مقر ناتو در بروکسل برای اجلاس سران آماده می‌شود؛ افغانستان و اوکراین از محورهای مهم

23/03/1400 10:13:00 ب.ظ

سازمان آتلانتیک شمالی، ناتو برای اجلاس سران این گروه آماده می‌شود.

سازمان آتلانتیک شمالی، ناتو برای اجلاس سران این گروه آماده می‌شود. کامبیز توانا، خبرگزاری اعزامی بخش فارسی صدای آمریکا به مقر ناتو روز یکشنبه ۲۳ خرداد و با ارسال گزارشی از بروکسل اعلام کرد مراحل برگزاری اجلاس در جریان است و هیات آمریکایی که در حال حاضر و در روز پایانی اجلاس سران گروه هفت، جی‌-‌هفت در بریتانیا به...

کامبیز توانا، خبرگزاری اعزامی بخش فارسی صدای آمریکا به مقر ناتو روز یکشنبه ۲۳ خرداد و با ارسال گزارشی از بروکسل اعلام کرد مراحل برگزاری اجلاس در جریان است و هیات آمریکایی که در حال حاضر و در روز پایانی اجلاس سران گروه هفت، جی‌-‌هفت در بریتانیا به سر می‌برد، از فردا در این اجلاس حاضر می‌شود.

گزارش‌ها حاکی است در جریان اجلاس سران ناتو که از روز دوشنبه ۲۴ خرداد شروع می‌شود، دو موضوع مهم در جریان این گفت‌وگوها مطرح و بررسی خواهد شد. مسئله افغانستان از این رو که با توجه به خروج نیروهای نظامی آمریکایی نیازمند حمایت‌ها برای صلح و ثبات است. دیگر مسئله مهم حمایت از اوکراین است به ویژه که روابط کی‌یف و مسکو در مورد تحرکات نظامی روسیه در مرزهای اوکراین، شاهد برخی تنش‌ها است.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا هم با صدوری بیانیه‌ای اعلام کرد لوید آستین وزیر دفاع امروز راهی سفر به مقصد ناتو برای همراهی با رئیس جمهوری آمریکا می‌شود. بر اساس بیانیه پنتاگون، رئیس جمهوری آمریکا در مورد تعهد آمریکا به ناتو، امنیت دو سوی اقیانوس اطلس و همچنین دفاع مشترک، تاکید خواهد کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تعهد سران کشورهای گروه هفت برای اهدای یک میلیارد دز واکسن به دیگر کشورها؛ آیا این بار فایزر به ایران می‌رسد؟صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. حضرت آغا واکسن کوبرکت زده به فایزر حساسیت داره اگر اینقدر که میگید، فايزر مؤثره، پس چرا هنوز در کشورهای غربی، covid19، قربانی می گیره! شماها ورود داروهای بیماران خاص و پروانه ای را تسهیل کنید. واکسن پیش کش! آری_به_جمهوری_اسلامی این واکسن های آلوده رو به مردمان کافر خودتون بزنید تا سقط شوند لعنت بر هرجی گروه ۷...

آخرین دور مناظره‌های کاندیداها برای شکستن فضای سرد انتخاباتیدر حالی که بسیاری از رسانه‌های داخلی اذعان کرده‌اند مناظره‌های تلویزیونی نتوانسته فضای سرد انتخاباتی در ایران را گرم کند امروز شنبه 22 خرداد سومین و آخرین انتخابات میدونی چیه وهابی؟! اصلا تجربه اش کردی تا حالا؟! لطفا خفه وگرنه میگم یمنیا بیان نمایششون کی تموم میشه رای_نمیدهم IraniansBoycottElections

همتی :برای انتخاب اعضای کابینه یک مقدار زود استهمتی: برخی نامزدها می‌گویند اینترنت نباید فیلتر باشد، دنبال فیلتر بودند و می‌گویند به آزادی خانم‌ها چه کار داریم، قبلا مخالف این موضوع بودند، خیلی‌ها که می‌گفتند به ارتباطات با کشورهای خارجی نیاز نداریم، الان می‌گویند به گسترش این روابط احتیاج داریم رئیسی: بانک مرکزی چرا با متخلفان بانکی برخورد نکرد؟ وقتی موارد را پیگیری کردیم دیدیم در بانک مرکزی هم فساد وجود دارد و ۲۵ نفر از آنها را بازداشت کردیم. همتی حرف مفت زیاد میزنه الان مشکل مردم فیلترینگ نیست. دیگه دوران این حرفا گذشته.روحانی پل برای شما باقی نگذاشته.

امید به آنالنا بربوک برای 'تغییر و نوسازی' جامعه آلمان | DW | 13.06.2021نمایندگان حزب سبزهای آلمان به‌طور رسمی آنالنا بربوک، یکی از دو رهبر حزب را به عنوان نامزد صدراعظمی در انتخابات ماه سپتامبر این کشور برگزیدند. برخی از اعضای بانفوذ حزب به بربوک برای انجام 'تغییر' و 'نوسازی' امید بسته‌اند.

وکیل سابق کاخ سفید: با درخواست ترامپ برای برکناری رابرت مولر «احساس می‌کردم در تله افتاده‌ام»صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

هیچ‌کدام از نامزدهای ریاست جمهوری برای کودکان کار برنامه‌ای نداردعلتش اینه که میخوان بگن ما اصلا کودک کار نداریم دیگه همه بی عرضگی بی کفایتی و ناتوانیشونو نمیخوان رو کنن غیر از دزدی برا چی برنامه دارن ؟