مهاجم پاکستانی‌تبار حمله «تروریستی» پاریس اعتراف کرد

05/07/1399 08:10 ب.ظ

دفتر نشریه «شارلی ابدو» پس از حمله خونین سال ۲۰۱۵ میلادی به مکان جدیدی تغییر یافت اما آدرس آن مخفی نگه داشته شد.

دفتر نشریه «شارلی ابدو» پس از حمله خونین سال ۲۰۱۵ میلادی به مکان جدیدی تغییر یافت اما آدرس آن مخفی نگه داشته شد. در جریان حملۀ او به عابران که روز جمعه در منطقه ۱۱ پاریس روی داد، دو نفر زخمی بشدت شدند. دو زخمی این حادثه، کارکنان یک آژانس خبری بودند که برای استراحت، موقتا از محل کارشان خارج شده بودند.

حمله روز جمعه در حالی روی داد که محاکمه ۱۴ فرد متهم به همدستی با برادران کواشی، عاملان حمله خونبار سال ۲۰۱۵ میلادی، در حال برگزاری است. سعید و شریف کواشی گفته بودند که با القاعده همکاری دارند.

بنا بر اعلام منابع آگاه از این پرونده، مهاجم ۱۸ سالۀ این حمله که متولد پاکستان است و اواخر روز جمعه در مکانی نه چندان دورتر از محل حمله دستگیر شده، «مسئولیت این کار را پذیرفته است».

ادامه مطلب:
euronews_pe »

خوب‌هست‌همین‌فرانسه‌ بود‌که‌دولت‌درتبعید‌را‌.با همکاری‌آنگلیس‌وکارتر‌‌ تشکیل‌دادن‌حال‌محاجرین‌. مسلمان‌فته‌اینها‌را‌خواهد‌. خواند

دولت فرانسه حمله با ساطور در پاریس را 'تروریستی' خواند - BBC News فارسیدو نفر در جریان حمله با چاقو نزدیک دفتر سابق نشریه شارلی ابدو در پاریس به شدت زخمی شده‌اند. پلیس فرانسه هفت نفر را در این رابطه بازداشت کرده و مظنون اصلی جوان ۱۸ ساله پاکستانی تبار است که با لباس خونین در نزدیکی محل حادثه دستگیر شده است. شاید هم یک اقدام بشردوستانه بوده. این اسلام واقعی نیست باید بمیرد

ترکیه حمله تروریستی در نیجریه را محکوم کرد

حمله تروریستی در راس‌العین سوریه 6 کشته به جا گذاشت

حمله با چاقو در نزدیکی دفتر سابق مجله «شارلی ابدو» چند مجروح برجا گذاشتمنابع پلیس در پایتخت فرانسه دقایقی پس از انتشار خبر حادثه اعلام کردند که یک فرد مظنون در این ارتباط دستگیر شده است. نفر دوم نیز ساعاتی پس از حادثه در متروی پاریس بازداشت شد. دادسرای ضد تروریسم رسیدگی به این حادثه را بر عهده گرفته است. همش کار ایرانه

حمله با چاقو در نزدیکی دفتر سابق نشریه شارلی ابدو؛ دست‌کم 4 نفر زخمی شدنددر حمله‌ای با چاقو در نزدیکی محل دفتر سابق نشریه شارلی ابدو در پاریس فرانسه چهار نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

نمایش پول و غذا در صنعا همزمان با دو هزارمین روز حمله ائتلاف نظامی به یمندر کشوری که به گفته سازمان ملل در لبه پرتگاه قحطی قرار دارد، انبوهی از مواد غذایی اهدایی قبایل بر روی کامیون‌های بارگیری و در میدان سبعین صنعا به نمایش گذاشته شد. پول نفت مردم ایران هست.کجایی شاپورذوالاکتاف که اعراب رابه بندبکشی.دین فروشان ایران راشخم زدند.

جوانی که با ساطور قصابی به عابران در نزدیکی دفتر پیشین نشریه فکاهی «شارلی ابدو» در پاریس هجوم برده بود اعتراف کرد. وی انگیزه خود از این کار را انتشار کاریکاتورهای محمد پیامبر مسلمانان در این نشریه دانست.

در جریان حملۀ او به عابران که روز جمعه در منطقه ۱۱ پاریس روی داد، دو نفر زخمی بشدت شدند. دو زخمی این حادثه، کارکنان یک آژانس خبری بودند که برای استراحت، موقتا از محل کارشان خارج شده بودند.

حمله روز جمعه در حالی روی داد که محاکمه ۱۴ فرد متهم به همدستی با برادران کواشی، عاملان حمله خونبار سال ۲۰۱۵ میلادی، در حال برگزاری است. سعید و شریف کواشی گفته بودند که با القاعده همکاری دارند.

بنا بر اعلام منابع آگاه از این پرونده، مهاجم ۱۸ سالۀ این حمله که متولد پاکستان است و اواخر روز جمعه در مکانی نه چندان دورتر از محل حمله دستگیر شده، «مسئولیت این کار را پذیرفته است».

جرالد دارمانین، وزیر کشور فرانسه روز جمعه این حمله را اقدامی «تروریستی» اعلام کرد. دادستان ضدتروریسم پاریس نیز اعلام کرد که پرونده‌هایی با موضوع «تلاش برای قتل در ارتباط با سازمان تروریستی» همچنین «توطئه تروریستی» علیه این فرد باز شده است.پلیس فرانسه تا کنون در مجموع ۷ نفر را در ارتباط با این پرونده بازداشت کرده است. در میان آنها نام هم‌اتاقی پیشین مظنون اصلی این پرونده نیز دیده می‌شود. در جریان بازرسی از آپارتمانی در «پانتین» در حومه پاریس که محل سکونت مظنون اصلی پرونده بود، پنج نفر دیگر دستگیر شدند.همسایگان و مغازه داران منطقه پانتین پاریس از شنیدن اخبار این حادثه شگفت‌زده شده‌اند. آنها مظنون اصلی این حادثه را فردی محتاط و مودب توصیف کرده‌اند. گفته می‌شود که عامل این حمله، سه سال پیش از پاکستان به فرانسه آمده و درنهایت در آپارتمان کوچکی در پانتین ساکن شده است.در جریان حمله اسلامگرایان مسلح به دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو در ۷ ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۲ نفر که در میان آنها مشهورترین کاریکاتوریست‌های فرانسه دیده می‌شدند، کشته شدند. پس از این حمله، دفتر نشریه به مکان جدیدی تغییر یافت اما آدرس آن مخفی نگه داشته شد.