موانع گانتز برای ائتلاف با اعرابِ اسرائیل/احتمال تمدید دولت نتانیاهو تا زمان نابودی کرونا

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

صدرالحسینی در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد: موانع گانتز برای ائتلاف با اعرابِ اسرائیل/احتمال تمدید دولت نتانیاهو تا زمان نابودی کرونا

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«سیدرضا صدرالحسینی» کارشناس مسائل منطقه در تشریح دلایل و ابعاد انتصاب بنی گانتز برای تشکیل کابینه اسرائیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: مکلف شدن بنی گانتز (رهبر ائتلاف آبی و سفید) برای تشکیل کابینه اسرائیل که به دستور رئویون ریولین (رئیس رژیم صهیونیستی) انجام شده، به خوبی نشان می‌دهد که این رژیم از وضعیت سیاست داخلی خودش بسیار نگران و سراسیمه است. ما شاهد بودیم که دور سوم انتخابات کنست اسرائیل مطابق آنچه که نتانیاهو انتظار داشت، پیش نرفت.

وی ادامه داد: در این میان باید توجه کرد که اقدام‌های ترامپ هم نتوانست آنگونه که نتانیاهو انتظار داشت، آرای انتخابات را به نفع او رقم بزند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به نوع نگاه اسرائیل به احزاب عرب، گفت: اسرائیلی‌ها و سیاستمداران آنها به صورت کاملاً واضح و روشن اعلام می‌کنند که اعراب را به رسمیت نمی‌شناسند و اساساً آنها را شهروندان درجه دوم می‌دانند. این موضوع به علاوه شکست سناریوی اسرائیل در لبنان باعث شده تا حزب لیکود و در راس آن بنیامین نتانیاهو با انتقادهای گسترده روبه‌رو شود. در این بین، افشای روابط پنهان نتانیاهو با اعراب منطقه هم نتوانست به او کمک کند و در انتخابات پیروز شود.

صدرالحسینی افزود: پیش‌بینی وضعیت آینده و دورنمای آن بسیار سخت و مبهم است اما به هر ترتیب بنی گانتز راهی جز ائتلاف با احزاب کوچک در پارلمان ندارد و در همین راستا است که می‌بینیم او به دنبال ائتلاف با اعراب برای تشکیل دولت است.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی و همچنین با ورود کرونا به اسراویل که موجب به وجود آمدن بحران اجتماعی و اقتصادی شده، به نظر می‌‌رسد که این وضعیت می‌تواند باعث تمدید دولت نتانیاهو برای عبور از بحران شود و پس از آن دولت تشکیل شود. در این میان باید توجه شود که بنی گانتز به صورت کاملاً مشخص زیر شدیدترین فشارها قرار دارد و باید برای تشکیل کابینه بیش از حد فعالیت و تلاش کند و همین موضوع باعث شده تا نگرانی‌های سیاسی تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محکومیت یک مرد چینی-آمریکایی به ۴ سال زندان به اتهام جاسوسی برای چینادوارد پنگ شویهوآ که شهروندی آمریکا را کسب کرده است در ماه سپتامبر به دلیل انتقال کارت‌های حافظه با داده های دزیده شده به چین، در کالیفرنیا دستگیر شد. سریال the spy رو دیدم اینقدر دلم برای الی کوهن سوخت ⁦☹️⁩
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ورزش؛ نگرانی برای حسن یزدانی، مویه برای جوان ۲۱ ساله
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پیامدهای سنگین کرونا برای اقتصاد چین؛ درس‌هایی برای ایران | DW | 17.03.2020چین نیز مانند ایران به پنهانکاری مشهور است، اما حداقل بعد از شیوع کرونا، درباره ابعاد آن به شفاف‌سازی بیشتر رو آورد. تحولات بیماری در چین نشان داد که این روش جواب می‌دهد؛ موضوعی که می‌تواند از جمله برای ایران مفید باشد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توصیه‌های ایمنی برای روزنامه‌نگاران مسافر به مناطق درگیر کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان:‌ به اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با ویروس کرونا ادامه خواهیم داداردوغان:‌ تدابیر بهداشتی و دیگر تدبیرهای لازم برای مقابله با ویروس کرونا را اتخاذ کرده و خواهیم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کنفرانس خبری کاخ سفید درباره کرونا | تصمیم پرزیدنت ترامپ برای کمک مالی به آمریکایی‌ها♦️گزارش تکمیلی |‌ کنفرانس خبری کاخ سفید درباره کرونا | تصمیم پرزیدنت ترامپ برای کمک مالی به آمریکایی‌ها پرزیدنت ترامپ به همراه تیم ویژه مبارزه با ویروس کرونا در کاخ سفید برای چندمین روز متوالی در کنفرانس خبری حاضر شد و به تشریح اقدامات انجام شده پرداخت. بدون شرح!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »