اعتراض کارگران پروژه راهسازی توره به بروجرد به معوقات مزدی

02/10/1398 09:31 ب.ظ

مطالبات مزدی حدود پنجاه کارگر پروژه راهسازی باند دوم توره به بروجرد هفت ماه به تاخیر افتاده است. این کارگران روز گذشته در محل کار خود تجمع کردند. اخبار_ایران کارگری

به گزارش ایلنا، کارگران پیمانی شاغل در پروژه ساخت باند دوم توره به بروجرد هفت ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

از قرار معلوم این کارگران از روز یکشنبه (یکم دی ماه) در اعتراض به مطالبات مزدی خود، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کرده‌اند اما موفق نشد‌ه‌اند معوقات خود را دریافت کنند.

کارگران این پروژه عمرانی که از شهر‌ها و روستاهای همجوار در پروژه ساخت باند دوم توره به بروجرد مشغول کارند، به دلیل مطالبات معوقه با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می‌کنند. به گفته یکی از کارگران؛ کارگران این پروژه عمرانی از طریق یک شرکت پیمانکاری در پروژه راهسازی باند دوم توره به بروجرد مشغول کار هستند.

به گفته وی؛ به دنبال اعتراض روز گذشته کارگران که به برخی برخوردها انجامید، امروز دوشنبه کارفرمای شرکت پیمانکاری از ورود کارگران به محل کارشان جلوگیری کرد. این کارگر که به اتفاق همکارانش هنوز حق سنوات و عیدی و پاداش پایان سال ۹۷ خود را از کارفرما طلبکارند، اظهار داشت: ظاهرا پیمانکار پروژه‌ به کارگران گفته است که به دلیل عدم تامین اعتبار، از پرداخت دستمزد و سایر مطالبات آنها ناتوان است این در حالی است که ما کارگران اعتقاد داریم کارفرما مطالبات خود را از کارفرمای اصلی وصول کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

رسانه‌های هندی: تهران و دهلی برای تسریع در ساخت پروژه چابهار به توافق رسیدندرسانه‌های هندی به نقل از وزیر امورخارجه این کشور گزارش دادند که تهران و دهلی در جریان سفر جایشانکار به ایران برای تسریع پروژه بندر چابهار با یکدیگر به توافق رسیده‌اند. اگر واقعیت داشته باشد تحت اجازه ایالات متحده انجام شده. وقتی نفت میفروشند پول بی‌حساب و کتاب به تروریستهای منطقه‌ای میرسد. لیکن درآمدی اگر از محل این پروژه نصیب رژیم مافیائی سدعلی شود، بطور کنترل شده و شاید هم کلا نقدینگی در بین نباشد و بایستی برنج آلوده به آرسنیک هندی وارد شود. میدونستین ترامپ ۵۳ شرکت در هند داره سلام، بهتره سکوی نفتی در اقیانوس هند بابت این جمعیت پروژه سازی شود نه لنج یا ماهی تن وهوور، هاها 🤐

اعتراض اتحادیه جهانی علمای مسلمان به دولت هند

اعتراض عبدالله به نتایج انتخابات در افغانستانعبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان اعلام کرد تقلبی گسترده در اعلام نتایج انتخابات 28 سپتامبر این کشور صورت گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض مهمترین حزب مخالف دولت هند به قانون جدید اعطای شهروندیاز زمان تصویب این قانون در پارلمان هند ۲۳ نفر در جریان اعتراضاتی که در سراسر کشور روی داده، کشته شده‌اند. بیشتر مرگ و میرها در ایالت اوتار پرداش در شمال هند بوده؛ جایی که ۲۰ درصد از جمعیت ۲۰۰ میلیونی آن مسلمان هستند.

واکنش تند آمریکا به وتوی قطعنامه شورای امنیت درباره کمک‌رسانی به سوریه توسط چین و روسیهوزیر امور خارجه آمریکا اقدام روسیه و چین برای وتوی تمدید قطعنامه شورای امنیت برای ارسال کمک‌های فرامرزی به سوریه را «شرم‌آور» دانست. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: برای پایان دادن به حملات به ادلب تلاش می‌کنیماردوغان: حدود 80 هزار برادار سوری در حال کوچ از ادلب به سمت مرزهای کشورمان هستند آوارگی روسیه گروه‌های‌تحت‌حمایت‌ایران حملات‌رژیم‌اسد مناطق‌مسکونی‌کاهش‌تنش‌در‌ادلب حملات‌هوایی‌و‌زمینی غیرنظامی سوریه عملیات‌چشمه‌صلح

استان وایر- مطالبات مزدی حدود پنجاه کارگر پروژه راهسازی باند دوم توره به بروجرد هفت ماه به تاخیر افتاده است. این کارگران روز گذشته در محل کار خود تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، کارگران پیمانی شاغل در پروژه ساخت باند دوم توره به بروجرد هفت ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

از قرار معلوم این کارگران از روز یکشنبه (یکم دی ماه) در اعتراض به مطالبات مزدی خود، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کرده‌اند اما موفق نشد‌ه‌اند معوقات خود را دریافت کنند.

کارگران این پروژه عمرانی که از شهر‌ها و روستاهای همجوار در پروژه ساخت باند دوم توره به بروجرد مشغول کارند، به دلیل مطالبات معوقه با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گفته یکی از کارگران؛ کارگران این پروژه عمرانی از طریق یک شرکت پیمانکاری در پروژه راهسازی باند دوم توره به بروجرد مشغول کار هستند.

به گفته وی؛ به دنبال اعتراض روز گذشته کارگران که به برخی برخوردها انجامید، امروز دوشنبه کارفرمای شرکت پیمانکاری از ورود کارگران به محل کارشان جلوگیری کرد.

این کارگر که به اتفاق همکارانش هنوز حق سنوات و عیدی و پاداش پایان سال ۹۷ خود را از کارفرما طلبکارند، اظهار داشت: ظاهرا پیمانکار پروژه‌ به کارگران گفته است که به دلیل عدم تامین اعتبار، از پرداخت دستمزد و سایر مطالبات آنها ناتوان است این در حالی است که ما کارگران اعتقاد داریم کارفرما مطالبات خود را از کارفرمای اصلی وصول کرده است.

وی در ادامه گفت: اجرای این پروژه عمرانی با سرمایه بنیاد مستضفان در حال ساخت است. ما خواستار آن هستیم که مسئولان از مشکلات کارگران این پروژه راهسازی باخبر شوند.

رضوانی، عضو هییت مدیره شرکت پیمانکاری که عملیات اجرایی پروژه را عهده‌دار است و معاونت مالی شرکت را نیز برعهده دارد، با تایید اجتماع امروز کارگران به ایلنا گفته است: اصلی‌ترین مشکل این پروژه عمرانی مشکلات مالی است تا آنجا که کارفرمای اصلی امکان پرداخت پول را ندارد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: