مهدهای کودک در شرایط تعطیلی ناشی از اضطرار، موظف به بازپرداخت شهریه نیستند/ عدم انعقاد قرارداد با والدین تخلف است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

مدیرکل امور کودکان بهزیستی در گفت‌وگو با ایلنا: مهدهای کودک در شرایط تعطیلی ناشی از اضطرار، موظف به بازپرداخت شهریه نیستند/ عدم انعقاد قرارداد با والدین تخلف است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که با توجه به تعطیلی مهدهای کودک به دلیل آلودگی هوا، آیا مهدها موظف به بازپرداخت شهریه به والدین هستند؟ گفت:

قراردادی بین والدین و مدیران مهد‌های کودک منعقد می‌شود که بعضا در برخی مهدهای کودک یک‌ماهه در برخی دیگر 6 ماهه و حتی یکساله است، البته در اکثر موارد این قراردادها یک‌ماهه است. وی ادامه داد: در یکی از تبصره‌های این قراردادها‌ آمده‌است، چنانچه شرایط اضطراری ایجاد شود، شهریه مسترد نخواهد شد و طبق ضوابط قانونی، مدیران مهدکودک الزامی به بازپرداخت پول به والدین ندارند.البته این قانون تنها مختص مهدهای کودک نیست، بلکه در مدارس غیرانتفاعی و سرویس‌های مدارس و ... این موضوع وجود دارد.

بابایی با اشاره به عدم عقد قرارداد از سوی مهدهای کودک با والدین خاطرنشان کرد: چنانچه مدیران مهدکودک و والدین در ابتدای کار با یکدیگر توافق‌نامه و قراردادی امضا نکرده‌ باشند، این جزو موارد تخلفاتی مهدهای کودک است و والدین می‌توانند با شماره 3000012333 این موارد را گزارش دهند. چراکه بنابر مقررات باید تمامی قوانین و ضوابط در ابتدای ثبت‌نام کودکان به سمع و نظر والدین برسد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کارگران اعتصابی فرانسه؛ پالایشگاه توتال را به تعطیلی می‌کشانیمادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز دوشنبه در پیامی به مردم کشورش مدعی شده بود که برغم دعوت اتحادیه‌های صنفی به توقف تولید در پالایشگاه‌ها سوخت رسانی به جایگاه‌ها طبق روال معمول انجام می‌شود. چند کشته دادند؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در واکنش به توافق اردوغان-سراج: خلیفه حفتر به یونان می‌رودیک منبع نظامی ارتش لیبی فاش کرد که ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده کل ارتش لیبی در روزهای آینده به یونان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله طالبان به پاسگاه نیروهای امنیتی افغانستان 7 کشته به جا گذاشتدر حمله گروه طالبان به پاسگاه نیروهای امنیتی افغانستان در شهرستان دولت آباد ولایت بلخ 7 سرباز کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۲ هزار و ۴۲۶ نفر به دلیل آلودگی هوا به اورژانس مراجعه کردندتهران- ایرنا- سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و با افزایش آلودگی هوا، ۲ هزار و ۴۲۶ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس استان های تهران،‌ اصفهان، البرز، مرکزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی مراجعه کردند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض کارگران پروژه راهسازی توره به بروجرد به معوقات مزدی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افزایش جریمه ورود به محدوده‌های ممنوع از ۲۰ به ۹۰ هزارتومانجریمه ٩٠ هزار تومانی ورود به طرح ترافیک | مدیرکل حمل و نقل وزارت کشور دوشنبه شب از افزایش جریمه ورود به محدوده‌های ممنوع از ۲۰ به ۹۰ هزار تومان خبر داد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »