موج تحریم‌ها روسیه را به تنگنا انداخته است | DW | 03.03.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تحریم‌های غرب در واکنش به جنگ روسیه علیه اوکراین ضربات سختی به دولت و جامعه روسیه وارد کرده است. تمام سطوح جامعه، از نخبگان گرفته تا شهروندان عادی متأثر از تحریم‌ها شده‌اند. برخی حوزه‌های اقتصاد در مرز ورشکستگی هستند.

یک هفته پس از تهاجم روسیه به اوکراین، زندگی در روسیه دستخوش دگرگونی اساسی شده است. هیچ حوزه‌ای از جامعه روسیه از تحریم‌های بی‌سابقه غرب در امان نمانده است: حوزه‌های مالی و اقتصاد، صنعت و حمل و انتقال، سفر، فرهنگ و ورزش. با اقدامات جدیدی که هر روز اعلام می‌شود، نگاه جامع به این تحریم‌ها دشوارتر می‌شود.

حال یک مرکز بحران که میخائیل میشوستین، نخست‌وزیر روسیه در رأس آن است، می‌کوشد این تلاطم را کنترل کند. ممنوعیت‌های پرواز، هوانوردی روسیه را به شدت زیر ضرب برده است. آژانس‌های مسافرتی از کاهش ۷۰درصدی مشتریان خبر می‌دهند. روس‌هایی که می‌خواهند خود را به سواحل رویایی برسانند، پول نقد زیادی باید همراه داشته باشند.علت این امر را باید مرتبط با قطع دسترسی برخی بانک‌های روسیه به سیستم تراکنش‌های مالی"سوئیفت" دانست.

این روزنامه به نقل از یک روان‌شناس می‌نویسد: «روس‌ها در گذشته تحریم‌ها را نوعی از"مجازات نخبگان" می‌فهمیدند. حال دریافته‌اند که این بار همه متأثر از آن هستند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کارنامه نظامی روسیه در حمله به اوکراین از نگاه کارشناسان آمریکاییکارشناسان آمریکایی می‌گویند حمله ارتش روسیه به اوکراین به لحاظ تاکتیک و استراتژی نظامی یک اشتباه بزرگ بوده است که ضعف‌های آن با کمبود مواد غذایی و سوخت، رها شدن وسایل نقلیه زرهی، از دست دادن هواپیماها و آمار تلفات سربازان به صورت آشکار نمایان شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نیویورک تایمز: چین از روسیه خواسته بود حمله را تا بعد از المپیک به تعویق بیاندازدنیویورک تایمز: *چین از روسیه خواسته بود حمله را تا بعد از المپیک به تعویق بیاندازد *مقامات ارشد چینی قبل از شروع عملیات هفته گذشته تا حدودی از اهداف روسیه برای حمله به اوکراین آگاهی داشتند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روسیه و بلاروس از پارالمپیک زمستانی محروم شدند، کشتی روسیه تعلیق شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ممانعت از حضور بلاروس و روسیه در رقابت‌های بین‌المللی والیبالتیم‌های ملی والیبال روسیه و بلاروس از رقابت‌های بین‌المللی والیبال منع شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشته شدن 7 غیرنظامی در حمله موشکی روسیه به شهر خارکیف اوکراینهفت غیرنظامی در حمله موشکی نیروهای روسی به شهر خارکیف اوکراین کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشته شدن 7 غیرنظامی در حمله موشکی روسیه به شهر خارکیف اوکراینهفت غیرنظامی در حمله موشکی نیروهای روسی به شهر خارکیف اوکراین کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »