مهرانگیز کار از جمهوری اسلامی به خاطر 'شکنجه، گروگان‌گیری، و قتل' همسرش شکایت کرد

26/05/1398 09:02:00 ق.ظ

مهرانگیز کار از جمهوری اسلامی به خاطر 'شکنجه، گروگان‌گیری، و قتل' سیامک پورزند شکایت کرد

مهرانگیز کار، حقوقدان ایرانی ساکن آمریکا از جمهوری اسلامی، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و سپاه پاسداران به خاطر 'شکنجه، گروگان‌گیری، و قتل فراقضایی' سیامک پورزند در یک دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرده است. سیامک پورزند، هشت سال پیش و پس از سال‌ها زندانی بودن در ایران به زندگی خود پایان داد. ساکن آمریکا از جمهوری اسلامی ایران در یک دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرده است.

خانم کار همسر سیامک پورزند، روزنامه‌نگار و نویسنده کهنه‌کار است که هشت سال پیش و پس از سال‌ها زندانی بودن در ایران به زندگی خود پایان داد.

شکایت خانم کار علیه حکومت جمهوری اسلامی، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح شده است و وکلای خانم کار،"شکنجه، گروگان‌گیری، و قتل فراقضایی" سیامک پورزند را دلیل اصلی شکایت خود خوانده‌اند.

آقای پورزند در شرایط زندان به اعترافاتی تن داد که از تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد. فیلم اعترافات اجباری آقای پورزند بارها از این تلویزیون پخش شده است. سیامک پورزند؛ گام آخر، اعتراض به زندگی تحمیلی خانم کار در بیانیه‌ای گفته است"به عنوان یک شهروند آمریکایی از دولت جمهوری اسلامی ایران و عوامل شکنجه، گروگان گیری،و در نهایت قتل" همسرش شکایت کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رشیده طالب پس از دریافت اجازه سفر به اسرائیل گفت از سفر منصرف شده است♦️رشیده طالب پس از دریافت اجازه سفر به اسرائیل گفت از سفر منصرف شده است ⚡️ رشیده طالب روز جمعه ۲۵ مرداد ماه و بعد از دریافت مجوز، به دلیل آنچه «شرایط آزاردهنده» نامید، گفت حاضر به انجام این سفر نیست.

خواسته ترامپ از رئیس جمهوری چین برای دیدار با معترضان هنگ‌کنگدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از شی جین پینگ، همتای چینی خود، خواست تا به منظور برطرف کردن هفته‌ها تنش در هنگ‌کنگ، به طور شخصی با معترضان دیدار کند. بیشتر بخوانید:

سپهری؛ از دبیری فیزیک مدارس مشهد تا درخواست استعفای رهبر و انحلال جمهوری اسلامی

بیش از ۸۰ درصد کار اربعین از طرف مردم انجام می‌شودوزیر کشور گفت: انسان‌ها به دنبال صلح و زندگی مسالمت آمیز هستند و در عین حال، مکاتبی که مدعی چنین موضوعاتی در جهان بودند الان با شکست مواجه شدند، و در نتیجه مادی گرایی نتوانسته به نیازهای جامعه بشری پاسخ دهد و تنها دین اسلام توانسته انسان ها را در این راه اغنا بخشد.

نروژ از کشف مواد رادیواکتیو چند روز پس از انفجار موشکی در روسیه خبر دادنهاد امنیت هسته‌ای نروژ در حال بررسی مقادیر اندکی یُد رادیواکتو کشف شده در هوای شمال این کشور است. نروژ این مواد رادیواکتیو را چند روز پس از آنکه موتور یک موشک در حین یک آزمایش در روسیه منفجر شد، کشف

ارتش کره جنوبی از شلیک دو پرتابه از سوی کره شمالی خبر دادارتش کره‌جنوبی اعلام کرد همسایه شمالی این کشور اقدام به شلیک دو پرتابه کرده است. به گزارش آسوشیتدپرس، رئیس ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی اعلام کرده است که کره شمالی اقدام به شلیک یک پرتابه از ساحل شرقی