خواسته ترامپ از رئیس جمهوری چین برای دیدار با معترضان هنگ‌کنگ

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 111 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 48%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از شی جین پینگ، همتای چینی خود، خواست تا به منظور برطرف کردن هفته‌ها تنش در هنگ‌کنگ، به طور شخصی با معترضان دیدار کند. بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه ۲۴ مرداد در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر ضمن تعریف و ستایش از رئیس جمهوری چین نوشت که هیچ تردیدی نیست که اگر او بخواهد مساله هنگ‌هنگ را سریع و به گونه‌ای انسانی حل کند، می‌تواند با دیدار مستقیم با معترضان این کار را انجام دهد.

رئیسی در ادامه گفت: «شاید عده‌ای از روی هوای نفسانی و دست اندازی به بیت المال دچار فساد شوند ولی بنای نظام اسلامی مقابله با فساد است و در این امر کوتاه نمی‌آییم.» شاپور احسانی‌راد، عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، هفتم مرداد، در محل کار خود دستگیر شد و از زمان بازداشت تنها یک‌بار اجازه پیدا کرده بود تا در تماسی تلفنی با خانواده خود به ‌آن‌ها اطلاع دهد که در زندان اوین تحت بازداشت است.

روزنامه وال‌استریت ژورنال روز پنجشنبه ۲۴ مرداد به نقل از چند مقام آمریکایی نوشت که این دیدارها مخفیانه و با وساطت برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، انجام شده است. پدرام وعده داده است که در صورت پیروزی، نظام فدرالی را به جای نظام ریاستی در افغانستان ایجاد خواهد کرد. او در گردهمایی انتخاباتی‌‌اش درباره طرح دولت فدرال گفت: «حدود ۳۵ واحد خرد و کلان قومی وجود دارد. نمی‌شود برای هر کدام یک جمهوری فدرال ایجاد کرد. رویکرد ما ایجاد یک نظام فدرال در افغانستان است تا مناطق محلی، استقلال اقتصادی و اجتماعی بیشتری داشته باشند.»

وی گفت که «دشمنان تشیع به صورت مرموزانه و با تهاجم فرهنگی سعی در جلوگیری ازدیاد نسل شیعیان دارند در حالی‌که خودشان روزبه‌روز بر نسل‌شان می‌افزایند و هدف‌شان از این اقدامات شوم این است که تا مرحله‌ای پیش بروند که مسلمانان به مقدار لازم مدافع نداشته باشند تا به راحتی بر سرمایه‌های مسلمین تسلط یافته و آن‌ها را غارت کنند. بنابراین همه شیعیان باید جهاد فرزندآوری برای مقابله با اهداف و توطئه‌های پلید دشمنان را در دستور کار خود قرار دهند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تلاش آمریکا برای جلوگیری از پایان توقیف این نفتکش را نشانه بی‌اعتنایی دولت آمریکا به قانون خواند. با گذشت حدود سه هفته از توقیف نفتکش بریتانیایی استنا ایمپرو از سوی ایران، سرنوشت این کشتی همچنان در هاله‌ای از ابهام است. معاونت امور فرهنگی در جوابیه که در رسانه‌های ایران منتشر شده، اضافه کرده که بر اساس قرارداد امضا شده با موسسه کارآفرینان فرهنگ و هنر، فقط «امور اجرایی و اداری» سانسور کتاب به این موسسه سپرده شده است.

بر اساس تصویر منتشرشده، این قرارداد بین فردی به نام علی‌اصغر کاراندیش مروستی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ از یک طرف و از طرف دیگر موسسه فرهنگی-هنری کارآفرینان فرهنگ و هنر به نمایندگی داود حصبایی، رییس هیات‌مدیره، و سهراب حمیدی، مدیرعامل شرکت، منعقد شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واعظی: رئیس جمهوری در اجلاس عمومی سازمان ملل حضور می‌یابدرییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می‌کند و آیا تحریم های محدودیت جغرافیایی در آمریکا نیز مشمول وی می شود؟ گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید رئیس جمهوری در اجلاس عمومی سازمان ملل حضور می یابند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس دولت جبل‌الطارق: نفتکش ایرانی با تضمین جمهوری اسلامی آزاد شدفابیان پیکاردو، وزیر اول دولت جبل‌_الطارق، در بیانیه‌ای اعلام کرد نفتکش ایرانی گریس_۱ پس از گفت‌وگو با مقام‌های ایرانی و ارائه تضمین از سوی آنان مبنی‌بر اینکه به مقصد کشورهای مشمول تحریم‌های_اتحادیه_اروپا حرکت نخواهد کرد، آزاد شده است. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

رمزگشایی از علت ترس آمریکا بابت پایان تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی/ موشک‌ها و پهپادهای ایرانی…با ورود گسترده محصولات صنایع دفاعی ایران به بازارهای منطقه و جهان، جبهه جدیدی برای ارتقاء قدرت نرم و جایگاه علمی کشور باز می‌شود که قطعا برای آمریکا و برخی کشورهای غربی یک کابوس بزرگ خواهد بود.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

خلیل‌الله فیروزی از بنیانگذاران کابل‌بانک 'به دستور غنی از زندان به خانه منتقل شد'بی‌بی‌سی به سندی دست یافته که نشان می‌دهد رئیس جمهوری افغانستان به تازگی و بعد از ارزیابی تعهدات مالی و وضعیت صحی خلیل‌الله فیروزی از سهامداران ا صلی کابل بانک، انتقال او را از زندان به خانه‌اش در کابل 'تحت شرایط خاص' منظور کرده ‌است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تبریز| عامل 55 درصد از طلاق‌های کشور از مواد مخدر است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimدبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، آمار آسیب‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر را برشمرد و گفت: 55 درصد طلاق، 77 درصد زندانیان و بسیاری از سرقت‌های خرد و قتل‌ها به اعتیاد ارتباط دارد، چراکه اعتیاد یک 'اَبَر آسیب' است و منشأ بسیاری از آسیب‌هاست.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بیش از ۸۰ درصد کار اربعین از طرف مردم انجام می‌شودوزیر کشور گفت: انسان‌ها به دنبال صلح و زندگی مسالمت آمیز هستند و در عین حال، مکاتبی که مدعی چنین موضوعاتی در جهان بودند الان با شکست مواجه شدند، و در نتیجه مادی گرایی نتوانسته به نیازهای جامعه بشری پاسخ دهد و تنها دین اسلام توانسته انسان ها را در این راه اغنا بخشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »