جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را معلق کنم

28/08/2019 12:54:00 ب.ظ

بوریس جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را تعلیق کنم بیشتر بخوانید🔽

برکسیت, بوریس جانسون

بوریس جانسون : می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را تعلیق کنم بیشتر بخوانید🔽

نخست وزیر بریتانیا در تلاش است تا فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه از ملکه این کشور درخواست کرده تا با تعلیق فعالیت پارلمان تا روز ۱۴ اکتبر موافقت کند.در پی شکل‌گیری ائتلاف احزاب مخالف دولت برای جلوگیری از اجرای طرح خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور در تلاش است تا فعالیت پارلمان بریتانیا را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

آقای جانسون روز چهارشنبه با تاکید بر خواست خود برای تعلیق فعالیت پارلمان از طرح درخواست خود با ملکه بریتانیا خبر داد.در همین حال، جرمی کوربن، رهبر حزب کارگر روز سه‌شنبه اعلام کرد که احزاب مخالف دولت اعم از کارگر، ملی اسکاتلند، لیبرال دموکرات‌ها، حزب سبز و گروه نمایندگان مستقل برای جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به توافق رسیده‌اند و قصد دارند با تصویب قانون یا استیضاح دولت مانع از اجرای طرح برکسیت بدون توافق شوند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

جانسون: بدون لغو پشتوانه مرزی ایرلند چشم اندازی برای توافق برکسیت وجود نداردسخنگوی بوریس جانسون می گوید مکالمه تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ژان کلود یونکر «مثبت و اساسی» بوده است.

داووداغلو ضمن تهدید اردوغان: اگر پرونده تروریسم را باز کنم خیلی‌ها شرمنده می‌شوندبه گفته رسانه‌‌های اپوزیسیون ترکیه، احمد داووداغلو نخست وزیر سابق ترکیه بار دیگر حزب «عدالت و توسعه»

از چرچیل تا جانسون؛ 14 نخست‌وزیر ملکه الیزابت+ عکس🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔹از چرچیل تا جانسون؛ 14 نخست‌وزیر ملکه الیزابت+ عکس بوریس جانسون ، روز 24 جولای، به عنوان چهاردهمین نخست‌وزیر دوره سلطنت الیزابت دوم، در کاخ باکینگهام، با او دیدار و گفت‌وگو کرد. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

آیا می‌توانم به جرم توهین و ضرب و جرح از پسرم شکایت کنم؟

گردباد شهر کمپیلوس اسپانیا را درنوردیدگردباد روز دوشنبه، ۲۶ اوت، شهر کمپیلوس در مالاگای اسپانیا را درنوردید

ظریف: ما تنها می‌خواهیم نفت‌‌‌مان را بفروشیم و درآمد آن را دریافت کنیموزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که تنها خواسته تهران فروش نفت خود و کسب درآمد آن است. - خبرگزاری آناتولی

Aa بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه از ملکه این کشور درخواست کرده تا با تعلیق فعالیت پارلمان تا روز ۱۴ اکتبر موافقت کند.Aa بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با ژان کلو یونکر، رئیس کمیسیون اروپا تاکید کرد که در صورت عدم لغو پشتوانه مرزی ایرلند (بک استاپ) چشم اندازی برای دستیابی به توافق برکسیت وجود نخواهد داشت.و شخص رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه را به باد انتقاد شدید گرفت.بوریس جانسون، چندی پیش، به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا، به دیدار ملکه الیزابت دوم رفت.

در پی شکل‌گیری ائتلاف احزاب مخالف دولت برای جلوگیری از اجرای طرح خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور در تلاش است تا فعالیت پارلمان بریتانیا را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند. آقای جانسون روز چهارشنبه با تاکید بر خواست خود برای تعلیق فعالیت پارلمان از طرح درخواست خود با ملکه بریتانیا خبر داد. او همچنین تاکید کرد که ما مطمئنا به دنبال انجام این کار با توافق هستیم. در همین حال، جرمی کوربن، رهبر حزب کارگر روز سه‌شنبه اعلام کرد که احزاب مخالف دولت اعم از کارگر، ملی اسکاتلند، لیبرال دموکرات‌ها، حزب سبز و گروه نمایندگان مستقل برای جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به توافق رسیده‌اند و قصد دارند با تصویب قانون یا استیضاح دولت مانع از اجرای طرح برکسیت بدون توافق شوند. او در ادامه اضافه کرد که مرحله میان اول ژوئن تا اول نوامبر سال 2015، خطرناک‌ترین و سخت‌ترین مراحل سیاسی در تاریخ ترکیه است. تعطیلات تابستانی پارلمان بریتانیا هفته آینده به اتمام می‌رسد و نمایندگان مخالف دولت برای تغییر مسیر برکسیت تنها تا ۳۱ اکتبر زمان دارند.» سخنگوی بوریس جانسون با این حال افزوده است که مکالمه تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ژان کلود یونکر «مثبت و اساسی» بوده است. با این حال نخست وزیر بریتانیا که وعده داده کشورش را با یا بدون توافق تا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند، به دنبال جلب نظر مساعد ملکه بریتانیا برای تعلیق فعالیت پارلمان تا ۱۴ اکتبر است.   بعد از او آنتونی ایدن نخست‌وزیری بریتانیا را طی سال‌های 1955 تا 1957 بر عهده گرفت.

بهانه آقای جانسون برای ارائه این طرح، کمک به احزاب بریتانیا برای برگزاری بی‌دغدغه کنگره‌های سالانه آنها عنوان شده است. هم‌رسانی این مطلب:. داووداغلو پیش از انشعاب از حزب «عدالت و توسعه» که اردوغان آن را رهبری می‌کند از زمان به قدرت رسیدن حزب در سال 2002، یکی از مقامات بسیار برجسته حزب حاکم در ترکیه بود، او در پی شکست سنگین حزب در انتخابات شهرداری استانبول بزرگترین شهر ترکیه و آنکارا پایتخت کشور، علنا نسبت به سیاست‌های حزب ابراز نارضایتی کرد. نخست وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه نیز به رئیس کمیسیون اروپا گفته بود که در صورت عدم بررسی مجدد پرونده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و لغو پشتوانه مرزی ایرلند چشم‌اندازی برای توافق وجود ندارد. در مقابل رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا تمام اقدامات لازم را برای ممانعت از خروج نامنظم و پرهزینه بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام خواهد داد. بیشتر بخوانید: . نخست‌وزیر سابق ترکیه در گفت‌وگو با روزنامه بریتانیایی «فاینانشیال تایمز» نسبت به نارضایتی گسترده در حزب «عدالت و توسعه» که اردوغان آن را رهبری می‌کند و نیز در قبال احتمال انشعابی که جنبش سیاسی حاکم بر کشور را دو پاره کند، هشدار داد.