برکسیت, بوریس جانسون, بریتانیا, اتحادیه اروپا

برکسیت, بوریس جانسون

جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را معلق کنم

بوریس جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را تعلیق کنم بیشتر بخوانید🔽

28/08/2019 12:54:00 ب.ظ

بوریس جانسون : می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را تعلیق کنم بیشتر بخوانید🔽

نخست وزیر بریتانیا در تلاش است تا فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه از ملکه این کشور درخواست کرده تا با تعلیق فعالیت پارلمان تا روز ۱۴ اکتبر موافقت کند.در پی شکل‌گیری ائتلاف احزاب مخالف دولت برای جلوگیری از اجرای طرح خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور در تلاش است تا فعالیت پارلمان بریتانیا را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 سعید ملایی جودوکار ایرانی برای مغولستان مدال نقره کسب کرد | DW | 27.07.2021

آقای جانسون روز چهارشنبه با تاکید بر خواست خود برای تعلیق فعالیت پارلمان از طرح درخواست خود با ملکه بریتانیا خبر داد.در همین حال، جرمی کوربن، رهبر حزب کارگر روز سه‌شنبه اعلام کرد که احزاب مخالف دولت اعم از کارگر، ملی اسکاتلند، لیبرال دموکرات‌ها، حزب سبز و گروه نمایندگان مستقل برای جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به توافق رسیده‌اند و قصد دارند با تصویب قانون یا استیضاح دولت مانع از اجرای طرح برکسیت بدون توافق شوند.

تعطیلات تابستانی پارلمان بریتانیا هفته آینده به اتمام می‌رسد و نمایندگان مخالف دولت برای تغییر مسیر برکسیت تنها تا ۳۱ اکتبر زمان دارند.با این حال نخست وزیر بریتانیا که وعده داده کشورش را با یا بدون توافق تا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند، به دنبال جلب نظر مساعد ملکه بریتانیا برای تعلیق فعالیت پارلمان تا ۱۴ اکتبر است. headtopics.com

بهانه آقای جانسون برای ارائه این طرح، کمک به احزاب بریتانیا برای برگزاری بی‌دغدغه کنگره‌های سالانه آنها عنوان شده است.نخست وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه نیز به رئیس کمیسیون اروپا گفته بود که در صورت عدم بررسی مجدد پرونده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و لغو پشتوانه مرزی ایرلند چشم‌اندازی برای توافق وجود ندارد.

در مقابل رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا تمام اقدامات لازم را برای ممانعت از خروج نامنظم و پرهزینه بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام خواهد داد. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

جانسون: بدون لغو پشتوانه مرزی ایرلند چشم اندازی برای توافق برکسیت وجود نداردسخنگوی بوریس جانسون می گوید مکالمه تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ژان کلود یونکر «مثبت و اساسی» بوده است.

داووداغلو ضمن تهدید اردوغان: اگر پرونده تروریسم را باز کنم خیلی‌ها شرمنده می‌شوندبه گفته رسانه‌‌های اپوزیسیون ترکیه، احمد داووداغلو نخست وزیر سابق ترکیه بار دیگر حزب «عدالت و توسعه»

از چرچیل تا جانسون؛ 14 نخست‌وزیر ملکه الیزابت+ عکس🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔹از چرچیل تا جانسون؛ 14 نخست‌وزیر ملکه الیزابت+ عکس بوریس جانسون ، روز 24 جولای، به عنوان چهاردهمین نخست‌وزیر دوره سلطنت الیزابت دوم، در کاخ باکینگهام، با او دیدار و گفت‌وگو کرد. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

آیا می‌توانم به جرم توهین و ضرب و جرح از پسرم شکایت کنم؟

گردباد شهر کمپیلوس اسپانیا را درنوردیدگردباد روز دوشنبه، ۲۶ اوت، شهر کمپیلوس در مالاگای اسپانیا را درنوردید

ظریف: ما تنها می‌خواهیم نفت‌‌‌مان را بفروشیم و درآمد آن را دریافت کنیموزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که تنها خواسته تهران فروش نفت خود و کسب درآمد آن است. - خبرگزاری آناتولی