیری نیست.» وی افزود که «حقیقت این است که ما به این خاطر موارد بیشتری داریم که تعداد آزمایش‌های ما به مراتب بیش از هر کشور دیگری در جهان بوده است [و از این لحاظ] هیچ کشوری حتی به گرد پای ما هم نمی‌رسد. آزمایش‌های ما بیشتر و بهتر از هر کشور دیگری بوده‌اند.»

او تاکید کرد: «در بسیاری از این کشورها که رسانه‌ها آنها را به عنوان نمونه درخشان موفقیت نشان می‌دادند، اکنون شما شاهد موارد گسترده شیوع هستید.»

پرزیدنت ترامپ همچنین به موفقیت دولت خود در بهبودی و بازیابی کشور از همه‌گیری ویروس کرونا اشاره کرد.

پرزيدنت ترامپ گفت: «ما به مقابله با ویروس چینی و بازسازی اقتصاد آمریکا، به طوری که در واقع هیچکس فکر نمی‌کرد میسر باشد، ادامه می‌دهیم. وضعیت ما به شکل خارق‌العاده‌ای خوب است.»

پرزیدنت گفت: «عملکرد اقتصاد ما به میزان چشمگیری بهتر از اروپا است.» ‌وی افزود که «[اقتصاد ما] بهتراز هر بازاری در هر جای دیگر جهان عمل می‌کند.»

پرزیدنت ترامپ گفت: «میزان مرگ و میر اضافه [بر میزان معمول] در اروپا ۴۰ درصد بیشتر از این میزان درایالات متحده بوده است و من می‌گویم که این رقم چشمگیری است.»

پرزیدنت گفت: «ما داریم با اروپا برای حل مشکلات‌شان همکاری می‌کنیم و از هر نظر به آنها کمک خواهیم کرد. همان گونه که می‌دانید، ما از لحاظ واکسن و روش‌های درمانی در شرایط بسیار خوبی هستیم.»