موافقت ملکه انگلیس با درخواست جانسون برای تعلیق پارلمان

06/06/1398 07:23:00 ب.ظ

ملکه الیزابت دوم طی حکمی با درخواست دولت نخست‌وزیر انگلیس برای تعلیق پارلمان این کشور موافقت کرد.

ملکه الیزابت دوم طی حکمی با درخواست دولت نخست‌وزیر انگلیس برای تعلیق پارلمان این کشور موافقت کرد. بوریس جانسون امروز (چهارشنبه) از ملکه این کشور درخواست کرده بود تا با تعلیق فعالیت پارلمان موافقت کند.

نخست‌وزیر انگلیس که از موافقان خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، با این تصمیم بحث‌برانگیز در تلاش است فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقی‌مانده تا پایان مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند؛ هرچند وی دلیل رسمی برای ارائه چنین طرحی را «کمک به احزاب انگلیس برای برگزاری بی‌دغدغه کنگره‌های سالانه آن‌ها» عنوان کرده است.

تعطیلات تابستانی پارلمان انگلیس هفته آینده به پایان می‌رسد و مهلت اتحادیه اروپا به انگلیس برای بریگزیت روز ۳۱ اکتبر تمام خواهد شد. در نتیجه نمایندگان مخالف دولت برای تغییر مسیر بریگزیت تنها حدود دو هفته زمان خواهند داشت.

این در حالی است که جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر پیشتر در روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که احزاب مخالف دولت اعم از کارگر، ملی اسکاتلند، لیبرال دموکرات‌ها، حزب سبز و گروه نمایندگان مستقل برای جلوگیری از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا به توافق رسیده‌اند و قصد دارند با تصویب قانون یا استیضاح دولت مانع از اجرای طرح بریگزیت بدون توافق شوند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

ملکه بریتانیا با درخواست بوریس جانسون برای تعلیق پارلمان موافقت کردملکه الیزابت دوم طی حکمی درخواست دولت بوریس جانسون را برای تعلیق مجلس بریتانیا پذیرفت. به این ترتیب مجلس بریتانیا از اوایل سپتامبر تا ۱۴ اکتبر، دقیقا پیش از فرارسیدن مهلت برکسیت، معلق خواهد ماند.

موافقت مشروط برزیل با کمک ۲۰ میلیون دلاری گروه ۷ برای نجات آمازوندولت برزیل می‌گوید حاضر است کمک ۲۰ میلیون دلاری را بپذیرد به شرطی که خودش درباره نحوه مدیریت و هزینه‌کرد این مبلغ تصمیم بگیرد.

از چرچیل تا جانسون؛ 14 نخست‌وزیر ملکه الیزابت+ عکس🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔹از چرچیل تا جانسون؛ 14 نخست‌وزیر ملکه الیزابت+ عکس بوریس جانسون، روز 24 جولای، به عنوان چهاردهمین نخست‌وزیر دوره سلطنت الیزابت دوم، در کاخ باکینگهام، با او دیدار و گفت‌وگو کرد. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

اتهام تجاوز جنسی فرزند ملکه بریتانیا در دادگاه تکرار شدیکی از زنان شاکی در پرونده جفری اپستین، سرمایه‌دار آمریکایی، دوباره اتهام جنسی علیه شاهزاده اندرو، فرزند سوم ملکه بریتانیا را تکرار کرده است. او با آقای اپستین رابطه دوستانه‌ای داشت و ویرجینیا جوفره می‌گوید وقتی زیر سن قانونی بوده شاهزاده اندرو سه بار به او تجاوز کرده است.

ملکه بریتانیا با درخواست بوریس جانسون برای تعلیق پارلمان موافقت کردملکه الیزابت دوم طی حکمی درخواست دولت بوریس جانسون را برای تعلیق مجلس بریتانیا پذیرفت. به این ترتیب مجلس بریتانیا از اوایل سپتامبر تا ۱۴ اکتبر، دقیقا پیش از فرارسیدن مهلت برکسیت، معلق خواهد ماند.

جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را معلق کنمنخست وزیر بریتانیا در تلاش است تا فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.